Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Arosa 1.7 SDi - Brak przepływu prądu z akumulatora po rozruchu z kabla.

pearlek 26 Sty 2014 12:37 3015 6
  • #1 26 Sty 2014 12:37
    pearlek
    Poziom 2  

Witam.
    Wczoraj "pożyczałem" prąd koledze za pomocą kabli rozruchowych. Po tej czynności w mojej Arosie 1.7 SDi nie przepływa prąd z akumulatora ( nie świecą się światła, zegary na desce rozdzielczej nie działają , centralny zamek nie reaguje). "Pożyczanie" prądu odbywało się na wyłączonym silniku. Sprawdzałem prostownikiem akumulator. Pokazywał on , że akumulator jest naładowany. Nie wiem jaka może być przyczyna tego problemu. Z góry dziękuję za pomoc w tej sprawie.

0 6
  • #2 26 Sty 2014 12:55
    leonek4
    Poziom 28  

Na początek bezpieczniki do sprawdzenia.

1
  • #3 26 Sty 2014 13:13
    pearlek
    Poziom 2  

To jest możliwe żeby wszystkie bezpieczniki przepaliły się w jednej chwili?

0
  • #4 26 Sty 2014 13:24
    nikusert
    Poziom 38  

Witam
    Jaki jest problem zrobić pomiar miernikiem lub co najmniej żarówką reflektorową czy jest napięcie na akumulatorze.mógł się stracić kontakt na klemach ,lub w najgorszym przypadku przerwa między celami w akumulatorze.

0
  • #5 26 Sty 2014 13:27
    Krys-tian
    Poziom 12  

Sprawdź te blaszkowe bezpieczniki co są w puszce na akumulatorze przekręcane na śrubkami. Prawdopodobnie jest przepalony bezpiecznik od zasilania wszystkich sterowników.

Seat Arosa 1.7 SDi - Brak przepływu prądu z akumulatora po rozruchu z kabla.

1
  • #6 26 Sty 2014 14:06
    AAnnddrrzzeejj
    Poziom 18  

Witam
    Dwie żabki podłączyłeś do akumulatora ,czy jedną na masę?
    Pozdrawiam.Andrzej.

0
  • #7 26 Sty 2014 15:04
    pearlek
    Poziom 2  

Główne bezpieczniki są ok. Akumulator też jest sprawny , ponieważ przyjechał kolega i podłączyliśmy jego akumulator do mojego auta przez kable rozruchowe i dalej nic nie działa. Przyczepiłem dwie żabki. Plus do plusa. Minus do minusa.

0
  Szukaj w 5mln produktów