Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż procesora Xeon z podstawką LGA771 na podstawce LGA775 - ciekawostka

Kasek21 21 Wrz 2014 16:14 172350 1297
  • #331 21 Wrz 2014 16:14
    markedziak
    Poziom 8  

Mam dość ciasno w obudowie i z takim Thermaltake BigTyp może być problem.
    Myśle nad SP Spartan PRO HE924.Nie jest drogi i opinie ma raczej pozytywne.

• #332 21 Wrz 2014 16:17
    swiercm
    Moderator na urlopie...

markedziak napisał:
    Mam dość ciasno w obudowie i z takim Thermaltake BigTyp może być problem.
    Myśle nad SP Spartan PRO HE924.Nie jest drogi i opinie ma raczej pozytywne.

Przepraszam, że się wtrącę. A nie lepiej zdobyć markową, pojemną obudowę, skoro takie podzespoły masz?
    Muszą mieć czym "oddychać" sekcje zasilania i inne układy.
    Dobra obudowę można kupić za ~50zł.

• #333 21 Wrz 2014 16:28
    anet870
    Poziom 25  

Ta Alpina gt jest tylko cicha i to jej plus niestety z chłodzeniem proca radzi sobie GORZEJ od standardowego boxa,posiadam i sprawdzałem.Spartana 924 mam założonego na x5460 i temp max 55*C a przy oc nie wiem bo mój procek coś nie bardzo chce się kręcić:(

• #334 22 Wrz 2014 19:24
    markedziak
    Poziom 8  

Sprawdziłem jeszcze socket i wydaje się wycięty w porządku.Spróbowałem jeszcze z mniejszą ilością pasty(pasta Revoltec Thermal Grease),chłodzenie siedzi sztywno i bez zmian.
    Procesor wykrywany jest prawidłowo jak pytał krilan5.
    Zdecyduje się prawdopodobnie na tego Spartana HE934 i już nic nie kombinuje na boxie :)
    Tylko dziwne wg mnie,że nawet pół minuty nie wytrzyma na słabym chłodzeniu. Krilan5 pisał,że na boxie testował i działało.

• #335 22 Wrz 2014 19:47
    krilan5
    Poziom 16  

markedziak napisał:
    Procesor wykrywany jest prawidłowo jak pytał krilan5.
    Zdecyduje się prawdopodobnie na tego Spartana HE934 i już nic nie kombinuje na boxie :)
    Tylko dziwne wg mnie,że nawet pół minuty nie wytrzyma na słabym chłodzeniu. Krilan5 pisał,że na boxie testował i działało.

proszę poniżej fotki na tym zestawie testuje każdy procesor który wychodzi do klienta (oczywiście nie OC i nie testy obciążeniowe), nawet X54x0 nie przekraczają 55C

Montaż procesora Xeon z podstawką LGA771 na podstawce LGA775 - ciekawostka Montaż procesora Xeon z podstawką LGA771 na podstawce LGA775 - ciekawostka

a tutaj wziąłem się za lapping testowy przed noctua'ą i dobitnie widać jakie mogą być problemy z jakością wykonania radiatorów, z zalecanej 320 na początek zszedłem do 180 a po pewnym czasie szlifowania i tak zabrakło mi materiału ściernego

Montaż procesora Xeon z podstawką LGA771 na podstawce LGA775 - ciekawostka Montaż procesora Xeon z podstawką LGA771 na podstawce LGA775 - ciekawostka Montaż procesora Xeon z podstawką LGA771 na podstawce LGA775 - ciekawostka

• #336 22 Wrz 2014 20:27
    markedziak
    Poziom 8  

Mam inną wersje boxa(gorszą) więc pewnie w tym problem,mimo wszystko dziwne.
    Jak założe coś innego to się okaże czy to faktycznie chłodzenie.

