Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa wspomagania VW ADZ

30 Mar 2005 21:44 2939 6
  • Poziom 25  
    Witam,
    Trochę głupia sprawa, ale trudno.
    W moim Passacie'95 z silnikiem ADZ (benzyna) jest wspomaganie ukł. kierowniczego.
    Podczas kręcenia kierownicą na postoju i podczas jazdy wyraźnie słychać wycie i to bardzo głośne. Myślę, że to jest pompa wspomagania.
    Czy ktoś mógłby mnie oświecić, jaką pompę kupić w celu jej wymiany?
    Może ktoś ma symbol tej pompy.....

Przy okazji może krótki opis, na co zwrócić uwagę przy wymianie (odpowietrzanie?).
    A to dlatego, że za tydzień jadę do niemiec (Dortmund) i tam będę ją wymieniał, bo tam będę miał taką możliwość.

Z góry wielkie dzięki.
  • Poziom 34  
    Ciężko odkręca się przewód ciśnieniory, zaopatrz się w dobry klucz( najlepiej takiej wzmocnionej kontrukcji.Pompę odpowietrza się na wyłączonym silniku.Kręci się kilkakrotnie kierownicą od jednego oporu do drugiego, do chwili aż płyn w zbiorniczku nie przestanie ubywać. Konstrukcja pompy w wiekszości modeli jest taka sama.
  • Poziom 18  
    Niedawno ten temat przerabiałem, co prawda w GOLF IV ale podejrzewam że jest podobnie. Najgorsze to było odkręcenie koła pasowego, gdyż trzeba mieć dobry klucz imbusowy, z byle czym to nie ma co podchodzić. Poza tym prościzna. No i radze Ci odrazu wymienić olej (VW, Audi G00200). Co prawda w instrukcji podają że nie podlega wymianie okresowej, ale po zlaniu był taki syf , że jednak lepiej co parę lat go wymieniać.
  • Poziom 20  
    Odkręcanie kół pasowych powinno być poprzedzone zruszeniem śruby.
    Jakimś udarowym sposobem.

Wynika to z tego, że większość śrub w takich elementach jest klejona specjalną substancją.
    Zresztą przy montażu polecam zrobić to samo - zabezpieczyć specjalnym klejem.
    Oczywiście przed nałożeniem kropli trzeba odtłuścić gwinty.
  • Poziom 25  
    Wielkie dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi.
  • Poziom 25  
    pompa do wymiany ale co spowodowało defekt?
    jaki nalałeś płyn do przekładni bo musi być zielony-mineralny
    od syntetyku siadają pompy
  • Poziom 25  
    Defekt spowodowany jest najprawdopodobniej przebiegiem auta. Niedawno go kupiłem. Olej jest chyba zielony, bo ciemna zieleń widoczna jest w zbiorniku płynu.