Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TM140 New Holland Przestał działać wom kontrolka się świeci

25 Sty 2014 21:18 9588 22
  • Poziom 10  
    Mam New Hollanda TM 140 i nagle przestał działać w nim wałek wom . Jak go odpalę i włączam wałek wom włącznikiem to zapala się kontrolka oznaczająca włączenie wałka wom . Ale wałek stoi w miejscu i w ogóle się niekręci po zapaleniu ciągnika.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Sprawdź bezpieczniki od WOM. Ja miałem taki przypadek że czujnik siedzenia był zwarty do masy i wybijało mi WOM. Może wydać się śmieszne ale tak było. Sprawdź również to. Może podczas jazdy po dziurach przetarła się izolacja przy czujniku i zwiera.
  • Poziom 10  
    OK a próbowałeś zewnętrzym przyciskiem WOM sprawdzić czy reaguje wałek (chodzi o przycisk znajdujący się koło przycisków służących do podnoszenia i opuszczania tylnych ramion na zewnątrz traktora)?
    Jak zareaguje to coś jest nie tak z przyciskiem/kablami idącymi do elektrozaworu.
    Jak nie zareaguje to wtedy trzeba posprawdzać zasilanie dochodzące do elektrozaworu.
    NIe wyświetla ci żadnych błędów???
  • Poziom 10  
    Witam kolegów i dziękuje za zainteresowanie. Izolacja na kablach jest cała i niepoprzecierana , bezpieczniki też są całe i nie palą się..
  • Poziom 10  
    Więc spróbuj skalibrować, a wcześniej przepłukaj cewkę w ON
  • Poziom 10  
    Kolego daizor ten model niema przycisków na błotniku. Ani niema żadnego wyświetlacza na którym by wyświetlały się kody błędów,chyba że przez kontrolkę nad żółtym włącznikiem WOM.
  • Poziom 10  
    Czyli masz ubogą wersję z wskazówkowymi licznikami i skrzynią ręczną Dual-Command. W tej wersji nie wiem jak się wchodzi w kalibrację ale ten wyświetlacz położenia podnośnika wystarczy do przeprowadzenia kalibracji.
  • Poziom 10  
    Kolego tylko nie wiem jak zrobić tą kalibracje . Jak byś mógł podpowiedzieć jak to zrobić bym był wdzięczny.

Dodano po 2 [minuty]:

Aten czujnik z tyłu na womie to za co odpowiada ?

Dodano po 6 [minuty]:

Tak to ta wersja ze wskazówkami i niema żadnego wyświetlacza.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Witam pana wal-ker posprawdzam tak jak pan napisał i dam znać co i jak . I z góry dziękuje za pomoc i zainteresowanie..

Dodano po 9 [minuty]:

Link do tamtej strony bardzo przydatny i tam tez jestem...
  • Poziom 10  
    Witam mam pytanie skąd ściągnąć schemat do TM140 ..
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Witam skrzynia Dual Command
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    OK . pomierzyłem napięcia na alternatorze i i na tym najdalszym było 14 v na sierodkowym 7 v i na ładowaniu 14,5 v
  • Poziom 10  
    Kolego wal-ker czy to napięcie14Vna tym kabelku z alternatora który zasila wom po odpaleniu jest dobre czy morze za wysokie? A czy przy prawym tylnym kole w m oście jest czujnik czy on tez jest o womu?
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Witam kolegę wal-kera . Wymieniłem włącznik na nowy czujnik obrotów wałka wom też nowy .Odłączyłem przewód z elektrozaworu C041 i do kabla podłączyłem próbówkę do przewodu pomarańczowego z fioletowym paskiem i na masę to po odpaleniu ciągnika i włączeniu womu to prąd pojawia się na chwile i próbówka nie świeci ciągle tylko mruga i po chwili napięcie zanika. Za schemat dziękuje.

Dodano po 4 [minuty]:

A przy tym elektrozaworze niema żadnego guziczka żeby wcisnąć gwozdziem ..
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 10  
    OK posprawdzam tak jak piszesz i dam jutro odpowiedz ..
  • Poziom 10  
    Witam kolegę wal -kera twoje informacje są bezcenne . Kolego posprawdzałem wszystko i okazało się ze uszkodzone są cewki elektrozaworów i przełożyłem cewkę z blokady tylnego mostu i wszystko działa . zamówiłem 2 nowe bo w jednej jest dużo wody i jak podłącze 12V to słychać ze aż się gotuje .Dziękuje za pomoc i zainteresowanie pozdrawiam .

Dodano po 11 [minuty]:

Kolego wal-ker mam kilka ciągników new holland TS 115 TM 140 TM190i Case Magnum 260 i powiem ze nie mam żadnej serwisówki do nich . Dało by rade coś pomyśleć o t serwisówkach.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Takich kolegów jak Wal-ker trzeba nam więcej bo to oni nam pomagają i wielki szacunek dla takich ludzi...

Dodano po 1 [minuty]:

ok kolego .