Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia CRDI diesel - Kia CRDI diesel nie odpala po sprawdzeniu pompy

bogiebog 26 Sty 2014 16:54 13032 14
  • #1 26 Sty 2014 16:54
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Kia Sportage 2005 CRDI diesel, nie odpala.

Jakiś czas temu Zauważyłem wycieki paliwa z okolic pompy wtryskiwaczy do common rail. W 2008 miałem podobny problem, pompa ciekła, zawiozłem do serwisu bosch-a, zrobili remont, wmontowałem i nie było raczej problem z odpalaniem.

Wczoraj Po powrocie pompy z serwisu (pompa okazała się sprawna, nie ciekła, pewnie wycieki miałem na przewodach gdzieś), zamontowałem pompę z powrotem, podłączyłem 3 przewody (z pompy paliwa, do common rail, i powrotny z common rail) ale samochód nie odpala. Temp 7C w garażu, Już 3 raz ładuję akumulator. Silnik ani nawet się nie zaksztusi. NIC, tylko rozrusznik kręci.

Po zwolnieniu śruby na przewodzie pompa-CR jest wyciek paliwa, czyli pompa podaje paliwo do common rail.
    Bak pełny.

Co można jeszcze sprawdzić ?
    Jak to ugryźć ?

0 14
  • Pomocny post
    #2 26 Sty 2014 17:28
    rob4028
    Poziom 25  

synchronizacja czujnik wału z czujnikiem wałka..

3
  • Pomocny post
    #3 26 Sty 2014 17:35
    fuelinyourblood
    Poziom 35  

Diagnostyka, błedy, cisnienia?

1
  • #4 26 Sty 2014 17:57
    bogiebog

rob4028 napisał:
    ynchronizacja czujnik wału z czujnikiem wałka..

Nie bardzo rozumiem. To jest common rail, pompa CR pompuje do szyny CR, wałek pompy czołowo do korupsu silnika tylko na dwa sposoby (180 deg różnicy), nie chce mi się wierzyć że faza pompy przy CR ma wpływ jakikolwiek. Do pompy CR nie dochodzi żaden czujnik, jest czujnik w CR. Jesteś pewny że jakaś synchronizacja ma być ? TO nie są pompowtryskiwacze, to jest CR.

fuelinyourblood napisał:

Na desce żaden alarm nie pali, podłączyć ODBII ?
    Jakbym odkręcił przewód od CR, i pokręcił akumulatorem, to ma sikać mocno ?

0
  • Pomocny post
    #5 26 Sty 2014 18:24
    rob4028
    Poziom 25  

bogiebog napisał:
    rob4028 napisał:
    ynchronizacja czujnik wału z czujnikiem wałka..

Nie bardzo rozumiem. To jest common rail, pompa CR pompuje do szyny CR, wałek pompy czołowo do korupsu silnika tylko na dwa sposoby (180 deg różnicy), nie chce mi się wierzyć że faza pompy przy CR ma wpływ jakikolwiek. Do pompy CR nie dochodzi żaden czujnik, jest czujnik w CR. Jesteś pewny że jakaś synchronizacja ma być ? TO nie są pompowtryskiwacze, to jest CR.

fuelinyourblood napisał:

Na desce żaden alarm nie pali, podłączyć ODBII ?
    Jakbym odkręcił przewód od CR, i pokręcił akumulatorem, to ma sikać mocno ?

Tak się dziwnie składa że że trochę lat obrabiam "kianki" na ASO KIA .
    Dotąd aż ECM nie zsynchronizuje impulsów z wału i wałka nie poda impulsu na wtryskiwacze.
    Czujnik jest na wałku a nie na pompie-czytaj ze zrozumieniem, i co to za pytanie o sikanie-pompa w zbiorniku podaje ~4 bary,pompa CR przy odkręconym przewodzie CR niewiele podniesie ciśnienie.Jeżeli około 7~10 bar to mocno to OK

Dodano po 3 [minuty]:

bogiebog napisał:
    Na desce żaden alarm nie pal

Dokąd nie zapali nie załączy kontrolki.

0
  • #6 26 Sty 2014 20:00
    bogiebog

rob4028 napisał:
    Tak się dziwnie składa że że trochę lat obrabiam "kianki" na ASO KIA .
    Dotąd aż ECM nie zsynchronizuje impulsów z wału i wałka nie poda impulsu na wtryskiwacze.

Czy jest możliwe że przez demontaż pompy 'zerwałem' tą synchronizacje ?

Podejrzewam że powietrze dostało się do układu, czy to możliwe ?
    Tak ? jak to się odpowietrza ?

Czy te auta same powinny odpowietrzyć układ podawania paliwa ?
    Tak ? po jakim czasie kręcenia rozrusznikiem ?

rob4028 napisał:
    impulsów z wału i wałka

wału ? korbowego ?
    wałka ? ???

