Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NECTRA 23FF Chaffoteaux - ZAWIESIŁ SIĘ RESET PIECA PO ZANIKU GAZU!!

25 Sty 2014 15:49 2472 9
  • Poziom 9  
    witam
    posiadam NECTRA 23FF Chaffoteaux zamkniętą komorą ...
    ...po zaniku gazu (wyłączył gazownik) piec przeszedł w tryb awaryjny - czerwona dioda i niestety już nie da się zresetować guzikiem....
    ....serwisant sprawdził i diagnoza że płyta zasilająca do wymiany (580zł!!)..
    .. podobno coś z pamięcią....

...Czy może ktoś podpowie czy można coś jeszcze zrobić...?
    piec ma ponad 12lat i nie wiem czy w niego inwestować...!

z góry dzięki
    Andy
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 36  
    Witam. Może gdzieś doszło do jakiegoś zwarcia w kotle i przez to ten ciągle pokazuje błąd, możliwe też że np. Termostat krańcowy temperatury wody z jakiejś przyczyny wybił i się zblokował. Lub armatura gazu przyczyniła się do zwarcia. Czy przed odcięciem gazu do kotła ten został odłączony z gniazdka i czy kurek gazu na jego zasileniu został zakręcony?
  • Pomocny post
    Moderator - Systemy Grzewcze
    Ten kocioł tak ma niestety. Płyta do wymiany.
    Polecałbym jednak wymienić cały.
    Po pierwsze każdy inny będzie oszczędniejszy, a po drugie ten swoje lata ma i już będzie coraz więcej usterek.
    Mam jeden taki, ktoś przede mną wymienił zawór 3D, ja wymieniłem płytę sterowniczą, a za pół roku płytę zasilającą, odkamieniałem wymiennik, który się rozszczelnił i trzeba było wymienić.
    Przy pierwszej wizycie namawiałem klienta aby wymienił kocioł na coś nowego.
    Nie zdecydował się, a sumaryczny koszt napraw ponad 1500zł.
  • Poziom 9  
    ....zawór głowny gazu został zamknięty i potem żona puściła wodę....i piec bez gazu przeszadł
    w stan awaryjny.... i tak został...!
    ....może ktoś miał podobnie i wie gdzie jeszcze pogrzebać...?

.... zamierzałem poszukać i kupić używaną płytę zasilającą, jak znajdę..... wiem że ma swój wiek, ale niedawno wymieniałem zawór 3d i inne,.....i miał jeszcze chwilę pochodzić....
    ....teraz grzeje głównie bieżącą wodę, bo CO idzie z wymiennika z węglowego pieca
    ....a wymianę chciałem zrobić z remontem łazienki bo na pewno będą przeróbki na ścianie...

może ktoś sprzedaje używaną płytę zasilającą...? czy mogą pasować od innego modelu np.CALYDRA z zamkniętą komorą? wygląda identycznie....!

W0jtek92 co sugerujesz jeszcze sprawdzić?
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Ja mam taką płytę. Nie pamiętam ale chyba właśnie do zamkniętej komory. Musiałbym sprawdzić.
  • Poziom 9  
    witam

Problem prawie rozwiązany...!

...już miałem kupować nową płytę...ale przypadkiem otwierając wszystkie zawory do zewnętrznego wymiennika ciepła, zwiększyłem ciśnienie chwilowo na max i widocznie odblokowało w piecu jakiś zawór.....! bo piec normalnie wystartował...! ;))
    .... znikł tryb awaryjny...!

..... pozostał mały problem z CUW.... ledwo grzeje na min. płomieniu...!
    ....sprawdziłem regulację na płycie - ustawiona na MAX.....

proszę podpowiedzcie, gdzie jeszcze można podkręcić temp. na CUW...???
    .... na CO grzeje pełną mocą...!!!

może ktoś podpowie...?
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Może być wina czujnika temperatury. Zobacz czy jest dobrze podłączony.
    Jeżeli wyciągałeś płytę to sprawdź czy pokrętła są dobrze pozakładane.
  • Poziom 9  
    ..... niestety ....pozostał mały problem .... ledwo grzeje na min. płomieniu... na CO I CUW! do grzania bieżącej wody nie wystarcza minimalny płomień...letnia woda
    ....sprawdziłem regulację na płycie - ustawiona na MAX.....
    był jeden majster ale nie poradził..!

proszę podpowiedzcie, gdzie jeszcze można zrobić...???

może ktoś podpowie...? z góry dzięki
  • Pomocny post
    Moderator - Systemy Grzewcze
    Mogła uszkodzić się jedna z cewek na zespole gazowym lub przerwał się jakiś przewód od niej.
  • Poziom 9  
    kończąc temat
    problem z małym płomieniem rozwiązany, po mechanicznym ustawieniu na stałe sredniej wysokości płomienia na regulatorze (tak wymyślił majster złota rączka bezkosztowo)

piec pójdzie do wymiany niedługo, ale jeszcze działa.. 16lat...chyba dobry wynik..:)

ostatnio zacina się zawór trójdrożny, do zmiany CO-CWU..!
    czy to można jakoś wyczyścić..?