Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rover 75 1,8 benzyna+lpg 99r - Rover nie odpala

25 Sty 2014 23:43 4164 11
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich. Jestem posiadaczem Rovera 75 1,8 benzyna+lpg 99r od pół roku i mam problem z tym samochodzikiem. Jakis czas temu rano wsiadlem do auta i chcialem go odpalic lecz ten po przekreceniu kluczyka na pozycje III nie odpalił, po konsultacji z mechanikiem i po przeczytaniu paru postow zregenerowalem rozrusznik czyli wymienilem szczotki. Od razu po wymianie szczotek silnik odpalił i wszystko ladnie chodzilo. W tym samym dniu historia sie powtarza dalej jest to samo. Sprawdzilem czy jest napecie na elektromagnesie i dalej na rozruszniku wszystko wyglada ok ale rozrusznik nie chodzi tak jakby cos go blokowalo i nie wiem co to moze byc. Czytalem ze to moze byc EWS ale nawet nie wiem co to jest poniewaz jestem laikiem w tych sprawach. Podobno tam w tym EWS jest cos takiego jak blokada rozrusznika. Czy to może być to? Jesli tak to gdzie to sie znajduje w tym silniku i ile moze to kosztowac prosze o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 8  
    kolego rozrusznik ma nie tylko szczotki,posiada tez tulejki które jak maja luz to ciężko chodzi i trzeba je wymienić a najlepiej kup używany rozrusznik, który u nas kosztuje 80zł
  • Poziom 7  
    Witam. Tutaj z tym rozrusznikiem mamy ciekawostke bo po podlaczeniu na krótko rozrusznik chodzi czyli jest sprawny...
  • Poziom 8  
    tak bedzie chodził ale jak dostanie obciązenia (silnik ) to bedzie o wiele słabszy
  • Poziom 7  
    Podlaczajac na krotko plus do elektromagnesu silnikb odpala i po 2 sekundach gasnie. Czyli rozrusznik jest oki. To wyglada na to jak by cos go blokowalo ale slyszalem ze jesli silnik odpali to immo nie ma prawa juz go zgasic czyli zablokowac bo klucz zostal juz przyjety wiec nie wiem o co tu chodzi...
  • Poziom 34  
    tom1992 napisał:
    Podlaczajac na krotko plus do elektromagnesu silnikb odpala i po 2 sekundach gasnie. Czyli rozrusznik jest oki. To wyglada na to jak by cos go blokowalo ale slyszalem ze jesli silnik odpali to immo nie ma prawa juz go zgasic czyli zablokowac bo klucz zostal juz przyjety wiec nie wiem o co tu chodzi...

Nieprawda,w tym pojezdzie i wielu innych jak trzyma immo to auto odpala i gasnie.
    Problem masz z immobilizerem.
  • Poziom 8  
    odłącz akumulator na 15min złącz obie klemy plus i minus na chwile i podłącz akumulator zobacz co bedzie działać jesli zapali to nic nie rób niech chodzi az sie nie włączy wentylator
  • Poziom 7  
    Kilka tygodni temu mialem problem z kluczykiem bo zostal mi w zamku i od tamtej pory musialem otwierac go z przycisku czy to moze miec jakiez znczenie? Bo chyba od tamtej pory zaczela mi sie ta przygoda z rozrusznikiem.
  • Poziom 8  
    mobilaizer ! lecz tylko komputer tu pomoze
  • Poziom 7  
    Sprawdze to wszystko co mi mowicie i dam znac jakie sa efekty...dzieki za zainteresowanie. :)
  • Poziom 8  
    jest mozliwosc usuniecia kodu imobilazera ale to tylko na pw
  • Poziom 34  
    rufus55 napisał:
    mobilaizer ! lecz tylko komputer tu pomoze

Jak juz to tylko serwisowka ktorych niema prawie nikt,ASO pewnie ma.