Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacz mp3 1GB "no name" - update, upgraded -

bestler 08 Paź 2005 21:16 331734 995
  • #391 08 Paź 2005 21:16
    compaq
    Poziom 17  

no to obydwaj jestesmy w kropce. Mi go system wykrywa tylko ze jest zabezpieczony przed zapisem i nie umie zmienic FW i tez nie wiem, jak sobie z tym poradzic. Wiem tylko że bestler mial ten problem co ja i jakos go rozwiazal ale niestety jeszcze sie nie dowiedzialem jak

• Relpol
  • #392 08 Paź 2005 21:29
    Stemplus
    Poziom 10  

Oststni plik który wgrałem to prawdopodobie AT85020Aeng.fw - i wydaje mi się że wyciściło mi zawartość pamięci procesora (ATJ2085), dlatego teraz na nic nie reaguje i komp go nie wykrywa z tego co pisaliści wcześniej to jedynie "igła" pozostaje żeby komp wykrył wogóle urządzenie. FW wgrywałem MP3 Player Update Tool wersją 3.13. Orginalnie był FW wersja Wilson Co. Ltd. 3.0.43. Dołączam plik żeby ktoś sprawdził czy AT85020Aeng.fw to ostatmi plik jaki wgrywałem. I on spowodował takie objawy.

• #393 09 Paź 2005 11:41
    Pedros32
    Poziom 2  

Hej ludziska!
    Mam ten sam problem co wy związany z odtwarzaczem (tylko mój ma 512MB pamięci a nie 1GB).
    Znalazlem stronkę (częściowo po angielsku) na której jest wszystko o upgradzie odtwarzacza, programy do zmiany firmawer'u, do update'u, i wszystko co potrzebne. Mama nadzieję ze ten powszechny problem minie!
    Pozdrawiam!
    http://s1mp3.secret.com.br/pl/docs_deadrec.php#top

• #394 09 Paź 2005 12:56
    ziutek76@
    Poziom 11  

Witam,mam taki player kupiony na giełdzie we wrocławiu ,załaczam zdjecie,po przyjezdzie do domu juz nie chodził,po podłączeniu do kompa,wykrywa go ,ale w oprogramowaniu podczas próby wgrania firmware jest taki komunikat: reading or writing flash block0error! nie wiem co z tym chinskim chłamem zrobic.

• #396 09 Paź 2005 16:18
    gorzyga
    Poziom 20  

Witam. Mysle,ze czesc problemow z wyzej wymienionymi playerkami (oczywiscie,jak ktos sam sobie ich nie przysporzyl:)) wynika z tego,ze pamieci flash stosowane w tych sprzetach sa dosc awaryjne. Mam stycznosc z kartami CF i juz nie raz byly wymianiane na gwarancji z powodu uszkodzenia pamieci (oczywiscie postepowalem z nimi tak jak nalezy),a w srodku nich znajduja sie przeciez takie same pamieci. Dodam,ze najwieksze problemy byly z kartami z flash Toshiby (Actina i Kingston),a Lexary (Samsung) i SanDiski dzialaja bez problemu.

Ja sam posiadam mp3 playerka Lazer (SigmaTel,1GB,bez radia,kupiony za 249 zl w Auchan w Wawie) i brakuje mi jedynie losowego odtwarzania. Ale czytajac poprzednie posty chyba odechcialo mi sie zabawy z softem. Pozdrawiam.

• #397 09 Paź 2005 18:40
    Pedros32
    Poziom 2  

PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED UPGRADEOWANIEM FIRMWARE'U!!!!
    u mnie w odtwarzaczu 512 MB wszystko było ok, tylko jedna mała rzecz: 7 klorów podświetlania, ktore zmienialy sie jak w kalejdoskopie. Noi postanowilem sobie to uaktualnic ale nie zrobilem backup'u mojego starego firmware (nie wiedzialem jeszcze ze takowy trzeba). Wgrałem chyba z 6 typow firmware, na wieeele sposobów. No i co? I NIC. Nawet go rozkręciłem i na płytce nie było napisane (a powinno) model i dodatkowe inf. (tylko ATJ 2085). No i nie wiem czy jest to wogole mozliwe zeby go naprawic czy lepiej sprzedać na allegro jako: USZKODZONY. Jak ktos ma jakis pomysl, dobre linki (bo wiele przeszukałem) to byłbym bardzo wdzięczny.
    ====ciekawość ludzka nie zna granic============

• #398 10 Paź 2005 10:44
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

Ludzie, czytajcie to forum od poczatku POPRZEZ ŚRODEK az do samego końca !! tu wszystkie wasze problemy są rozwiązane !! Jeśli macie ochro0ne przez zapisem to trzeba przed podpieciem do kompa wlaczyc hold i podpiac do kompa (pisalem o tym juz z 10 razy). Powtarzam.... CZYTAJCIE OD POCZATKU TO CALE FORUM, JEST TU WIELE CENNYCH WSKAZÓWEK

Paweł

• #399 10 Paź 2005 12:39
    compaq
    Poziom 17  

a jesli nie dziala sztuczka z holdem ? bo u mnie niestety nie dziala :(

• #400 10 Paź 2005 13:34
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

no to wdty trzeba pokombinować z igłą ... (wiecej szczegółów kilka stron wstecz.

