Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z piecem gazowym(?) zakłócenia w urządzeniach.

25 Sty 2014 13:29 2298 9
  • Poziom 2  
    Witam, po paru dniach zmagania się z "zakłóceniami" w urządzeniach w domu postanowiłem, że poszukam pomocy. Mianowicie tym problemem jest to, że czasem np. wyłączę/włączę lampkę nad łóżkiem, która jest podłączona do innego kontaktu, ale w tym samym pokoju co komputer i jakimś magicznym sposobem komputer się włącza. To jeszcze da się znieść, jednak bardziej martwi mnie fakt, że ostatnimi czasy włączony został piec gazowy w moim domu, który powoduje błąd synchronizacji połączenia z internetem. Dokładniej opisując - piec gazowy się włącza, głośniki zaczynają trzeszczeć(im głośniej volume rozkręcony, tym mniej słychać trzeszczenie), trzeszczenie utrzymuje się przez jakieś 15sec(tyle, ile grzeje piec gazowy), po czym się wyłącza, a router traci połączenie z internetem(30-60sec przerwy w dostawie do internetu). Te "zakłócenia" odbiera również radio w innym pomieszczeniu. Dzisiaj próbowałem podłączyć przedłużacz z routerem do innego kontaktu w innym pomieszczeniu, niestety bez efektu. Wracając jeszcze do pierwszej części przed piecem gazowym, moje głośniki wykrywają również jak ktoś czasem gasi światło, lampkę, w którymś pomieszczeniu. Z tego co wiem, problemowi(samemu piecowi elektrycznemu) przyglądało się dwóch elektryków i nic nie zdziałali. Czy ma ktoś jakieś pomysły, co mogło by działać nie tak? Czego szukać? Jak naprawić? Proszę o pomoc.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Praktycznie trzeba przejrzeć instalację od początku. Sprawdzić PEN (jeśli występuje), sprawdzić N, sprawdzić czy nikt nie pomieszał typów instalacji w mieszkaniu, jeśli wiesz o czym mowa (tzw. "zerowanie" i "uziemianie"), sprawdzić czy urządzenia, które posiadają wtyczkę z uziemieniem są podłączone do gniazd ze stykiem ochronnym i czy ochrona jest zapewniona/skuteczna.
    P.S. Widziałem piec gazowy w instalacji TT, gdzie ktoś przy montażu pieca zrobił zerowanie w gnieździe. Niestety po jakimś czasie upalił się N na przyłączu do budynku wielorodzinnego. Więc wszyscy sąsiedzi mieli N przez ten piec i rury gazowe. Niestety w końcu zielono żółte w tym piecu nie wytrzymały i padło zasilanie na całą kamienicę:) Szkoda, że zdjęcia nie zrobiłem.
  • Poziom 2  
    Dzięki za sensowne wyjaśnienie, będę mieć twoje uwagi na względzie, kiedy wpadnie kolejny elektryk. Jeżeli dwóch elektryków nie potrafiło znaleźć przyczyny, pomyślałem, że internet będzie wiedzieć, bo on potrafi zdziałać cuda ;)
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Moderator Energetycy
    gogi20 napisał:
    Niestety w końcu zielono żółte w tym piecu nie wytrzymały i padło zasilanie na całą kamienicę Szkoda, że zdjęcia nie zrobiłem.
    Ale ja zrobiłem -
    Problem z piecem gazowym(?) zakłócenia w urządzeniach.
    Całe zasilanie przewodem "zerowym" szło przez zapalarkę. Kilka domów objęło, w końcu padło. Zerwana linia napowietrzna na przewodzie PEN.
    ZE kombinowało na wszystkie strony, by za szkody nie zapłacić.
    W końcu po to mają prawników, by za darmo kasy nie brali.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Energetycy
    Chodzi mi o to, że na linii zasilającej, napowietrznej, 3-fazowej, PRZED przyłączem do tego i następnych budynków został zerwany przewód PEN. Jakie były konsekwencje - widać na zdjęciu.
    Dodam jeszcze, że przewód zerowy instalacja zasilającej w budynku również został spalony (izolacja) - Problem z piecem gazowym(?) zakłócenia w urządzeniach.
    Prześledź sobie drogę przepływu prądu, to zrozumiesz wszystko.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Energetycy
    Jasne. Masz dwa, a nawet trzy przewody PEN (lub N)
  • Poziom 24  
    elpapiotr napisał:
    Jasne. Masz dwa, a nawet trzy przewody PEN (lub N)

Wystarczy kontroler napięć, żadna filozofia. Tylko dziwne, że takie urządzenia nie są reklamowane przez liderów osprzętu instalacyjnego. Nie rozumiem, skoro to urządzenia pomaga czasami bardziej niż przepięciówki czemu tego nie reklamują.
    Ot pewnie się tego z jakiego powodu robić nie opłaca. :!:
  • Moderator Energetycy
    Tylko że w przypadku opisywanym przeze mnie nic by nie dała obecność kontrolera napięcia.
    Tam było 230 V :P