Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wszystko połączyć żeby pozbyć się pilotów

szczebel2 26 Sty 2014 20:00 5172 30
  • #1 26 Sty 2014 20:00
    szczebel2
    Poziom 5  

Przy okazji wymiany telewizora chciałbym uprościć użytkowanie domowego zestawu RTV.

Elementy do połączenia:
    Ampli: Denon AVR-1911
    TV: Samsung F7000
    BlueRay: Samsung BD-C6500
    Tuner UPC (podstawowy, jak będzie trzeba to oblukam sygnaturę modelu).

Do tej pory wszystko było podłączone do ampli po HDMI (BR i STB -> IN, OUT -> TV). I cztery piloty się walały w okolicach.

Teraz, z nowym TV przyszły dwa piloty (jeden normalny, drugi z touchpadem), więc masakra.

Proszę o wszelkie pomysły jak to zestawić, żeby zmniejszyć ilość potrzebnych pilotów (ale oczywiście nie pozbawiać się funkcjonalności). Np. zakładam, że do TV i BD wystarczy mi jeden pilot (Anynet?), ale nie wiem, czy muszę wtedy podłączyć BD bezpośrednio do TV? Jeśli tak, to jak puścić dźwięk do ampli?

Pomysł zakupu pilota uniwersalnego raczej odpuszczę, chyba, że są już takie z touchpadami czy podobnymi bajerami do obsługi Smart TV (fajna by była fizyczna klawiatura wielkości BlackBerry, w tym touchpad i podstawowe klawisze VOL/UP/DOWN).

Wszelkie sugestie jak uprościć sobie życie odpowiednim połączeniem, jak i dokupieniem jakichś dongli IRDA czy sterowania ze smartfona mile widziane.

0 29
  • #2 26 Sty 2014 20:06
    intenso
    Poziom 38  

Pilot od amplitunera jest pilotem uczącym się czy nie?

0
  • #3 26 Sty 2014 21:09
    szczebel2
    Poziom 5  

intenso napisał:
    Pilot od amplitunera jest pilotem uczącym się czy nie??

Nie wydaje mi się, ale pewien nie jestem. Jak mogę to sprawdzić?
    Google nic nie mówi.

Symbol pilota to RC-1146, wygląda tak:
    http://www.findremotes.com/remote-controls-1/...ontrols-rc1146-control-130387-156443_zoom.jpg

EDIT:
    Znalazłem w GUI opcję Manual Setup - Option Setup - Remote Preset Codes. Chyba to rozumiesz jako 'pilot uczący się'. Na razie kilka prób zakończyło się smutnym komunikatem "Your device cannot be controlled with this remote". Spróbuję dopasować jakieś kody z instrukcji, ale obawiam się, że nic nie spasuję - pozostałe urządzenia są nowsze od ampli, więc ich kodów w instrukcji być nie może.

0
  • #4 26 Sty 2014 21:10
    intenso
    Poziom 38  

A instrukcja co mówi?

0
  • #5 26 Sty 2014 21:33
    macha
    Poziom 19  

Witam.
    Kolega w Niemczech miał ten sam problem z wieloma pilotami , więc kupił w "Media Markt" pilota uniwersalnego który programuje przez internet na stronie producenta. Podłącza pilot do komputera i podaje dane urządzenia. Powiedział mi, że można zaprogramować na tym pilocie do 15 urządzeń więc oryginalne piloty wylądowały w szufladzie.
    Koszt takich pilotów podobno waha się do 50 do nawet 150 euro.
    Może to jest dobre rozwiązanie na Twój problem.

0
  • #6 26 Sty 2014 22:02
    szczebel2
    Poziom 5  

intenso napisał:
    A instrukcja co mówi?

Tak jak wyedytowałem w poście powyżej - w kwestii uczenia pilota jest sekcja Remote Preset Codes. Czy o to Ci chodzi?
    Anyways, nie mogę zmusić pilota do kontrolowania innych urządzeń... jakaś podpowiedź?

