Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kenwood KDC-W311 - Nie działa wyświetlacz

marrrtyn 25 Jan 2014 15:02 2418 4
    marrrtyn
    Level 10  
    Witam.

Mam problem ze swoim radiem Kenwood KDC-W311. Radio dostałem razem z zakupem samochodu. Tuner chodzi poprawnie, odtwarzanie płyt CD również, na panelu działają i podświetlone są wszystkie przyciski. Nie działa jedynie wyświetlacz. Z tego co przeczytałem, model ten ma specyficzny rodzaj wyświetlacza, który nie ma osobnego podświetlenia. Z tego powodu nie widać nic na wyświetlaczu oświetlając go np. latarką. Rozkręcałem panel oraz radio, wszystkie luty wyglądają prawidłowo, nie ma żadnych przepaleń. Połączenie z panelem zostało wyczyszczone. Gdzie szukać problemu?

Pozdrawiam :)
    pavel007
    Level 14  
    Podbijam temat, radio mam tej samej marki aczkolwiek u mnie jest lcd. Autorze czy udało ci się naprawić radio? U mnie coś nie łączy, ale mimo to nie potrafię dojść co dokładnie.
    rperla
    Level 11  
    Witam !
    Problem tkwi zapewne w ułamanych wyprowadzeniach wyświetlacza VFD .
    Rozkręć panel ,wetknij go bez obudowy , podłącz radio i po wciśnięciu przycisku SOURCE-SRC zmierz napięcia na skrajnych wyprowadzeniach wyświetlacza z góry lampy . To jest żarzenie . Jeśli jest ( nie pamiętam dokładnie ile powinno być ) obejrzyj przez lupkę wyprowadzenia te skrajne podwójne ( blaszki ) wyświetlacza .One się łamią i chyba jest to przypadłość tych modeli . Dognij ostrożnie te wyprowadzenia - wyświetlacz powinien zadziałać Naprawa wyświetlacza nie jest możliwa gdyż nie ma jak dolutować wyprowadzenia . Pozostaje drugi panel .Wyświetlacz raczej nie do kupienia . Mam ten sam problem .
    Pozdrawiam .
    Jezior2000
    Level 17  
    Witam
    Zadziwia mnie automatyzm tej naprawy bo żarzenie to takie coś co od razu nasuwa się. W tym dobrym sprzęcie usiadł jakiś tranzystor przed takim dużym 2sb..... ma 4 nóżki. Bez wylutu wystarczy wziąść 220Ω i do któregoś z szerokich 110 obok oczywiście z bazy przedstopnia tego 2sb. Tak na szybko żeby prądu kenik nie brał.
    marrrtyn
    Level 10  
    rperla wrote:
    Witam !
    Problem tkwi zapewne w ułamanych wyprowadzeniach wyświetlacza VFD .
    Rozkręć panel ,wetknij go bez obudowy , podłącz radio i po wciśnięciu przycisku SOURCE-SRC zmierz napięcia na skrajnych wyprowadzeniach wyświetlacza z góry lampy . To jest żarzenie . Jeśli jest ( nie pamiętam dokładnie ile powinno być ) obejrzyj przez lupkę wyprowadzenia te skrajne podwójne ( blaszki ) wyświetlacza .One się łamią i chyba jest to przypadłość tych modeli . Dognij ostrożnie te wyprowadzenia - wyświetlacz powinien zadziałać Naprawa wyświetlacza nie jest możliwa gdyż nie ma jak dolutować wyprowadzenia . Pozostaje drugi panel .Wyświetlacz raczej nie do kupienia . Mam ten sam problem .
    Pozdrawiam .

Tak jak kolega mówił, ułamane wyprowadzenia.