Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Android w mini PC - Tronsmart CX-919 - czy warto?

26 Sty 2014 02:47 1890 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    Od pewnego czasu wpadło mi w oko urządzenie - Tronsmart CX-919.
    Z tego co udało mi się wyszukać w sieci jest to urządzenie z androidem działające jak komputer/tablet.

1) pierwsze z pytań to czy warto się tym interesować?
    2) czy musi to być podłączone pod TV lub PC przez cały czas? czy będzie działać podpięte tylko pod monitor, niczym 100% kompuer?
    3) jakimi urządzeniami mogę to sterować? na innych forach pisali o myszy i klawiaturze, ale pisali też o graniu w gry takie jak Real Racing 3 czy GTA SA, których nie obsługuje się w tym przypadku klawiaturą. czym??
    4) jeśli nie to urządzenie, to jakie inne, posiadające te cechy i mające co najmniej parametry tego może mi ktoś polecić?

Z góry dziękuję i przepraszam jeśli mój post znalazł się w złym dziale ;)
  • Poziom 23  
    To jest na chłopski rozum, tablet bez wyświetlacza. Wpinasz przez HDMI i masz androida jak w telefonie. Nazywa to się Android Dongle. USB obsługuję normalnie myszkę, klawiaturę i w GTA niektóre Pady nawet odczyta.

Dodano po 1 [minuty]:

To jest coś takiego jak nie masz Smart TV w telewizorze to kupujesz sobie takie coś i masz też YouTube itp.

Dodano po 2 [minuty]:

1) Jak chcesz smart tv to tak.
    2) żeby działało musi być podłączone pod wejście HDMI do telewizora lub monitora oraz do zasilania
    3)Nie mam pojęcia jak to może działać
    4)Ten sprzęt jest w miarę dobry ;)
  • Moderator Programowanie
    Dokładnie tak jak napisał kolega przede mną: to jest tablet bez ekranu.
    Ja osobiście używam starszej wersji takiego urządzenia UG007v2 z procesorem RK3066.
    Ja osobiście jestem zadowolony, bo mam na tym YT, BBC iPlayer (BBC onDemand) i odtwarzacz DivX-ów poprzez sieć lokalną.
    Mam do tego podłączoną małą bezprzewodową klawiaturę z touchpad-em.
    Wszystkie programy na Android-a chodzą na tym bardzo dobrze, ale w gry gra się bardzo niewygodnie.
    Może zwykła klawiatura i myszka zachowywałyby się lepiej, ale siedzenie od 42-calowego telewizora w odległości kabla od myszki, to trochę przesada.

To urządzenie, jako przystawka "Smart Tv" do zwykłego telewizora, sprawuje się wyśmienicie.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za opinie posiadaczy ;)
    a urządzenie MINIX NEO X5? Czy to działa na tej samej zasadzie? bo jest dużo droższy?