0
  • #7 26 Sty 2014 22:08
    intenso
    Poziom 38  

To są kody którymi programuje się pilota do danego urządzenia.W instrukcji powinna być tabelka z kodami.
    Pilot uczący się działa na takiej za sadzie ze kieruje się oba piloty do siebie diodami na podczerwieni i wciskasz na pilocie (np.od tv) mute a drugi pilot przechwytuje ten sygnał i go zapamiętuje w swojej pamięci.

0
  • Pomocny post
    #8 26 Sty 2014 22:12
    anmedia
    Poziom 39  

szczebel2 napisał:
    zakładam, że do TV i BD wystarczy mi jeden pilot (Anynet?), ale nie wiem, czy muszę wtedy podłączyć BD bezpośrednio do TV?

Tak dokladnie, przepuszczenie przez amplituner spowoduje ze anynet nie bedzie dzialac poprawnie lub wogole.

0
  • #9 26 Sty 2014 22:29
    szczebel2
    Poziom 5  

macha napisał:
    Witam.
    Kolega w Niemczech miał ten sam problem z wieloma pilotami , więc kupił w "Media Markt" pilota uniwersalnego...

Parę lat temu zainwestowałem w taki wynalazek z wyższej półki, był w ciekawej cenie na iboodzie:
    http://www.oneforall.com/remotes/urc8602-xsight-colour.html
    Potwierdzam, po podłączeniu do kompa sam zainstalował co trzeba do obsługi części urządzeń, pozostałe dało się nauczyć (ma ODBIORNIK podczerwieni w dolnej części, więc celuje się innym pilotem w niego, a on zapamiętuje sygnały i przypisuje je do wybranych klawiszy), można było łatwo zaprogramować makra (np. "włącz TV, ampli i STB, przełącz ampli na źródło 'SAT/CABLE', ustaw głóśność na X, ustaw kanał w STB na YY") i parę innych bajerów.
    Niestety popsuł się - niby wszystko działa, ale zżera mi baterie 3xAA w parę godzin. Pewnie gdzieś coś zwiera, ale żaden fachura nie był w stanie mi go naprawić.

Wracając do meritum - dziekuję Ci za radę, ale liczę, że ktoś jeszcze coś zaproponuje. Myślę, że technologicznie możliwe jest kontrolowanie wszystkich wymienionych urządzeń pilotem od TV - czyli odpadnie mi koszt zakupu pilota uniwersalnego, plus będę mógł się cieszyć funkcjonalnością touchpada do obsługi (Smart)TV czy wbudowanego mikrofonu do sterowania głosem.

Może jakiś fachman od Anynetu czy HDMI-CECu coś podpowie??
    Widzę, że mam w ampli opcję 'HDMI Control' - ustawiłem ją na ON, ale bez rezultatu. Czy to może być wina kabla HDMI? Czy do obsługi HDMI 1.4 jest fizycznie inny kabel niz 1.3? Jeśli tak, to jak to rozpoznać?

0
  • Pomocny post
    #10 26 Sty 2014 22:33
    Polon_us
    Poziom 40  

Na Twoim miejscu zdałbym się na Anynet+ który jest wbudowany do telewizora. Na pewno odtwarzacz BD i wzmacniacz "dadzą się" się kontrolować. Trudno powiedzieć coś o dekoderze, nie podałeś modelu, także nie wiadomo, czy spełnia wymagania HDMI-CEC.

Od razu zastrzegam, że mówię tu o podstawowych funkcjach. Zasadnicze ustawienia danego urządzenia trzeba będzie wykonać oryginalnym pilotem, ale to przecież jednorazowy zabieg.

Wg mnie, powinieneś podłączyć te urządzenia do gniazd HDMI w telewizorze, a telewizor z wzmacniaczem podłącz -> TV - HDMI In ARC (powinno być takie oznaczenie) -> wzmacniacz - HDMI OUT .

W telewizorze uaktywnij ANyNet+ i następnie ARC -> Audio Return Chanel. Również sprawdź instrukcję wzmacniacza, czy tam nie trzeba czasem dodatkowo uaktywnić ARC.

