Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SiProg - Zewnętrzne zasilanie

Derafin 25 Sty 2014 21:00 1278 10
  • #1 25 Sty 2014 21:00
    Derafin
    Poziom 10  

Witam chciałbym wam pokazać a zarazem zapytać czy dobrze został przerobiony schemat programatora z zasilania wewnętrznego na zasilanie Zewnętrzne.

Zdjęcia :

Wewnętrzne

Zewnętrzne

PS. Jeśli się wszystko zgadza to czy diody zenera 5V1 , wystarczą 0.5W.

0 10
  • #3 25 Sty 2014 21:23
    Derafin
    Poziom 10  

Czyli, muszę pamiętać o wspólnym GND i o dodaniu rezystora 10k ohm, a po za tym wyporowadzenia gniazda KANDA są w porządku ? MISO, MOSI , SCK , RST?

0
  • #4 25 Sty 2014 21:30
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Tak GND ma być połączone razem, by był wspólny punkt odniesienia dla wszystkich napięć:

http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/04/B...enia-masy-mikrokontrolera-i-programatora.html

Rezystor R5 można pominąć, ale w szczególności gdy w układzie programowanym jest już zamontowany na pinie RESET, jednakże ja bym go zostawił - nie przeszkodzi, a pomoże w niektórych przypadkach.

KANDA - OK.

Sprawdź sobie z tym: http://www.lancos.com/siprogsch.html
    pierwszy schemat.

0
  • #5 25 Sty 2014 21:52
    Derafin
    Poziom 10  

Dobrze ale na tamtym schemacie można zauważyć diody (1N4148) nie wiem czy je zastować tak jak było w (orginalnej wersji) schematu , czy poprostu ich nie dawać (Przerobiona wersja).

0
  • #6 25 Sty 2014 21:57
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Te diody (3 sztuki) służą do realizacji zasilania programowanego układu za pomocą złącza RS-232. W Twoim przypadku jednak to nie wystąpi, bo przerabiasz na zewnętrzne zasilanie. Powinieneś je więc pominąć.

0
  • #7 25 Sty 2014 22:07
    Derafin
    Poziom 10  

Końcowy wygląd schematu :

Ostatnie , poprawki teraz już będzie wszystko dobrzę?

0
  • #9 25 Sty 2014 22:14
    Derafin
    Poziom 10  

Dziękuję Ci dondu za wielką pomoc dla takiego "Amatora" jakim jestem w tym temacie , wielki + dla Cb i można już zamknąć temat.

0
  • #11 25 Sty 2014 22:17
    Derafin
    Poziom 10  

Jako iż aby zamknąć temat moja wiadomość musi być ostatnia , Ponownie dziękuję użytkownikowi dondu za pomoc :)

0