• #337 26 Wrz 2014 20:34
    krilan5
    Poziom 16  

koledzy mi już zaczyna chyba brakować cierpliwości treść e-mail od klienta, zastanawiam się co odpisywać w takich przypadkach

" X5460 CPU-Z pokazuje wszystko prawidłowo, wartości znamionowe ustalone przez producenta.
    Windows 7 32-bit rozpoznaje procesor prawidłowo. (Jak by było wszystko OK chciałem przejść na Win 8 64-bit)
    Podczas benchmarku CPU-M wynik ok.4300 dla jednego rdzenia,
    dla mojego Core 2 E8400 wynik 6300 przy tych samych nastawach"

jaki test najlepiej przedstawi różnice?

• #339 26 Wrz 2014 23:30
    kitor
    Poziom 34  

Osobiście zwykłem porównywać wydajności pojedynczego rdzenia na
    http://www.numberworld.org/y-cruncher/
    X5460 powinien być wydajniejszy na jednym rdzeniu od e8400? Przecież wydajność quadów bierze się głównie z obliczeń wielowątkowych, i nawet z tych wyników jakkolwiek one nie powstały, na czterech rdzeniach byłby koło 1/3 wydajniejszy...

• #340 27 Wrz 2014 14:18
    fiend_
    Poziom 43  

kitor napisał:
    Osobiście zwykłem porównywać wydajności pojedynczego rdzenia na
    http://www.numberworld.org/y-cruncher/
    X5460 powinien być wydajniejszy na jednym rdzeniu od e8400? Przecież wydajność quadów bierze się głównie z obliczeń wielowątkowych, i nawet z tych wyników jakkolwiek one nie powstały, na czterech rdzeniach byłby koło 1/3 wydajniejszy...

Dochodzi jeszcze kwestia optymalizacji programu do obsługi wielu rdzeni...
    X54xx i E oraz L mają rdzenie fizycznie identyczne z serią C2D E8xxx

• #341 27 Wrz 2014 23:36
    d4rqu
    Poziom 9  

Witam,

Czy ktoś na terenie Krakowa byłby mi w stanie pomóc wyciąc te plastiki po bokach? Mogę zapłacić, bo ja nie ogarne tego szczerze. To jest zdecydowanie za małe. Proszę o pomoc. Tel do mnie jak coś: 515-520-250

Pozdrawiam,
    d4rqu

• #342 27 Wrz 2014 23:51
    kitor
    Poziom 34  

Ktokolwiek komu nie trzęsą się ręce i nie ma wady wzroku +/- 8 powinien sobie poradzić bez problemu zwykłym ostrym nożem tapicerskim...

• #344 28 Wrz 2014 20:35
    d4rqu
    Poziom 9  

Panowie sytuacja wygląda tak. Wyciąłem te plastiki, pech chciał że przykrzywiłem 3 piny ;/

Podłączyłem xeona, uruchomiłem komputer -> komputer uruchamia się i zaraz wyłącza po kilku sekundach. Wentylator na procesorze nawet się nie zakręcił.

Wyjąłem procesor, włożyłem stary i komputer normalnie ruszył.
    Jutro podejmę kolejną próbę założenia tego xeona.

Ktoś wie dlaczego za pierwszym razem taki efekt?
    Czy procesor nie leżał w gnieździe dobrze, że tak się stało czy może jakiś inna przyczyna?

Te piny mnie martwią, mimo to stary procesor działa. Teraz już będę duzo bardziej ostrożny. Od razu mówię, że ostatni raz bawie się w sprzętowca. To nie na moje nerwy ...

• #346 28 Wrz 2014 21:04
    anet870
    Poziom 25  

fiend_ napisał:
    W Krakowie szybko ktoś obyty z nożem by się znalazł :D

Byli chętni do pomocy,cierpliwości potrzeba :) Wstaw fotki to zobaczymy co namodziłeś.