Jest pewien minus tego rozwiązania. W przypadku, kiedy będziesz chciał słuchać muzykę z płyty CD to telewizor będzie musiał być włączony. W takim przypadku, trzeba będzie pomyśleć nad innym rozwiązaniem.

Jeszcze jedna uwaga, kabel HDMI pomiędzy telewizorem a wzmacniaczem musi być standardu 1.4a - koniecznie!

Jeżeli AnyNet+ zadziała, nie ma potrzeby bawienia się w programowanie kodów do pilota.

0
  • #11 26 Sty 2014 22:34
    anmedia
    Poziom 39  

szczebel2 napisał:
    kontrolowanie wszystkich wymienionych urządzeń pilotem od TV

Szybciej od Denona. Jednym pilotem mozesz sterowac TV i BD (jesli sa polaczone razem). Natomiast jak sam pokazales na zdjeciu ten pilot z denona obsluguje kody do wielu urzadzen. jednak nie bedziesz mial kompletnej obslugi wszystkich urzadzen a tylko podstawowe opcje. Wiem ze bardzo chwala piloty Logitecha programowalne a takze te ktore byly dostepne w Lidlu (programowalny z wyswietlaczem)

0
  • #12 26 Sty 2014 22:36
    szczebel2
    Poziom 5  

anmedia napisał:
    szczebel2 napisał:
    zakładam, że do TV i BD wystarczy mi jeden pilot (Anynet?), ale nie wiem, czy muszę wtedy podłączyć BD bezpośrednio do TV?

Tak dokladnie, przepuszczenie przez amplituner spowoduje ze anynet nie bedzie dzialac poprawnie lub wogole.

Ok, więc jak podłączę BD bezpośrednio do TV, to jak najlepiej wysłać audio do ampli?
    1. BD optykiem do ampli
    2. TV optykiem do ampli
    3. Optyk niepotrzebny, wystarczy ze TV i ampli są połączone HDMI z Audio Return Channel (specyfikacja ampli mówi, że to wspiera)?

0
  • #13 26 Sty 2014 22:38
    anmedia
    Poziom 39  

Odpowiedz 1.
    Ad 3. Przyda sie dla sluchania materialu z kanalow telewizyjnych czy np podczas ogladania filmu z USB.

0
  • #14 26 Sty 2014 22:41
    szczebel2
    Poziom 5  

intenso napisał:
    To są kody którymi programuje się pilota do danego urządzenia.W instrukcji powinna być tabelka z kodami.
    Pilot uczący się działa na takiej za sadzie ze kieruje się oba piloty do siebie diodami na podczerwieni i wciskasz na pilocie (np.od tv) mute a drugi pilot przechwytuje ten sygnał i go zapamiętuje w swojej pamięci.

W takim razie nie, to nie jest pilot uczący się :(

0
  • #15 26 Sty 2014 22:45
    anmedia
    Poziom 39  

szczebel2 napisał:
    W takim razie nie, to nie jest pilot uczący się

Uczace sie, podalem w poscie nr 11.

0
  • #16 26 Sty 2014 22:57
    szczebel2
    Poziom 5  

anmedia napisał:
    Odpowiedz 1.
    Ad 3. Przyda sie dla sluchania materialu z kanalow telewizyjnych czy np podczas ogladania filmu z USB.

Skoro 3 się przyda (do USB, DLAN czy YouTuba przez SmartTV), to czy 1 jest do czegoś potrzebne czy nadmiarowe? Czy BD->TV->ampli przez ARC wysyła audio takiej samej jakości jak BD->ampli przez optyka?

0
  • Pomocny post
    #17 26 Sty 2014 23:04
    anmedia
    Poziom 39  

szczebel2 napisał:
    to czy 1 jest do czegoś potrzebne czy nadmiarowe?

Unikniesz opoznienia dzwieku w stosunku do obrazu.

