Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ocieplenie sufitu czy dogrzanie pomieszczenia przez grzejnik?

ordi86 26 Jan 2014 12:29 2037 6
    ordi86
    Level 9  
    Witam mam problem... Jest zima i zwiazane z tym niskie temperatury. W moim domu zostal wymieniony piec. Stary piec dogrzewal mi kotlownie i polaczony z nia garaz. Po wymianie pieca jest bardzo zimno i w kotlowni i w garazu. Mało tego w pomieszczeniach nad nimi tj. sypialnia i pokoj dzieciecy mimo tego ze sie pali caly czas jest zimno, podloga jest lodowata i bardzo ciagnie od niej. Zastanawiam sie nad dodatkowym dogrzaniem tych 2 pomieszczen. Tylko co bedzie lepsze: czy docieplenie sufitu styropianem okolo 5cm, czy zalozenie dodatkowego wydajnego grzejnika ktory bedzie w stanie ogrzac kotlownie i garaz. Budynek starego budownctwa - brak podlogowki, niedocieplony z zewnatrz.
    macha
    Level 19  
    Witam.
    Ja miałem problem z kiepską izolacją stropodachu. Śnieg na dachu topniał i woda spływała do rynien, a tam zamarzała i tworzyły się olbrzymie sople lodu niebezpieczne dla przechodzących na dole.
    Po dociepleniu sufitu 3 cm styropianem i styropianowymi kasetonami problem znikł, a w mieszkaniu zrobiło się cieplej.
    W moim przypadku docieplenie sufitu było dużo tańsze niż wymiana ocieplenia na dachu i mogłem to zrobić zimą nie zależnie od pogody.
    stanislaw1954
    Level 43  
    Myślę, ze warto przeliczyć koszty tej inwestycji na początku. Docieplenie,to kilkanaście ( może więcej) płyt styropianu + klej i robocizna.Do tego można doliczyć siatkę,kilkanaście kołków. Natomiast ogrzewanie to 1-2 grzejniki,trochę rur, osprzętu i oczywiście robocizna.
    A może warto jedno i drugie?
    am44
    Level 21  
    Docieplenie sufitu kotłowni jest to jednorazowy niewielki wydatek i trochę prostej robocizny . Dołożenie grzejników będzie droższe i dojdzie koszt dodatkowej energii ponoszonej w kolejnych sezonach grzewczych.
    stanislaw1954
    Level 43  
    am44 wrote:
    Dołożenie grzejników będzie droższe i dojdzie koszt dodatkowej energii ponoszonej w kolejnych sezonach grzewczych.
    Nie ma nic za darmo. A nie milej jest wejść do ciepłej kotłowni,czy garażu.
    macha
    Level 19  
    stanislaw1954 wrote:
    am44 wrote:
    Dołożenie grzejników będzie droższe i dojdzie koszt dodatkowej energii ponoszonej w kolejnych sezonach grzewczych.
    Nie ma nic za darmo. A nie milej jest wejść do ciepłej kotłowni,czy garażu.

Może i miło, ale czy tam mieszkasz, czy tylko przebywasz czasem, a wtedy wystarczy tylko parę stopni powyżej zera i nie musisz ponosić dodatkowych kosztów.
    stanislaw1954
    Level 43  
    macha wrote:
    wtedy wystarczy tylko parę stopni powyżej zera i nie musisz ponosić dodatkowych kosztów.

Ja wolę trochę więcej stracić na opał, niż za każdym razem grubo się ubierać wychodząc nawet na kilka minut do kotłowni.A czasem zdarzy się i późno wieczór tam iść,lub wcześnie z rana.