Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung P 500 - Dziwnie się włącza

26 Sty 2014 14:16 1473 20
  • Poziom 11  
    Witam,

Koledzy ,

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu ,
    Posiadam Laptopa Samsung P 500 RA02 pl

Dodam że padł mu dysk twardy ale juz zakupiłem nowy
    Problem polega na tym iż po właczeniu przycisku ( gdzie się włacza laptop)
    Raz się włączy a raz tylko zaswiecie się kontrolka ze jest włączony i jest cisza

Kolejnym razem włącza się niebieski ekran startowy pisze samsung a na dole ładuje się taki niebieski pasek i on często stoi po czym się włącza bardzo proszę o pomoc co mogę zrobi

Dziękuje
  • Poziom 43  
    antek1983 napisał:

Dodam że padł mu dysk twardy ale juz zakupiłem nowy

Możesz dać SMART tego nowego dysku. Skoro system nie startuje to z MHDD
    Lub podłączając do komputera
  • Poziom 11  
    Teraz akurat się włączył zdjecie poniżej pokazuje na czym stoi i cisza oraz SMART

• Poziom 11  
    przepraszam za laickie pytanie ale jak nagrac ten program bo po sciagnię nie mam obrazu iso ?
    czy jest inna mozliwosc sprawdzenia

dodam ze mam 2 laptopa i po przelozeniu pamieci RAM dzieje się to samo
  • Poziom 43  
    antek1983 napisał:
    po przelozeniu pamieci RAM dzieje się to samo

Więc test pamięci możesz odpuścić, nie tutaj problem.
    Dzieje się to tak samo na baterii i zasilaczu?
  • Poziom 11  
    Tak , zarówno na baterii i zasilaczu . Włącza sie i jak na zdjęciu stoi:(
  • Poziom 11  
    koledzy zalaczam kolejne foto,
    tak tez sie dzieje jak sie nie włącza

Prosze o pomoc
  • Poziom 11  
    pomocy koledzy co moge sprawdzić
    Kolejne spostrzeżenie jak juz sie włazy to sam od siebie się wyłancza nagle , włancza się niebieskie pole tak szybko i nie moge doczytac co tam pisze
    są tylko białe napisy

dziękuje
  • Poziom 11  
    Koledzy walczę z tematem teraz tylko się włącza kontrolka od włączenia i cisza słychać jedynie jak dysk pracuje i na początku jak by laser czytał i nic czy ktoś może pomóc.

Dziękuje
  • Poziom 11  
    Witam,

czy może ktoś pomóc?
  • Poziom 39  
    Możliwe, że mostek północy w płycie głównej pada, coś z płytą główną - problemy z zasilaniem, ostatecznie coś z pamięcią ram.
    Wypal na płytkę memtest86, zbootuj i testuj kości ram najpierw razem a później każdą osobno. Po dwa pełne przejścia dla każdego testu trochę to potrwa.
  • Poziom 11  
    Witam Kasiunia7777 dziękuje za odpowedz w załączniku zdjecie testu nie wiem jak długo go robić po 50 minutach wyglada tak jak poniżej bardzo prosze o dalszą pomoc

Dziękuje
  • Poziom 11  
    Witam a po ok 4 godzinach staneło wszytsko i jest taki wynik

I jeszcze informacja ze cala ta sytuacja zaczeła się w momencie kiedy grzał mi sie mocno laptop w okolicach wentylatora ale grzał się bardzoooo mocno oczyściłem go bo się okazało że był cały zapchany i od tej pory juz jest zimny wentylator działa tylko własnie ciągle mam problemy jak powyżej oczekuję na pomoc z waszej strony bardzo dziękuje
  • Poziom 39  
    Jeszcze raz przetestuj po wyczyszczeniu.
    Nie wiem czy przypadkiem grafiki nie przegrzałeś za bardzo bo widzisz co masz na ostatnim zrzucie, to o niczym dobrym nie świadczy, więc nie zdziw się jak zobaczysz kiedyś ciemny ekran.
    Najpierw zrób dwa pełne testy na wszystkich kościach a później po dwa testy na każdą kość osobno. Na przed ostatnim zrzucie masz komunikat, że test skończony to tak po dwa razy.
  • Poziom 11  
    Dziękuje robie 2 test na obydwóch kościach .

Co do różncch zjawisk to laptop teraz się włancza znika obraz czasami lub gasnie jak lampa , lub ma dziwne pixele jak na zdjęciu
    Dam zdjęcia wyników

Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Masz uszkodzony układ graficzny. Możliwe, że i chipset płyty głównej przegrzałeś i też siada.
    Czego wcześniej nie zadbałeś o układ chłodzenia? takie rzeczy robią się po przegrzaniu laptop niedługo całkiem się rozleci jak się kulki od BGA odkleją to tylko kwestia czasu po przegrzaniu.
  • Poziom 11  
    Kasiunia7777 juz teraz jest zimny:( ale pewnie za późno - czy jest jeszcze ratunek dla mojego Laptopa?
  • Poziom 39  
    Jest, ale nie wiem czy to wogóle będzie opłacalne,a w większości przypadków nie jest, bo to duże koszta jeżeli chodzi o układ grafiki. I nie wiadomo jak wogóle sytuacja z chipsetem płyty głównej. Musiałbyś pójść na dokładną diagnozę do PORZĄDNEGO serwisu żeby wszystko potwierdzić i sprawdzić, bo tak na forum nikt ci nie potwierdzi 100%.
  • Poziom 11  
    Ja jestem z małopolski czy ty możesz polecić mi dobry serwis i czy od razu mam już z nim isc czy zrobic testy aby się upewnić ?

Dziekuje
  • Poziom 39  
    Nie mogę nie mój rejon.