Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pytanie odnośnie OC - sprzedaż auta z wykupionym OC

daddy16 25 Sty 2014 13:37 1536 5
  • #1 25 Sty 2014 13:37
    daddy16
    Poziom 10  

Witam serdecznie,6 miesiące temu sprzedałem samochód. OC zostało wykupione na rok ale została opłacona prze zemnie pierwsza składka. Samochód sprzedany 13.06 natomiast termin następnej raty ( II RATY )OC był 16.06 więc 3 dni do przodu. Oczywiście po 4 dniach poinformowałem ubezpieczyciela o sprzedaży. Dziś zadzwonił do mnie kupiec auta, i poinformował mnie że źle sprzedałem auto, oczywiście kupiec został poinformowany o konieczności zapłaty II raty. Czy auto zostało sprzedane zgodnie z przespisami?

0 5
  • #2 25 Sty 2014 14:16
    miroix
    Poziom 20  

Tak zgodnie. Jedynym obowiązkiem twoim było zgłoszenie powiadomienie o sprzedaży do ubezpieczyciela co zrobiłeś, kupujący auto nie musiał przejmować kontynuacji ubezpieczenia mógł wypowiedzieć i wykupić swoje nowe, przejmując twoje ubezpieczenie zrobił to dobrowolnie nikt go do tego nie zmuszał.
    Co miał na myśli mówiąc że źle sprzedałeś auto? czyżby myślał o darmowym OC do końca trwania polisy?

0
  • #3 25 Sty 2014 14:28
    jacekko63
    Poziom 30  

Wraz z samochodem nabywca otrzymuje również polisę ubezpieczeniową dotychczasowego właściciela. Zgodnie z nowelizacją ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych z dnia 11 lutego 2012 roku poprzedni właściciel pojazdu ma obowiązek w ciągu 14 dni od daty zbycia samochodu poinformować zakład ubezpieczeń o tym fakcie. Powinien to zrobić w formie pisemnej, dostarczając kopię umowy kupna/sprzedaży samochodu. Do momentu powiadomienia ubezpieczyciela obie strony odpowiadają solidarnie za zapłatę należnej składki. Nowy właściciel pojazdu może wypowiedzieć polisę dotychczasowego właściciela w dowolnym momencie po zakupie pojazdu. Po wypowiedzeniu umowy nowy właściciel zobowiązany jest do zawarcia polisy ubezpieczeniowej w innym towarzystwie.

0
  • #4 25 Sty 2014 14:48
    daddy16
    Poziom 10  

miroix napisał:

Co miał na myśli mówiąc że źle sprzedałeś auto? czyżby myślał o darmowym OC do końca trwania polisy?

dokładnie tak, wielkie oburzenie iż musi zapłacić II rate.

0
  • #5 25 Sty 2014 15:58
    zed71
    Poziom 22  

gość nie przerejestrował samochodu i nie opłacił "brakującej" składki za oc- widocznie dostał "nagrodę" od "elektronicznego policjanta" za brak oc i teraz chce się wymigać. z Twojej strony jest wszystko w porządku- dopełniłeś obowiązku poinformowania dotychczasowego ubezpieczyciela o sprzedaży samochodu (chyba że to zrobiłeś telefonicznie- trudno bedzie udowodnić) ale jeśli masz potwierdzenie na piśmie (z pieczątką i datą przyjecia pisma) to nie masz co się przejmować - karę zapłaci nowy właściciel

0
  • #6 26 Sty 2014 13:57
    daddy16
    Poziom 10  

mail wysłany (umowa kupna sprzedaży) także wszystkie potwierdzenia są.

0