Paweł

• Relpol
  • #401 10 Paź 2005 20:32
    compaq
    Poziom 17  

OK, dzieki :)

Dodano po 5 [godziny] 11 [minuty]:

moj chyba polegl. W pewnym momencie sie zaczelo cos dziac jak robilem z tymi nozkami ale w pewnym momencie sie dziwnie obruszaly i zaden soft nie chce sie wgrac, i niby jest wykrywany przez kompa ale nie pokazuje sie ikona w moim komputerze

• #402 10 Paź 2005 21:32
    veteran5
    Poziom 14  

niedawno słyszałem jak ktoś pociskał komuś kit że te odtwarzacze nie mogą chodzić na akumulatorkach AAA bo cośtam... to oczwiście nieprawda :?:
    w to nie wierzę, ale zawsze jest lepiej się upewnić ;) chę sobie takiego kupić, tylko w grudniu :) i nie chcę wydawać majątku na baterie :P

• #403 10 Paź 2005 22:24
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

Chodzi na akumulatorkach. Tylko moj model czasami sie potrafi resetować i zauwazylem ze na zwyklych bateriach jest to o wiele rzaqdziej. Tak naprawde to i tak sie zadko zdaza wiec nie ma co płakać .... a do grudnia to sie wiele jeszcze zmieni :)))

• #404 11 Paź 2005 20:31
    veteran5
    Poziom 14  

dzięki za obalenie mitu :D taki problem to pestka ;) zawsze taniej.
    Kupuję w grudniu, ponieważ muszę jeszcze oddać walniętego discmana, a wtedy wchodzą nowe sieci sklepów i bębą duuuże obniżki:D

• #405 12 Paź 2005 19:40
    fazerxlo
    Poziom 11  

No więc od początku. Wczoraj kupiłem MP3 Playera o nazwie "noname" alias "Omega FreeStyle fs320" 512MB radio książka telefoniczna 7 kolorów itd...

Podpiołem do mojego Linuxa zadziałało zaczołem sobie wybierać mp3 kopiować. W pewnym momencie player sie poprostu wyłączył i zaczeła sie moja gehenna: disk error

Pruby formatowania partycjonowania nie przynosiły rezultatu. Zaczołem szukać w google nic a nic nie mogłem znaleść chociarz po wielu kombinacjach znalazlem firmware dokladnie do mojego modelu.

włączyłem w mp3 upgrade firmware'u podpiolem wlaczylem program ale nie znalazlem pliku wiec wylaczylem program.

Na wyswietlaczu pojawil sie napis: Starting....

i tyle :(

Wykonałem update sciągnietym plikiem

http://www.m-house.pl/index.php?akcja=podstrona&id_pod=8

i nic nawet juz starting nie pisze

Za to urzadzonko doskonale sobie radzi jako dysk usb. Zacząłem kombinować z innym znalezionym na tamtej styronce (recowery fimware) do dodalo mi nadziei gdzyz wyswietlac czasami swiecil migotal i dawalo sie czasami cos dojrzec.

Zaczolem dalej w necie szukac znalazlem to forum poczytalem i prawie porzucilem nadzieje gdyby nie znalezienie

http://www.m-house.pl/index.php?akcja=podstrona&id_pod=8

przeczytalem prawie wszystko od deski do deski (oprucz forum tam przejrzalem najwazniejsze watki)

zacząlem testowac firmwareznajdujacy sie w download i o 3 nad ranem udało mi się uruchomić gada i odziwo dysk byl juz przygotowany dzialal przelaczylem na linuxa i zaczolem zgrywac pliki i znowu zwis i
    disk error :(

formatowanie dzialalo spod programu dolaczonego na cd ale z 512MB około 250 było zajęte a w miare dalszego formatowania zdarzało się tylko 533KB wolnego miejsca co wiecej zamiast liter wyswietlaly sie ciekawe znaczki a po formacie domyslnym jezykiem byl japonski czy chinski (skad mam wiedziec) Poddalem sie i poszedlem spac. Rano jeszcze pprubowałem poniewarz czasami po formacie dzialal dysk ale po nagraniu kilku plikow znowu disk error

W pracy prubowalem formatowac pod xp przeczytalem nawet ze nalezy formatowac FAT a nie FAT32 ale też nieszbyt działało.

