Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania 124/420 - ogrzewanie Ebersprecher

maro pl 26 Jan 2014 18:27 3027 8
    maro pl
    Level 11  
    Ogrzewanie D1LC pompka podaje paliwo a nie chce załapać nie grzeje wyświetla się błąd E32 może być, że silnik padł? czy coś innego bardzo proszę o pomoc bo mróz -24
    MAN Electronics
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kod usterki: E 32
    Nieprawidłowy płomień w ustawieniu "wysoki", nieprawidłowa dawka paliwa, lub nieprawidłowa prędkość wentylatora.
    Ogrzewanie zostaje wyłączone, gdy tylko stwierdzony zostanie problem z zapłonem.
    Sprawdź dawkę paliwa i prędkość wentylatora.
    maro pl
    Level 11  
    Do pompki wszystko jest ok filtry czyste przewody dolotu powietrza też i przewody oddawania ciepła też, może być że silnik wysiada ?
    MAN Electronics
    VIP Meritorious for electroda.pl
    maro pl wrote:
    może być, że silnik padł?

maro pl wrote:
    może być że silnik wysiada ?
    A czy on się kręci ? Czy nie ? jak się zachowuje ? ... bo póki co to piszesz że Ci nie działa pytasz o wróżenie czy silnik padł, a sam nie piszesz czy w ogóle go sprawdziłeś.....
    maro pl
    Level 11  
    silnik kreci ale nie łapie tak jakby paliwa nie dostawał
    crook1
    Level 15  
    Ja dziś wyrywałem ogrzewanie D1LCC ze Scani 114L.
    Objaw podobny, pompka podaje, świeca grzeje, silniczek kręci, ogrzewanie nie może odpalić, wykazywało różne błędy E14, E30, E34, E35, E37, E40.
    Ale jak wykręciłem świecę, to sitko było prawie wypalone i zawalone czarnym spieczonym nagarem, zasyfione było do tego stopnia, że był przytkany dopływ paliwa na świecę.
    Po zamontowaniu nowego sitka i wyczyszczeniu nagary oraz udrożnieniu dopływu paliwa, wszystko śmiga jak należy.

Pozdrawiam.
    maro pl
    Level 11  
    problem rozwiązany