0
  • Pomocny post
    #7 26 Sty 2014 20:41
    rob4028
    Poziom 25  

Czego nie rozumiesz? Kia CRDI diesel - Kia CRDI diesel nie odpala po sprawdzeniu pompy Kia CRDI diesel - Kia CRDI diesel nie odpala po sprawdzeniu pompy Kia CRDI diesel - Kia CRDI diesel nie odpala po sprawdzeniu pompy Kia CRDI diesel - Kia CRDI diesel nie odpala po sprawdzeniu pompy

Dodano po 14 [minuty]:

Jak każde CRDI, samo się odpowietrzy.Ma pompę w zbiorniku.

2
  • #8 26 Sty 2014 21:02
    bogiebog

Podejrzewam że pozycja wałka pompy (dwie możliwe pozycje) ma znaczenie, bo komputer może uruchamiać 'fuel metering valve' w złym momencie jak bierze sychnronizację z wałka rozrządu i dlatego pompa nie wytwarza ciśnienia odpowiedniego.
    http://www.yildiz.edu.tr/~oisin/Dersler/Dersnotlari/0653611/dinjection.pdf

Myślisz że to możliwe ?

Jutro obrócę wałek pompy o 180deg.

Dodano po 3 [minuty]:

Jest dostęp schematów online darmowy gdzieś do mojego modelu ? bo na kiatechinfo są tylko benzynowe modele.

0
  • #9 26 Sty 2014 21:14
    rob4028
    Poziom 25  

Nie ma darmowych.

Dodano po 5 [minuty]:

bogiebog napisał:
    Podejrzewam że pozycja wałka pompy (dwie możliwe pozycje) ma znaczenie, bo komputer może uruchamiać 'fuel metering valve' w złym momencie jak bierze sychnronizację z wałka rozrządu i dlatego pompa nie wytwarza ciśnienia odpowiedniego.

nie pompa a rozrząd. ehhh.......prześpij się z tym...

0
  • Pomocny post
    #10 26 Sty 2014 22:00
    fuelinyourblood
    Poziom 35  

no ale jak rozrzad jak tam pompa jest napedzana z wałka rorzadu, a nie z paska?

sprawdz czy pompa dobrze wsadzona i czy napewno sie kreci z wałkiem.

czasem przewodów nie zamieniłes?

pompa podajaca podaje paliwo?

0
  • #11 26 Sty 2014 23:06
    bogiebog

Pompa 0445010038, nie mam dostępu do serwisówki, czy pozycja wypusu na wałku przy montażu pompy ma znaczenie ? (2 pozycje, pół obrotu różnicy)

google: fuel injection 0445010038

Przewodów nie da rady zamienić, różne długości i kształty.

Dodano po 2 [minuty]:

fuelinyourblood napisał:
    pompa podajaca podaje paliwo?

Po lekkim odkręceniu przewodu od CR wyciekło trochę paliwa w czasię kręcenia rozrusznikiem.

zdjęcie tego modelu pompy, ale nie mojej pompy.
    Kia CRDI diesel - Kia CRDI diesel nie odpala po sprawdzeniu pompy

0
  • Pomocny post
    #12 27 Sty 2014 00:10
    rafal_rx
    Poziom 25  

bogiebog napisał:
    czy pozycja wypusu na wałku przy montażu pompy ma znaczenie ?

1. nie ma znaczenia
    2. pompa niskiego ciśnienia w zbiorniku ma podawać paliwo do pompy wysokiego ciśnienia - ten układ sam się odpowietrza po włączeniu zapłonu
    3. aby w ogóle komputer spróbował uruchomić silnik, czyli dać impuls do wtryskiwaczy, to musi mieć sygnał z czujnika położenia wału korbowego i z czujnika położenia wałka rozrządu!!!

3
  • #13 01 Lut 2014 17:04
    dulik62
    Poziom 14  

Witam.Układ sam się odpowietrzy pod warunkiem sprawnych wtryskiwaczy.

0
  • #14 01 Lut 2014 19:09
    bogiebog

Problem rozwiązany, auto odpala, ale nie wiem jakie było rozwiązanie bo majster się wstydzi powiedzieć.

Dodano po 46 [minuty]:

Ja stawiam na jakiś przewód elektryczny przypadkiem rozłączony w okolicach pompy.

0
  • #15 10 Gru 2017 15:25
    m_atrix
    Poziom 11  

Witam.
    U mnie parę tygodni temu w Sorento 2002r 2.5crdi padła pompa wysokiego ciśnienia,szwagier sprawdzał czujniki itd ewidentnie było niskie ciśnienie na cr
    Po regeneracji pompy WC ciśnienie jest ok,lecz na samochodzie pompuje w przelew zamiast w zasilenie. Na stole w zakładzie gdzie ja regenerowania ciśnienie jest na zasileniu.szfagrowi skończyły się pomysły a ja się nie znam na dieslach, dlatego każda sugestia mile widziana.
    Pozdrawiam
    matrix

edit:
    pompę rozebrał inny fachman, złożył ponownie, nic nie ujął nic nie dodał(tak co najmniej twierdzi),a zaczęła działa poprawnie.
    temat rozwiązał sie choć zagadka pozostała.
    pzdr
    matrix

0
  Szukaj w 5mln produktów