Postanowiłem zpartycjonowac dysk ich narzędziem (dolaczonym na plytce) i odziwo dysk wreszcie mial 512MB wolnego miejsca i od razu po partycjonowaniu byl sformatowany.

Jednak wgranie wiecej niż 2 plików konczylo poprawna prace dysku

Znowu zostalo mi testowanie innego firmware'u i po 3 prubie znalazlem wlasciwy nawet napis przy starcie byl taki sam jak na poczatku a data sterowników była późniejsza o jeden miesiąć (cirka około)

jezyk dziala mam juz zgrane 340 MB i wszystko (chyba - zeby nie zapeszac) dziala oprucz polskiego języka w oryginalnym oprogramowaniu był.

Tak więc gdyby ktos miał ten sam problem to u mnie zadziałał:

V43-SN320.7z

ze strony:

http://s1mp3.secret.com.br/pl/downloads_fw.php

acha myslalem ze dzwiek jest do kitu ale po podlaczeniu sluchawek jakich uzywam przy komputerze (z mic) gra jak sie patrzy i raczej nie slucham na maxa

Tak wiec życze wszytskim powodzenia bo niska cena kosztuje

pozdrawiam

• #406 13 Paź 2005 18:08
    giepa
    Poziom 2  

Witam wszystkich !!!
    Tydzien temu zakupilem playera pod szyldem OPTIMUS
    cacko ma 512MB i oczywiscie juz padl,troszke sie bawilem TV-sat mysle sobie upgrade flasha i bedzie jak nowy
    I tu rozczarowanie.... przewalilem chyba ze 20 wsadow i lipa
    Jesli ktos ma taki wynalazek lub widzial firmware do niego, to bede bardzo wdzieczny:D

Player jest z radiem TEA 5767
    Proc ATJ 2085 bez P
    Pamiec Hynix
    Firmware byl Wilson 3.0.43

POZDRAWIAM.

• #407 14 Paź 2005 14:59
    zielaq
    Poziom 10  

ja mam podobny problem. mam odtwarzacz no juz nie noname bo nazwe to ma wave 5600 niby na pamieci samsunga, ale na samej pamieci pisze co innego. pojemnosc 128 mb. proc atj 2085P.
    zrobiłem upgrade i od tamtej pory nic. probowałem na wiele sposobów wyzej opisanych. po wgraniu oc niektorych zapala sie tylko podswietlenie i urzadzenie działa jakos pendrive i nic wiecej. a po niektorych softach wogole nie działa. co zrobic? wgrywałem juz chyba wszystkie softy jakie znalazłem. jesli ktos ma jakis ktory mogłby pasowac prosze o przesłanie mi go na lukasz(malpa)skate-mentor.com. pilnie potrzebuje naprawic bo uzywam tego jako dyktafonu. pozdrawiam

• #408 14 Paź 2005 23:02
    kin9
    Poziom 10  

Kupiłem niedawnio na Allegro i wiesza sie jak przekrocze 128MB. Znika przestrzeń dyskowa i odtwarzacz sie resetuje wyświetlająć "File Error"

Wgrałem juz sporo FW i nic, efekty są podobne. Niech ktoś pomoże. To napewno wina złego firmware.

Mój sprzet to:
    Pamieć HYNIX 512MB
    Board: MP-485CV1
    ATJ2085

Prosze o pomoc.
    ewentualnie prosze coś przesłąć na maila: dezet22(malpa)interia.pl

• #409 15 Paź 2005 15:56
    6mar6
    Poziom 10  

Mam odtwarzacz Noname 256 MB bez radia bez bajerów. Nie włącza się a jak się włączy to od razu się wiesza.
    Czy jest ktoś kto podejmie się naprawy tego sprzętu ??? oczywiście za naprawę i koszty wysyłki zostaną przeze mnie zapłacone.
    6mar6(malpa)wp.pl

• #410 15 Paź 2005 16:57
    fazerxlo
    Poziom 11  

tak w sumie musze stwierdzic ze po wielkiej wojnie z firmwarem to teraz niezbyt moge narzekac na ten sprzecik ma kilka zalet ktore mi podeszly

zasilanie z kompa a moje usb ma zasilanie nawet jak komp jest wylaczony (chyba karzde tak ma) zamiast sluchawek mam podlaczone glosniki od kompa i mam taka fajna mala wieża z radiem bateri tak strasznie ni zre a nawet wydaje mi sie ze troche sie laduja jak odtw. dziala z usb jedynym minusem sa sluchawki ktore trzeba sobie samemu kupic bo oryginaly sa calkowicie do bani

