Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE32S81B - połączenie tv-laptop przez hdmi - nie działają gry??

zielona-blondyna 25 Sty 2014 20:33 2592 3
  • #1 25 Sty 2014 20:33
    zielona-blondyna
    Poziom 6  

Hej, mam następujący problem - po połączeniu telewizora z laptopem przez kabel hdmi wszystko działa pięknie... Do momentu kiedy spróbuję włączyć grę. Filmy, internet wszystko działa, jedyne co nie chce się wyświetlać to gra - wtedy pojawia się na telewizorze komunikat "HDMI no signal" i koniec zabawy. Po wyjściu z gry komputer ponownie łączy się z telewizorem.

Dodam tylko że komputer to Dell Inspiron N5050 a telewizor Samsung LE32S81B 32'
    gra którą usiłuję włączyć to Pro Evolution Soccer 2013 - jeżeli ma to jakieś znaczenie ;)

Próbowałam znaleźć opis problemu w internecie - na jednym z forów ktoś podrzucił pomysł że to problem z częstotliwością odświeżania. Niestety nie wiem, jak zmienić te (lub inne) ustawienia - w menu telewizora nie znalazłam takich opcji, nie mam też do niego instrukcji obsługi.

I jeszcze - z tego co pamiętam, na innym telewizorze gra normalnie się włączała. Kabel hdmi na 100% działający bez problemu (sprawdzony)

Będę wdzięczna jeżeli wypowie się ktoś kto będzie umiał mi pomóc :)

0 3
  • #2 25 Sty 2014 20:35
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

zielona-blondyna napisał:
    próbowałam znaleźć opis problemu w internecie - na jednym z forów ktoś podrzucił pomysł że to problem z częstotliwością odświeżania. niestety nie wiem, jak zmienić te (lub inne) ustawienia - w menu telewizora nie znalazłam takich opcji, nie mam też do niego instrukcji obsługi

Zmieniasz to w ustawieniach sterownika karty graficznej.

0
  • #3 26 Sty 2014 00:54
    Polon_us
    Poziom 40  

Raczej byłbym za sprawdzeniem ustawień gry - być może jest tam wybór urządzenia wyjściowego.

0
  • #4 17 Lut 2014 09:40
    zielona-blondyna
    Poziom 6  

Witam ponownie,
    po wielu próbach i konsultacjach z osobami, które "trochę znają się na elektronice" udało mi się znaleźć rozwiązanie :) Po podłączeniu telewizora do komputera, w ustawieniach grafiki w komputerze trzeba wybrać "jedno urządzenie wyświetlające" i jako to urządzenie wybrać telewizor. Wtedy znika obraz na komputerze ale na telewizorze wyświetla się już wszystko, nawet gry.

Piszę tutaj ponieważ może ktoś jeszcze będzie szukał rozwiązania w podobnym problemie. Myślę że temat można zamknąć. Dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli i starali się pomóc, pozdrawiam.

2
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo