Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-D814 bez pilota nie wykrywa pasywnego subwoofera

26 Sty 2014 11:01 2253 14
  • Poziom 10  
    Podobny wątek dotyczący D812 został zamknięty ale sprawa jest nadal niewyjaśniona (przynajmniej dla mnie). Stałem się posiadaczem D814 i niestety nie wykrywa on sub'a. Opis w instrukcji dotyczy ustawienia sub'a za pomocą oryginalnego pilota, którego nie posiadam. Po wykonaniu resetu (w końcu po wielu próbach doszedłem do tego jak go zrobić, ale to już wynik mojej ciemnoty) ponownie z panelu przeszedłem ustawianie głośników i ponownie sprzęt nie wykrył podłączonego pod dwa zaciski, zgodnie z instrukcją ("+" jednego i "-" drugiego tylnego sub'a) działającego, pasywnego sub'a. Wdzięczny będę za jakąkolwiek pomoc.
  • Poziom 29  
    Nie wykrył i nie wykryje bo nie jest podłączony pod wyjście subwooferowe tylko pod wyjście na frontowe głośnki.
  • Poziom 39  
    elemen_th napisał:
    Nie wykrył i nie wykryje bo nie jest podłączony pod wyjście subwooferowe tylko pod wyjście na frontowe głośnki.

Subwoofer pasywny w tym amplitunerze podłączą się pod wyjścia głośnikowe surround back pod +jednego kanału i pod - drugiego kanału.Jest taka opcja w tym amplitunerze i pod żadne fronty się go nie podłącza.
  • Poziom 39  
    Również miałem taki amplituner i robiłem dla testu takie podłączenie,podłączałem w ten spsób zwykła kolumnę od wieży bo nie miałem pasywnego suba tylko aktywny,kolumna działała.
  • Poziom 10  
    Normalnej kolumny też nie wykrywa. Pytanie nadal aktualne. Może ktoś będzie miał jakiś pomysł.
  • Poziom 39  
    Robertbo napisał:
    Normalnej kolumny też nie wykrywa. Pytanie nadal aktualne. Może ktoś będzie miał jakiś pomysł.

Hm,ja kalibracji nie przeprowadzałem po podłączeniu kolumny w miejsce subwoofera.A czy słychać jakiś dźwięk wogole z kolumny jak podłączysz ja w to miejsce?
  • Poziom 10  
    Nic, niestety cisza kompletna.
  • Poziom 39  
    A możesz wejść w takie menu z panela amplitunera gdzie możesz przestawić SB na SW I w tym menu trzeba przestawić(ustawić)tak FS*CS*SS?
  • Poziom 10  
    Właśnie tego wejścia nie mam. Próbowałem z panela frontowego, ale tam jest tylko dostęp do wstępnych ustawień (ilość kanałów i autowykrywanie sub'a, które właśnie daje efekt negatywny). Z pilota, który posiadam mam dostęp do regulacji wzmocnienia kanałów już wykrytych, ale nie ma opcji na zmianę ustawień sub'a. Także niestety zero sukcesów. To jest o tyle dziwne, że zrobiłem reset a według opisu ustawienia fabryczne mają podobno sub on, czyli powinien on być wykryty. Ale nie jest.
    Może jest jakaś możliwość żeby to ustawić z panela, ale nie potrafiłem jej dotychczas wykryć. Może ktoś mam większe doświadczenie niż ja z tym modelem i już przeszedł przez taką zagwozdkę?
  • Poziom 39  
    Ale tu pewnie chodzi o subwoofer aktywny.
  • Poziom 10  
    Chodzi chyba o każdy sub w tym i pasywny. Gdyby pasywny był wykryty (lub tylko obsługiwany) to grałby w zaawansowanych opcjach dźwiękowych tak jak gra mi teraz centralny. Poza tym miałbym kontrolę jego wzmocnienia (tak przynajmniej sądzę) tak jak mam kontrole bocznych i centralnego, pokazywałby się w ustawieniach kiedy wybieram ilość głośników. Teraz mogę wybrać od 1 do 7 głośników zawsze z 0 po kropce.
  • Poziom 39  
    Tu się mylisz,amplituner nie wie czy masz podłączonego suba czy tez dodatkowy tylny głośnik surround do systemu 6.1.Natomiast gdzie podłącza się suba aktywnego amplituner z automatu sobie wykryje ze tam jest podłączony subwoofer.
    Z tego co mi świta to niestety nie przestawisz tego bez pilota,Trzeba zmienić funkcje surround back na subwoofer,trzeba to wogole w innym menu w ampli przestawić,ustawić za pomocą przycisków na panelu przednim można tylko wielkość głośników,liczbę głośników,czy jest subwoofer(aktywny)i czy siedzimy bliżej tylnych głośników czy przednich.
  • Poziom 10  
    Czyli sugerujesz, że aktywny sub będzie działał? Czy też niezależnie od tego co podłączę (aktywny lub pasywny) nie będę miał sygnału na sub'a? Sądziłem że jak wykonam reset do ustawień fabrycznych to wróci do ustawienia sub on i automatycznie wykryje sub'a pasywnego. Niestety tak się nie stało. Zastanawiam się czy nad ew. dokupieniem sub'a aktywnego bo oryginalny pilot jest raczej bez sensu (ponad 200 zł), a sub się bardziej przyda.
  • Poziom 39  
    Subwoofer aktywny powinno wykryć bez problemu,można go włączyć z poziomu panela amplitunera.Ale dla stuprocentowej pewności pożycz od kogoś subwoofer aktywny i sprawdź sobie,albo podłącz zwykła wieżę pod wyjście na subwoofer aktywny i zrób kalibracje.żeby nie było wtopy.