• #347 28 Wrz 2014 22:20
    d4rqu
    Poziom 9  

Jutro wrzuce zdjecia. Adapter mialem zalozony od nowosci. Plyta gigabyte p35c-s3 o ile dobrze pamietam. Na starym procu dziala.

Opisze jeszcze raz jak wygladala sytuacja:

1. Wgralem bios z obsluga xeonow.
    2. Restart kompa wszystko dzialalo.
    3. Rozkrecilem obudowe, wyciagnalem proca i probowalem poprzecinac plastiki nozem ale bez powodzenia tylko 3 piny pokrzywilem ;(
    4. Kolejna proba wyjalem plyte z obudowy i lupa + zyletka juz poszlo elegancko.
    5. Wlozylem nowego proca, skrecilem i po starcie komputer wylacza sie po 3 sekundach. Wentylatore na procesorze nie zakreci sie nawet.
    6. Placz ze zepsulem plyte, ale dla pewnosci podpiolem starego proca i uruchomilem kompa.
    7. Na starcie blad cmos, przywrocilem do fabrycznych i komputer uruchomil windowsa bez problemu.

Jutro sproboje kolejna ostatnia probe a jak sie nie uda to bym prosil kogos z krakowa o pomoc. Tel do mnie 515520250.

• #348 29 Wrz 2014 12:24
    d4rqu
    Poziom 9  

Przepraszam, że odświeżam temat.

Mam 2 możliwości dlaczego procesor nie działa:

1. procesor był nie dociśnięty.
    2. microcody zostały źle wgrane.

Proszę o informację czy przy źle wgranych microcodach są takie objawy, że komputer wyłącza się po 3 sekundach - czy bardziej powinien startować ale by nie wykrywał procesora.

• #349 30 Wrz 2014 08:25
    fiend_
    Poziom 43  

Mikrokody mogą być wgrane albo nie, nie ma czegoś takiego jak złe wgranie, chyba że to ręcznie wklepywałeś w kod biosu...
    Żadna z tych możliwości nie jest realna.
    Jeśli nie chce działać to masz kilka opcji:
    - procesor jest lewy (niesprawny)
    - adapter nie działa poprawnie
    - płyta nie daje rady (mała szansa)
    - zasilacz nie daje rady (j.w.)

• #350 30 Wrz 2014 13:16
    Dj Haker
    Poziom 35  

Więc ja rozwiązałem swój problem z temperaturami. Założyłem Zalman Performa i od teraz 32 stopnie w standardowej obudowie.

Problem natomiast pojawił się z systemem, ponieważ z jakiegoś powodu po założeniu chłodzenia pojawił się komunikat, że straciłem licencję do systemu, przez zmiany sprzętowe. Mam system z MSDNAA. Co ja mam teraz zrobić ? Jak się wytłumaczyć ? ;/

• #351 30 Wrz 2014 13:29
    kuferekczasu
    Poziom 31  

Można skłamać, M$ klamie to ty chociaż dbaj o swoje interesy. W komputerze rzeczy się moga spalić, nie twoja wina, wytłumaczysz.

• #352 30 Wrz 2014 13:33
    Dj Haker
    Poziom 35  

Zadzwoniłem, nie było problemów z aktywacją :)

• #353 30 Wrz 2014 13:41
    krilan5
    Poziom 16  

fiend_ napisał:
    Mikrokody mogą być wgrane albo nie, nie ma czegoś takiego jak złe wgranie, chyba że to ręcznie wklepywałeś w kod biosu...
    Żadna z tych możliwości nie jest realna.
    Jeśli nie chce działać to masz kilka opcji:
    - procesor jest lewy (niesprawny)
    - adapter nie działa poprawnie
    - płyta nie daje rady (mała szansa)
    - zasilacz nie daje rady (j.w.)

Procesor z "mojej kolekcji" 100% sprawny testowany na GA-EP43T-DS3L, co do biosu to u jednego z klientów na 965 tez się wydawało iż bios wgrany ale jednak (coś poszło nie tak), przy drugiej próbie wszytko ruszyło.

Kolejny przypadek właśnie Chieftec 400W nie dawał rady.

Co do mobo jeden gigabyte już wypadł z listy poprawnie działajacej modyfikacji, 50% procesorów było niewidoczne a pozostałe jak w temacie przynajmniej z steppingiem E0

Jeżeli plastiki nie będą docięte na odpowiednia głębokość, to przecież nie będzie styku a z drugiej strony grate pomysł wycinać to wszystko nie wyjmując mobo.

d4rqu napisał:
    2. microcody zostały źle wgrane.

Kolega nie słuchał ze zrozumieniem o czym mówiłem, mówiłem iż bios się nie wgrał a nie microcody, o wygiętych pinach tez kolega zapomniał wspomnieć.

• #354 30 Wrz 2014 14:52
    d4rqu
    Poziom 9  

Bios jest wgrany z tej strony:

https://drive.google.com/folderview?id=0BwYmG...&usp=sharing&tid=0BwYmGNd1ssOVMktmZVR6ZkFZdlk

Generalnie po wgraniu wyskoczył komunikat o powodzeniu. Po restarcie komputer normalnie wystartował.

Piny się 3 wygięły, z tego jeden udało mi się naprostować igłą i jest ok. Pozostałe próbowałem naprostować, ale wracają na stare miejsce. Boję się bardziej odginać żeby nie złamać bo to pogorszy sytuację - a stary procesor działa normalnie.

Dziś wieczorem spróbuje jeszcze raz ogarnąć ten procesor. Płyta jest GA-P35C-S3, zasilacz mocny chyba z 500W+. Chłodzenie zalmana.

Dam znać dziś po godz. 23 jak poszło :-)

• #356 30 Wrz 2014 17:25
    bizon1993
    Poziom 15  

Witam,
    Dziś przybył do mnie procesor jak wcześniej pisałem X5470, i śmiga świetnie w płycie P35T-DQ6 z BIOS-em od kolegi krilan5 ;)

Jeszcze go nie podkręcałem, ale jak będę podkręcał to napisze ile wyciągnąłem :P

• #358 30 Wrz 2014 19:03
    krilan5
    Poziom 16  

fiend_ napisał:
    Żeby ci tam chłodzenie na płycie się zmieściło :wink: Jestem ciekaw Możliwości OC, ciekawe czy uda ci się przekroczyć stabilnie 4GHz :)

Mam info iż stabilne 4,25 GHz jak tylko znajdę zrzuty z CPU-Z dodam do postu.

Montaż procesora Xeon z podstawką LGA771 na podstawce LGA775 - ciekawostka Montaż procesora Xeon z podstawką LGA771 na podstawce LGA775 - ciekawostka

P.S. Co do OC wczoraj moja noctua poddana zabiegowi lappingu i jednak na początek gradacja 320, myślałem iż będzie znacznie lepiej przy takiej marce.

Po zabiegu:

Montaż procesora Xeon z podstawką LGA771 na podstawce LGA775 - ciekawostka Montaż procesora Xeon z podstawką LGA771 na podstawce LGA775 - ciekawostka Montaż procesora Xeon z podstawką LGA771 na podstawce LGA775 - ciekawostka Montaż procesora Xeon z podstawką LGA771 na podstawce LGA775 - ciekawostka

Niestety powrót do GA-P35-DS3R nie udało mi się uruchomić systemów bez ponownej instalacji na GA-EP43T-UD3L.
    E5440 ustawione na 3,5GHz napięcie podniesione z 1,135 na 1,1425V, dalej nie jestem w stanie sprawdzić z powodu ograniczeń RAM (zwykłe 800-tki)

Test z OCCT.

• #359 01 Paź 2014 00:30
    d4rqu
    Poziom 9  

fiend_ napisał:
    500W+ to mogą mieć napisane puszki z kablami, podaj model i markę...

Carbon 500w-p4b-pfc