Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna II , 2002 , kombi - Strzelił pasek

atm8274 26 Jan 2014 13:58 1929 2
 • #1
  atm8274
  Level 2  
  Witam . Mam problem

  Dzisiaj wracałem z nocki i przejechałem może z 2 km i coś zaczęło dziwnie strzelać pod maską . Zjechałem na pobocze przygazowałem to jeszcze bardziej stukało ruszyłem i nagle zupełnie przestało. Przejechałem z 500 m ciężko było mi kręcić kierownicą ledwo skeciłem, jakby nie było wspomagania ,włączyła się kontrolka akumulatora a zaraz za nią ABS , ESP i wszystkie inne światła zaczęły wariować. Akumulator padł do cna nawer nie zamknąłem samochodu nie zapali nawet po podłączeniu kabli. Otwieram maskę a tam nie ma wogóle paska klinowego.
  Czy pasek mógł tak poprostu strzelić sam z siebie? Dodam że niecały miesiąc temu robiłem alternator czyścił szczotki więc może gość źle go założył sam nie wiem. Tak czy inaczej auto na lawetę
 • #2
  Waldemar z Kaszub
  Level 29  
  Teraz po takim czasie nikt nie stwierdzi czy :-
  atm8274 wrote:
  Czy pasek mógł tak poprostu strzelić sam z siebie?

  Trzeba było po odebraniu auta z warsztatu maskę podnieść i popatrzeć.
 • #3
  jaek1970
  Level 16  
  W tym modelu auta po znacznym przebiegu - a pewnie auto taki ma , nie naprawia się tylko szczotek . Dodatkowo sprawdza się jeszcze kolo napędowe alternatora .Pod obciążeniem zużyte koło cofa sie na alternator , co powoduje niewspółosiową pracę paska wielorowkowego i koło, tnie pasek kanałek po kanałku. Pasek ma wtedy żywotność dziesiątek kilometrów.
  Masz szczęście że nie był to silnik 1,6 16V wtedy kawalki paska dostają pod obudowę rozrządu przez szczelinę przy kole pasowym i jest po zaworach i dzwigienkach.
  Także nie zawsze po taniości - czasem 100 zł warto dołożyć.
  Pozdrawiam.