Jest jeszcze jedna sprawa i tego nie wiem, wiec musisz sprawdzic. A wiec wszystkie urzadzenia podpiete bezposrednio do TV za pomoca HDMI na wyjsciu optycznym zostaje dzwiek zmieszany do 2.0 i taki z TV zostaje wypuszczony do amplitunera. Natomiast nie wiem jak to wyglada za pomoca ARC - sprawdz jak mozesz i napisz. Jesli okaze sie z ze podpiales BD do TV za pomoca HDMI i na wyjsciu TV (ARC) bedziesz mial dzwiek 5.1 to pomijajac wspomniane opoznienia optyk mozesz pominac.

0
  • #18 26 Sty 2014 23:14
    szczebel2
    Poziom 5  

anmedia napisał:
    szczebel2 napisał:
    W takim razie nie, to nie jest pilot uczący się

Uczace sie, podalem w poscie nr 11.

Nie czaję. Intenso jako definicję pilota uczącego się napisał "Pilot uczący się działa na takiej zasadzie ze kieruje się oba piloty do siebie diodami na podczerwieni i wciskasz na pilocie (np.od tv) mute a drugi pilot przechwytuje ten sygnał i go zapamiętuje w swojej pamięci. ". Ten od Denona tego nie potrafi, a przynajmniej nic w instrukcji na ten temat nie ma.

W poście 11 napisałeś "Jednym pilotem mozesz sterowac TV i BD (jesli sa polaczone razem).", ale nie rozumiem na jakiej zasadzie? Myślałem, że Preset Codes umożliwiają pilotowi (nadajnikowi podczerwieni) wygenerowanie sygnałów zrozumiałych przez inne urządzenia, a do tego te urządzenia nie muszą być połączone. Czy to inaczej działa?

Spróbowałem wszystkich kodów z instrukcji żeby sterować Samsungowym BD, niestety bez powodzenia. Więc chyba sterowanie BD z pilota Denona odpada. Jeśli miałeś fizyczną możliwość zestawienia takiej komunikacji, to napisz pliz jakiego kodu użyłeś.

A jeśli miałeś na myśli inny sposób (poza Preset Codes) sterowania BD/TV pilotem Denona, to napisz proszę jeszcze raz, bo nie załapałem.

0
  • #19 26 Sty 2014 23:22
    anmedia
    Poziom 39  

szczebel2 napisał:
    A jeśli miałeś na myśli inny sposób (poza Preset Codes) sterowania BD/TV pilotem Denona, to napisz proszę jeszcze raz, bo nie załapałem

Nie kolego, poprostu czytasz co drugi post i nie czytasz, wszystkiego. Kolega intenso podal jak najbardziej prawidlowa definicje pilota uczacego sie. Natomiast w poscie 11 podalem linka do takich wlasnie pilotow i podalem ze taki byl sprzedawany kiedys w Lidlu za pare zlotych.

Natomiast:
    szczebel2 napisał:
    "Jednym pilotem mozesz sterowac TV i BD (jesli sa polaczone razem)."
    w tym przypadku chodzilo wylacznie o samsunga BD i TV polaczonych bezposrednio a nie posrednio przez amplituner.

szczebel2 napisał:
    Spróbowałem wszystkich kodów z instrukcji żeby sterować Samsungowym BD, niestety bez powodzenia.

W takim razie faktycznie pilot z Denona nie na wiele sie przyda. Piszac ze Denon moze wysterowac reszte mialem wlasnie na uwadze kody ktore trzeba wpisywac stad moja uwaga ze:
    anmedia napisał:
    jednak nie bedziesz mial kompletnej obslugi wszystkich urzadzen a tylko podstawowe opcje
    w przypadku gdyby zadzialaly.

0
  • #20 26 Sty 2014 23:23
    szczebel2
    Poziom 5  

anmedia napisał:
    szczebel2 napisał:
    to czy 1 jest do czegoś potrzebne czy nadmiarowe?

Unikniesz opoznienia dzwieku w stosunku do obrazu.

Jest jeszcze jedna sprawa i tego nie wiem, wiec musisz sprawdzic. A wiec wszystkie urzadzenia podpiete bezposrednio do TV za pomoca HDMI na wyjsciu optycznym zostaje dzwiek zmieszany do 2.0 i taki z TV zostaje wypuszczony do amplitunera. Natomiast nie wiem jak to wyglada za pomoca ARC - sprawdz jak mozesz i napisz. Jesli okaze sie z ze podpiales BD do TV za pomoca HDMI i na wyjsciu TV (ARC) bedziesz mial dzwiek 5.1 to pomijajac wspomniane opoznienia optyk mozesz pominac.

Ok, potestuję i dam znać.
    Co do opóźnienia, to ampli ma ustawienie Auto Lip Sync ('make automatic compensation for timing shift in audio and video') - musze obczaic czy to cos pomoże.
    Nad optykiem zastanawiam się też w kontekście postu #10 - pewnie przyda się do słuchania muzyki z CD odtwarzanych w BD bez włączania TV?

0
  • #21 26 Sty 2014 23:25
    anmedia
    Poziom 39  

szczebel2 napisał:
    do słuchania muzyki z CD odtwarzanych w BD bez włączania TV?

No chyba ze masz debowe ucho, albo bedzie to muzyka z super mp3 ;) przerobiona na WAV. Ten BD do muzyki ;) hehehe. No ale ...
    A co do sterownia bez wlaczania TV. Masz wszystkie informacje na panelu LCD odtwarzacza BD?

0
  • #22 26 Sty 2014 23:45
    szczebel2
    Poziom 5  

anmedia napisał:

...
    W takim razie faktycznie pilot z Denona nie na wiele sie przyda. Piszac ze Denon moze wysterowac reszte mialem wlasnie na uwadze kody ktore trzeba wpisywac stad moja uwaga ze:
    anmedia napisał:
    jednak nie bedziesz mial kompletnej obslugi wszystkich urzadzen a tylko podstawowe opcje
    w przypadku gdyby zadzialaly.

Ok, wszystko jasne. Czyli nie pominąłem jakiejś ukrytej funkcjonalności pilota Denona. Choć dla pewności przejdę przez kody jeszcze raz.

PS: To, że ktoś nie czai od razu Twoich skrótów myślowych nie znaczy że czyta co drugi post. Ja czytam każdy po kilka razy. Np. czytając "Szybciej od Denona. Jednym pilotem mozesz sterowac TV i BD (jesli sa polaczone razem)." można zrozumieć, że pilot Denona będzie sterował tymi urządzeniami gdy będą razem połączone...

0
  • #23 26 Sty 2014 23:52
    anmedia
    Poziom 39  

Zgadza sie, moze to za bardzo ukrocilem ;(

0
  • #24 26 Sty 2014 23:56
    szczebel2
    Poziom 5  

anmedia napisał:
    szczebel2 napisał:
    do słuchania muzyki z CD odtwarzanych w BD bez włączania TV?

No chyba ze masz debowe ucho, albo bedzie to muzyka z super mp3 ;) przerobiona na WAV. Ten BD do muzyki ;) hehehe. No ale ...

Nie rozumiem, co jest nie tak z uzyciem BD do odtwarzania plyt CD? BD ma tylko odczytac zawartosc plyty i w surowej postaci przeslac do amplitunera, ktory to zdekoduje i wygeneruje audio. Myslalem, ze optyk do tego sluzy - jesli nie, to jak je inaczej polaczyc? Szescioma chinchami, coaxialem?

anmedia napisał:

A co do sterownia bez wlaczania TV. Masz wszystkie informacje na panelu LCD odtwarzacza BD?

Do odtwarzania plyt CD potrzebny mi tylko numer sciezki, wiec tak, wszystkie potrzebne informacje mam na panelu LCD odtwarzacza BD.

0
  • #25 27 Sty 2014 00:03
    anmedia
    Poziom 39  

szczebel2 napisał:
    wszystkie potrzebne informacje mam na panelu LCD odtwarzacza BD.

Zrob zdjecie prosze, tego co sie wyswietla na panelu LCD odtwarzacza podczas sluchania muzyki.

szczebel2 napisał:
    BD ma tylko odczytac zawartosc plyty i w surowej postaci przeslac do amplitunera,

A ty myslisz ze to takie proste ;) Kilka tygodni temu byla na forum dyskusja wlasnie ten temat. Przeciez ten odtwarzacz zostal skonstruowany przedewszystkim pod plyty i zawartosc HD. A przy okazji DVD i CD. W czym problem? Otoz w elektronice. To tanie przetworniki D/D i ich jakosc jest daleka od np przyzwoitego odtwarzacza CD nawet sprzed kilku lat. O ile film poogladasz to z muzyka jest juz duzo gorzej.

Niewierzysz. Wiec pozycz od kogos kto ma dobrej jakosci "klocek" CD (pioneer, nad, onkyo itp) i podlacz swoj BD i ten CD do swojego amplitunera. Jedna oryginalna dobrze nagrana plyta (np muzyka filmowa) i pozniej porownaj sobie co potrafi ten BD.

0
  • #26 27 Sty 2014 00:40
    szczebel2
    Poziom 5  

Polon_us, Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, parę dodatkowych pytań poniżej.

Polon_us napisał:
    Na Twoim miejscu zdałbym się na Anynet+ który jest wbudowany do telewizora. Na pewno odtwarzacz BD i wzmacniacz "dadzą się" się kontrolować. Trudno powiedzieć coś o dekoderze, nie podałeś modelu, także nie wiadomo, czy spełnia wymagania HDMI-CEC.

A czy nie możnaby wyjąć karty z dekodera i wsadzić do CI w telewizorze? Odpadnie mi wtedy konieczność sterowania dekoderem. Jakieś przeciwwskazania takiego rozwiązania?

Polon_us napisał:
    Od razu zastrzegam, że mówię tu o podstawowych funkcjach. Zasadnicze ustawienia danego urządzenia trzeba będzie wykonać oryginalnym pilotem, ale to przecież jednorazowy zabieg.

Przy takiej konfiguracji jak proponujesz (wszystko podłączone do TV) to nie będzie problemem. Jedyna nie-podstawowa funkcja z jakies korzystam, to zmiana inputu w ampli (STB/BD), ale teraz TV będzie za to odpowiadał.
    Mam nadzieję, że ON/OFF/VOL jest na liście Twoich podstawowych funkcji :D
    No, przynajmniej instrukcja ampli twierdzi, ze tyle wspiera.

Polon_us napisał:
    Jest pewien minus tego rozwiązania. W przypadku, kiedy będziesz chciał słuchać muzykę z płyty CD to telewizor będzie musiał być włączony. W takim przypadku, trzeba będzie pomyśleć nad innym rozwiązaniem.

Tak, dyskusja na ten temat się dalej rozwija. Dzięki za zwrócenie uwagi, jeśli masz propozycje rozwiązania, to się podziel.

Polon_us napisał:
    Jeszcze jedna uwaga, kabel HDMI pomiędzy telewizorem a wzmacniaczem musi być standardu 1.4a - koniecznie!

A nad tym się zastanawiałem poście #9 - czy wiesz jak mogę rozpoznać 'organoleptycznie' czy mam kabel w tym standardzie? Mam ich ze cztery, prawie każdy inny, wszystkie kupowane 2-3 lata temu, więc opakowania, z których mogłbym to odczytać się już zrecyclowały...

===========================================
    Anmedia,

anmedia napisał:
    szczebel2 napisał:
    wszystkie potrzebne informacje mam na panelu LCD odtwarzacza BD.

Zrob zdjecie prosze, tego co sie wyswietla na panelu LCD odtwarzacza podczas sluchania muzyki.

Hm, nawet numeru ścieżki nie wyświetla. Tylko symbol play [>] i czas. Myślę, że zdjęcie zbyteczne :)
    Ale nie wiem do czego zmierzasz?

anmedia napisał:

szczebel2 napisał:
    BD ma tylko odczytac zawartosc plyty i w surowej postaci przeslac do amplitunera,

A ty myslisz ze to takie proste ;) Kilka tygodni temu byla na forum dyskusja wlasnie ten temat. Przeciez ten odtwarzacz zostal skonstruowany przedewszystkim pod plyty i zawartosc HD. A przy okazji DVD i CD. W czym problem? Otoz w elektronice. To tanie przetworniki D/D i ich jakosc jest daleka od np przyzwoitego odtwarzacza CD nawet sprzed kilku lat. O ile film poogladasz to z muzyka jest juz duzo gorzej.

Jeżeli dobrze Cię rozumiem, to ten BD dobrze poradzi sobie z odczytaniem/zdekodowaniem/przesłaniem dźwięku 5.1 czy 7.1 zawartego w filmie HD, ale w odczycie dźwięku 2.0 w porównaniu z dedykowanymi urządzeniami już blado?
    Wcale nie mówię, że nie wierzę, już gdzieś na taką dyskusję trafiłem.
    Ale w naiwności wierzyłem, że użycie BD tylko do odczytu nośnika i wykonanie całej pracy dekodowania/generowania dźwięku w ampli rozwiązuje sprawę. Zbyt naiwnie?

Natomiast biorąc pod uwagę, że płyt CD słuchają głównie moje dzieci (Puszek Okruszek i te sprawy) więc nie mam w planach zakupu odtwarzacza CD, ponawiam pytanie: jak spiąć BD z ampli, żeby nie musieć włączać TV przy słuchaniu Puszka Okruszka?

0
  • #27 27 Sty 2014 00:59
    anmedia
    Poziom 39  

szczebel2 napisał:
    Ale nie wiem do czego zmierzasz?

Wlasnie do tego, praktycznie jaka kolwiek kontrola tego co sie dzieje jest nie mozliwa, chyba ze plyta leci od "A" do "Z".

szczebel2 napisał:
    Jeżeli dobrze Cię rozumiem, to ten BD dobrze poradzi sobie z odczytaniem/zdekodowaniem/przesłaniem dźwięku 5.1 czy 7.1 zawartego w filmie HD, ale w odczycie dźwięku 2.0 w porównaniu z dedykowanymi urządzeniami już blado?

Prawidlowo, nawet z DTS HD-Master wyglada to dosc kiepsko, ale to juz ujdzie w tlumie, dzwiek lepszy niz AC3 ale przeciez to "film" jest wazniejszy.

szczebel2 napisał:
    Wcale nie mówię, że nie wierzę, już gdzieś na taką dyskusję trafiłem.

Nie opieram sie na czyjejs dyskusji ale opieram sie na wlasnych doswiadczeniach.

szczebel2 napisał:
    Zbyt naiwnie?

Nie koniecznie. Gdybys zakupil odtwarzacz BD za kilka tysiecy zlotych to by zmienilo cala dyskusje.

szczebel2 napisał:
    Natomiast biorąc pod uwagę, że płyt CD słuchają głównie moje dzieci (Puszek Okruszek i te sprawy) więc nie mam w planach zakupu odtwarzacza CD, ponawiam pytanie: jak spiąć BD z ampli, żeby nie musieć włączać TV przy słuchaniu Puszka Okruszka?

Jesli plyta w twoim BD wystartuje automatycznie (sprawdz), wtedy wystarczy ze BD podlaczysz kablem optycznym z amplitunerem. Nie bedzie potrzeby wlaczenia TV (teoretycznie). Bo gdy dziecko bedzie chcialo powtorzyc jakis fragment bajki to nawet do porzadku nie "przewiniesz" tej plyty.

0
  • #28 27 Sty 2014 06:59
    Polon_us
    Poziom 40  

szczebel2 napisał:
    czy wiesz jak mogę rozpoznać 'organoleptycznie' czy mam kabel w tym standardzie?

Nie sądzę, aby było możliwe wizualnie rozpoznać wersję kabla. Może, jeśli by miało się dane techniczne, to miernikiem można by sprawdzić przejścia dla styków charakterystycznych dla wersji 1.4

Innym rozwiązaniem może być test empiryczny. Połącz telewizor z wzmacniaczem tak jak opisałem uprzednio. W telewizorze uaktywnij ANyNet+, z listy urządzeń Anynet wybierz "Receiver" (to uaktywnia ARC) . W wzmacniaczu uaktywnij funkcję "HDMI On" ( o ile tego nie zrobiłeś uprzednio). Sprawdź czy będziesz miał dźwięk z TV w wzmacniaczu. Jeśli nie, to próbuj następny kabel. Wszelkie zmiany kabli wykonuj przy wyłączonych urządzeniach - gniazda HDMI są bardzo delikatne i nie "lubią" być zmieniane kiedy są włączone.

szczebel2 napisał:
    A czy nie możnaby wyjąć karty z dekodera i wsadzić do CI w telewizorze?

