Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

euro - svideo - brak koloru adapter in/out

czercio 26 Sty 2014 19:19 987 4
  • #1 26 Sty 2014 19:19
    czercio
    Poziom 2  

Witam. Proszę o pomoc i przejrzyste opisanie co zrobić, żeby uzyskać kolor przy podłączeniu przez adapter dvd kablem s-video z konwerterem vga. Z dvd wychodzę adapterem (suwak ustawiony na out) i do adaptera podłączam kabel s-video, a ten kabel podłączam do konwertera vga i dalej do monitora lcd. Obraz mam czarno - biały. Wiem, że temat już był, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi więc pytam. Dzięki za odpowiedź.

0 4
  • #2 26 Sty 2014 19:35
    grubs
    Poziom 32  

Co to za konwerter - model
    Co to za monitor - model

0
  • #3 26 Sty 2014 19:51
    czercio
    Poziom 2  

Monitor to Acer P203w, a konwerter BNC and S-VIDEO to VGA kupiony na portalu aukcyjnym. Teraz mam założoną przejściówkę BNC na RCA i jest OK, ale chcę podłączyć jeszcze inne urządzenie do tego konwertera, a BNC mam zajęte więc pozostaje s-video. Konwerter ma możliwość przełączania sygnału między BNC, a s-video.

0
  • #4 26 Sty 2014 20:27
    KStanek
    Poziom 22  

Cóż to jest za urządzenie 'adapter DVD' ? S-Video, musisz wpiąć między linię luminancji a chrominancji kondensator i powinieneś mieć kolor, ale nie wiem dokładnie co z czym łączysz bo bardzo chaotyczna ta Twoja wypowiedź.

0
  • #5 27 Sty 2014 07:41
    grubs
    Poziom 32  

Prawdopodobnie pin od chrominancji nie jest podpięty albo jest podpięty źle we wtyczce euro.
    Zapewne jest tak jak na rysunku w tym temacie.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1243116.html
    I teraz możesz przepiąć kabelek z pinu 20 (ten co idzie do 4 w s-video) do pinu 15 przy założeniu że dvd wystawia sygnał na tych pinach.
    Tu przydałby się model DVD
    2 rozwiązanie jak wspomniał kolega w poście wyżej to wpięcie kondensatora 470 - 480 pF między 4 i 20

0