• #411 15 Paź 2005 18:37
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

a jak zrobic zeby z wylaczonego kompa zasilane bylo usb ?? mam dosc nowa plyte ... kt4av (chyba)

Paweł

• #412 15 Paź 2005 18:45
    fazerxlo
    Poziom 11  

raczej nie musisz nic robic wylacz normalnie komputer podepnij wlaczony player pomimo tego ze komputer jest wylaczony na wyswietlaczu powinien sie pojawic obrazek transferu danych nacisnij mode i juz dziala ci z usb poziom naladowania bateri powinien byc max na wyswietlaczu

• #413 15 Paź 2005 18:48
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

no widzisz, a u mnie wlasnie po wylaczeniu kompa i podlaczeniu playerka nic sie nie dzieje. Tą opcje to chyba trzeba gdzies wlaczyc ...

Paweł

• #414 16 Paź 2005 00:12
    Masster
    Poziom 32  

Ja mam inny problem. W moim odtwarzaczu nie można było ustawić jednego koloru podświetlenia tylko wieczna dyskoteka. Kumpel miał z wyglądu identyczny odtwarzacz to ściągnąłem od niego firmware i spróbowałem wgrać do swojego jak wiadomo zonk. Zrobiłem wcześniej kopię mojego FW ale teraz program do flashowania krzyczy "Invalid upgrade firmware file!" Programy do modyfikacji FW widzą wszystko poprawnie można zmieniać grafiki itp. tyle, że po zapisaniu nadal invalid... Wie może ktoś na jakiej podstawie flasher decyduje czy plik jest prawidłowy czy nie? Mam kopię i nie mogę jej wgrać!

• #415 16 Paź 2005 00:35
    bestler
    Admin DIY, Automatyka
  • #416 16 Paź 2005 11:45
    6mar6
    Poziom 10  

Mam odtwarzacz noname 256 MB bez radia bajerów. Nie da się go włączyć a jeśli już się włączy to się wiesza.

Właśnie udało mi się go podłączyć do PC próbowałem go sformatować ale wyskakuje mi taki błąd System Nie był w stanie dokończyć formatowania.

Co mam robić ??? może frimware ???

• #417 16 Paź 2005 11:45
    Masster
    Poziom 32  

Taki sam komunikat pojawia się przy innych ściągniętych z elektrody i z http://s1mp3.secret.com.br/en/downloads_fw.php
    A programy do edycji firmware widzą ten soft jako prawidłowy i nie zgłaszają błędów. I właśnie to wydaje mi się dziwne, program s1fwx uruchomiony z przełącznikiem l pokazuje listę plików oraz sprawdza poprawność "warnings 0 errors 0".

• #418 16 Paź 2005 12:01
    6mar6
    Poziom 10  

ale ja nie aktualizowalem frimware ten mp3 player sam w koncu padl.
    co teraz mam zrobic?? mam MP3 Player Update Tool wer. 1.43 ale nie dziala

• #419 16 Paź 2005 19:15
    fazerxlo
    Poziom 11  

mnie po updacie nie stworzylo buckup'u i przy niektorych wyswietlal sie komunikat invalid firmware file. Kiedy na odtwarzaczu nic sie niechcialo zapisac, pisalo ze jest w urzyciu to wlaczalem scandiska lub robilem formata przez ich narzedzie dokladnie nie powiem bo 6 godzin kombinowalem na rozne sposoby ale nie rozbieralem go (zeby muc go w razie czego oddac na gwarancje)

• #420 17 Paź 2005 09:13
    didas
    Poziom 13  

posiadam jecze jeden sofcik (dump) ktory obsluguje ATJ2085 i posiada takie funkcje jak RADIO, DYKTAFON, 7 kolorow podswietlenia + choinka (nacisniecie przycisku zmienia kolor), KSIAZKA TEL., 7 ustawien eqalizera, powtarzanie utworow rozne kombinacje ITD...

dokladam tez programik do edycji sofcikow(po zmianach z powodzeniem dzialaja na playerku) mozliwosc zmian grafiki oraz wersji jezykowych jak i rowniez rodzaju zasilania. standardowo ustawione na 1.5 V alkaiczne a wiekszosc z nas kozysta przeciez z aku ktore maja 1,2V ...

Załączniki:
  Szukaj w 5mln produktów