Nie podejmuję się odpowiedzieć w kategoriach tak/nie. Myśle, że telefon do firmy która dostarczyła dekoder może to wyjaśnić. Dekodery telewizji kablowej w USA nie mają modułów CI – przynajmniej z zewnątrz nic nie widać, także w tym aspekcie nie robiłem doświadczeń.

anmedia napisał:
    szczebel2 napisał:

Jesli plyta w twoim BD wystartuje automatycznie (sprawdz), wtedy wystarczy ze BD podlaczysz kablem optycznym z amplitunerem. Nie bedzie potrzeby wlaczenia TV (teoretycznie). Bo gdy dziecko bedzie chcialo powtorzyc jakis fragment bajki to nawet do porzadku nie "przewiniesz" tej plyty.

Jeśli Anynet jest aktywne, telewizor włączy się automatycznie po włączeniu BD. Wyłączenie telewizora spowoduje wyłączenie BD. Koło się zamyka. Pewnym rozwiązaniem jest wyłączenie funkcji „Auto Power Off” w telewizorze w menu AnyNet. Po tym zabiegu po wyłączeniu telewizora BD będzie wciąż aktywne. Tylko czy będzie reagowało na komendy Anynet? Tego nie wiem. Ale to również Samsung, to pilot TV bez kłopotu powinien obsłużyć, nawet bez pomocy AnyNet.

BD, jak wspomniano powyżej, w takim przypadku trzeba podłączyć optycznym kablem do wzmacniacza. W jego (BD) ustawieniach należy ustawić dźwięk na wyjście optyczne. Także, obraz będzie po HDMI do telewizora, a dźwięk po optycznym kablu do wzmacniacza. Nie będzie głosu z BD w odbiorniku TV, ale nie sądzę, że to będzie problem.

0
  • #29 27 Sty 2014 12:07
    anmedia
    Poziom 39  

Polon_us napisał:
    Jeśli Anynet jest aktywne,

Tak zgadza sie, ale to nie tylko anynet jest problemem. Pozornie opcja BDWise dopasowujaca jakosc i format obrazu w TV do materialu z BD rowniez ma wplyw na to czy Tv wlaczy sie razem z BD.
    Jako ze odbiegamy calkowicie od tematu watku, warto napisac ze chcac aby BD nie wlaczal TV to albo wylaczyc wszystkie funkcje jak anynet i BDWise albo "przepuscic" sygnal przez amplituner.

Jako ze w tym temacie wiele juz nie napiszemy, praktycznie temat w sprawie pilota zostal juz opisany wczesniej, ja dodam ze kolega ma w sumie dwa rozwiazania by calkowicie ominac problem ewentualnego uzycia odtwarzacza BD.

Moze sie kolega zainteresowac jakims modelem CD uzywanym (do 200zl mozna dostac juz cos sensownego) oczywiscie z Denona i problem calkowicie zostaje rozwiazany. jeden pilot z amplitunera do dwuch urzadzen i problem z wlaczaniem TV z glowy a dodatkowo przyzwoita jakosc dzwieku. Cos trzeba wiecej?

Jesli tak, to inne rozwiazanie, ale juz dosc kosztowne a zarazem dosc nowoczesne. Zakup playera model N50 sieciowego audio, ktory to rozwiazalby sprawe odtwarzania muzyki w sieci (tylko muzyki). Wtedy to kolega sobie bedzie decydowac czy bedzie odtwarzacz miernej jakosci mp3, czy FLAC, czy moze WAV.

0
  • #30 27 Sty 2014 15:00
    szczebel2
    Poziom 5  

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo