Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV SAMSUNG - Podłączenie TV pod ruter

26 Sty 2014 18:54 2778 18
  • Poziom 6  
    Hej mam problem z podłączeniem telewizora pod Wifi mój model nie posiada wbudowanego Wifi ale mam opcje podłączenia przez kabel Lan . Jest to Samsung :UE40ES5500, kiedy próbuje sie połączyć wyskakuje okienko

"połączono z siecią lokalną ale nie z internetem, aby korzystac z internetu sprawdz ustawienia serwera dns w ustawieniach protokołu ip.

Prosze o pomoc
  • Poziom 15  
    Ustawiłeś IP na uzyskiwane automatycznie w TV?
  • Poziom 6  
    tak wszystko automatycznie
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jaki router?
  • Poziom 15  
    Czy prawidłowo podłączyłeś LAN w routerze,możliwe że w routerze jest DHCP wyłączone.
  • Poziom 6  
    w jaki sposob moge to sprawdzić ? Ruter huawei d100 i do niego mam podłączony modem huawej 5331
  • Poziom 15  
    Przede wszystkim połączyć router z komputerem kablem LAN i dostać się do niego przez adresację.
  • Poziom 6  
    Znalazłem w konfiguracji modemu DHCP mam włączone
  • Poziom 15  
    Czyli jeszcze podaj jaki przydział adresacji masz tam ustawiony,lub wrzuć Nam screen jakiś.
    Czysto teoretycznie podłącz jeszcze raz router z TV Lanem i zrestartuj router.
    W jaki sposób podączyłes router MiFi E-5331 do D-100? To nie ma prawa działać. Tv prawidłowo łączy się z D-100 ale ten nie ma dostępu do internetu bo go nie może mieć z E-5331. D-100 nie posiada AP Clienta a po USB nie połączysz tych dwóch urządzeń.
  • Poziom 6  
    To może od początku bo ja jestem zielony w tych sprawach Odp na pytanie kolegi powyżej modem huawei e5331 podłączyłem przez kabel usb do wutera d100

Pytanie w jaki sposób mam sie dostać do tej adresacji rutera

Dodano po 2 [minuty]:

To rozumiem ze nie ma opcji połączenia tych dwóch urzadzen , teraz drugie pytanie do rutera d100 dostalem orginalnie modem play E160 i podobno działał w ten sposób na innym telewizorze
  • Poziom 15  
    Miałeś sprawdzić DHCP w routerze a nie w modemie,poprzez adresację dostajesz się do routera,jeżeli nie miałeś nigdy do czynienia z konfiguracją routera,lepiej to zostaw,bo namieszasz za dużo.
  • Poziom 6  
    matek451 może mógłbyś pomóc mi na priv
    Musisz kupić router z funkcją AP Clienta. Będzie się on łączył z E-5331 po WiFi. TV podłączysz do niego po LAN. Sieć będzie tworzył E-5331 i to on poprzez serwer DHCP przydzieli adres TV i umożliwi łączność z internetem.
  • Poziom 6  
    a czy modem który mam Pley-a e160 nie bedzie działał ? Wcześniej była w nim karta Orange bo z tej sieci mam internet i niby wszytko działało
    @marioqtno E-5331 to nie modem tylko router mobilny z wbudowanym modemem 3G i nie będzie działał z routerem obsługującym modemy 3G jakim jest D100. twoje wywody nie maja znaczenia dla autora. D100 współpracował z E-160 gdyż jest to sam modem 3G kompatybilny z tym routerem. Router MiFi E-5331 nie posiada portów LAN , łaczy sie tylko po WiFi. Jeśli TV go nie posiada i aby korzystał z internetu dostarczanego przez E-5331 po WiFi musi być podłączony do AP Clienta, który po WiFi połaczy się z E-5331.
  • Poziom 6  
    Czyli aby połączyć telewizor przez Lan muszę kupić ruter z AP Clienta do niego podłącze przez USB HUAWEI e5331 a do tego przez LAN telewizor ?
    Kupujesz router z funkcją AP Clienta, podpinasz pod niego TV po LAN. AP Client łączy się z E-5331 po WiFi( nie podłączysz go po USB). E-5331 jest głównym routerem i to on tworzy siec w twoim domu, poprzez swoje DHCP przydzieli adres IP Samsungowi i umożliwi mu dostęp do neta. AP Client jest niewidoczny w sieci i mu dostęp tylko po LAN. Jego WiFi tylko odbiera, staje się WAN. Koszt ok.60 zł, proponuję zakup 8level WRT150 . Ma polski interfejs. Konfiguracja jako AP Client trwa 5 minut wg. tej instrukcji http://digileaks.pl/1624-klient-ap-w-wrt-150/ Zestaw D-100 plus E-160 możesz sobie zostawić narezerwę lub sprzedać. E-5331 jest dużo lepszy od E-160.
  • Poziom 9  
    Witam!
    Podpinam się pod temat.
    Mam tv samsung le46c750 i chcę podłączyć internet kablem od tp-link tl-wa850re (wzmacniacz sygnału). Główny router to tp-link TD-W8950ND, który zsynchronizowałem z wzmacniaczem i wszystko działa - poza netem w tv.
    Jak podłączę kabel do dekodera nc+ to jest internet i wszystko łączy ale na tym samym kablu w tv nie działa. Przy teście sieci przechodzi ip maska dns ale pakiet bramy niestety już nie. Na automatycznej i ręcznej konfiguracji to samo. W routerze DHCP mam włączone. Proszę o pomoc, bo mi juz ręce opadają.