Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

peugeot v-clic 4T 50 cc - przyśpieszenie

majkimajki1983 26 Jan 2014 17:23 2964 6
    majkimajki1983
    Level 9  
    Posiadam peugota v-clic 4T 50cc nowy ma przejechane 260 km.Był zablokowany to zmieniłem moduł bez podpinania czarnego kabelka.Wydech na sportowy,no i wyjołem rurkę z filtra powietrza.Teraz jadąc od zera przy małej prędkości przez ok 3,4 sekundy go blokuje i nie przyśpiesza.Trzeba ustawić gaźnik bo teraz dostaje więcej powietrza przez wyjęcie rurki.Nigdy nie rgulowałem gaźnika nie wiem czy mu zwiększyć dawkę paliwa czy zmniejszyć czy jechać do fachowca???
    paweld69
    Level 28  
    Regulacja gaźnika raczej nie da nic lub da niewiele. Należało by sprawdzić czy gaźnik nie jest zablokowany oraz jego wielkość. Rurkę na próbę można spowrotem wsadzić do filtra i zobaczyć jak to wpłynie na prace silnika.Jeżeli Chcesz regulować gaźnik to zwiększyć dawkę paliwa (przy wyjętej rurce z filtra).
    majkimajki1983
    Level 9  
    No i byłem u fachowca i stwierdził gaźnik nie ma regulacji dawki paliwa można jedynie zmienić dysze.Co sądzicie o tym,jeszcze jak jest zimny to praktycznie nie jedzie po ok 3km zaczyna jechać w miarę ok.Nie jestem pewien czego to wina może modułu,czy może ten gaźnik jest zablokowany i trzeba kupić odblokowany bo widziałem takie na alegro.
    kill_gil
    Level 9  
    Jeśli zwiększyłeś ilość powietrza wyrzucając tą rurkę to konieczna jest regulacja gaźnika. Jeśli nie ma regulacji to zostaje Ci kupić zestaw dysz bądź rozwiertaki i zwiększaiąc kolejno dyszę, zbadać jak się zachowuje. Odblokowany gaźnik może mieć tylko inną dyszę- skontaktuj się ze sprzedającym i zapytaj. Wydech sportowy też założyłeś czy był? Rozumiem, że przed operacją chodził normalnie? Odkręć świece, jakiego jest koloru?
    kill_gil
    Level 9  
    Jak masz po przejażdzce świece białą aż do przesady, to masz zbyt ubogą mieszankę. Dobieraj dyszę do momentu aż zacznie ładnie pracować i świeca będzie brązowa- wtedy będzie git
    majkimajki1983
    Level 9  
    No i gitara śmiga jak nigdy aż jestem w szoku że 50cc tak daje radę.Wymieniłem duszę z 76 na 94.Obeszło się nawet bez regulacji powietrza bo nie było potrzeby.Jedynie trzeba pozakładać lepsze opaski na wężyk od paliwa bo te orginalne spadają.Pozdrawiam