Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłaczyc do Tk-7 , żarówke o 220

pawelh9 26 Sty 2014 10:13 732 4
  • #1 26 Sty 2014 10:13
    pawelh9
    Poziom 2  

Witam
    Zwracam sie z prośbą o pomoc w następującej sprawie..krótko opisze problem..
    jestem osobą niedosłyszącą i niedowidzącą...mam unifon TK-7/chyba/ i chciałbym zrobic tak aby po tym jak ktoś dzwoni do domofonu zapaliła sie żarówka na 220V ,która sie świeci nawet po zakonczeniu dzwonienia , a która ja muszę wyłączyć.osobiście.
    Rozwiązania z PW1 nie sprawdzą sie ponieważ jest to za krótki okres powiadomienia
    jako że jestem laikiem w sprawach elektryki , prosil bym jeśli ktoś by się zdecydowal pomóc o dokładna instrukcję ,krok po kroku ze schematem jak to zrobić i czy to jest w ogóle mozliwe lub podanie kontaktu do siebie ..che nadmienic że kontaktowałem sie z fachowcami od domofonu ale proponuja dośc drogie rozwiązania

• #2 26 Sty 2014 12:40
    telbod
    Poziom 31  

Nie masz pewności jaki to unifon , ani jaka instalacja. Bez ingerencji w instalacje to mozesz podłączyć przekaznik dźwiękowy....mikrofon przekaźnika przy słuchawce, a przekażnik będzie po sygnale w domofonie uruchamiał np jakąś żarówkę. Nie koniecznie na 230V.

• #3 26 Sty 2014 12:54
    miki4e
    Poziom 17  

Na pewno potrzebny będzie przełącznik monostabilny sterowany impulsem.

Chociaż... można użyć serwomechanizmu który połączy obwód żarówki 220V. Serwo mechanizm będzie podłączony do głośnika. Kiedy ktoś zadzwoni serwomechanizm przesunie się zamykając obwód. Żarówka się świeci. Kiedy dźwięk ustanie serwomechanizm nadal będzie wysunięty (zamknięty obwód żarówki). Wyłączenie żarówki nastąpi po przesunięciu serwomechanizmu do pozycji wyjściowej. Wiem że to nie jest rozwiązanie typowo elektroniczne(bo jest mechaniczne) ale w ostateczności... spełnia funkcję.

• #5 26 Sty 2014 13:31
    pawelh9
    Poziom 2  

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, prawdopodobnie jest to TK-7, co do instalacji pojęcia nie mam, a może dało by się podłączyć taka lampkę sygnalizacyjną obrotowa? Co nieraz jest w samochodach? Jeśli tak to jak to zrobić?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME