Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WS10F261PL - Nieprawidłowy pobór wody po wymianie grzałki w pralce Siemens

26 Sty 2014 20:48 3168 4
  • Poziom 9  
    Witam
    WS10F261PL - Pralka Siemens F10-26:
    Pralka wywalała korki, przebicie na obudowie- sprawdzał elektryk.
    Wymieniłem grzałkę- ewidentnie przepalona (czarna) w połowie
    i teraz problem:
    Pralka pobiera dużo za dużo wody (wcześniej działąła ok, dopóki grzałka się nie załączała). Normalnie pobierała trochę wody, czekała, pobierała znowu. Ewentualnie podczas poboru kręciła jeszcze bębnem. Teraz tylko stoi w miejscu i ciągnie wodę do czujnika awaryjnego- po zalaniu 3/4 bębna zaczyna jednocześnie pompować i wypompowywać wodę
    Dzieje się tak przez 4 minuty, po czym zgłasza problem E6- problem z sitami/wężami/dopływem wody albo po prostu wszystko wyjaśniające E8- serwis

Ktoś ma pojęcie co jest przyczyną?
  • Sklep HeluKabel
  • Specjalista AGD
    Grzałka na pewno dobrze podłączona?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    Są 2 przewody zasilające, masa i wtyczka od czujki
    Podłączenie odwrotne grzałki +- chyba nie ma znaczenia.
    WS10F261PL - Nieprawidłowy pobór wody po wymianie grzałki w pralce Siemens WS10F261PL - Nieprawidłowy pobór wody po wymianie grzałki w pralce Siemens
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Sprawdź dolną część układu hydrostatu. Przy wymianie grzałki ruszyło się sporo kamienia, i prawdopodobnie coś zatkał.
  • Poziom 9  
    Działa!
    Przedmuchałem hydrostat- prawdopodobnie coś się poprzestawiało, kiedy kładłem pralkę.
    Zdjęcia dla potomnych:
    WS10F261PL - Nieprawidłowy pobór wody po wymianie grzałki w pralce Siemens WS10F261PL - Nieprawidłowy pobór wody po wymianie grzałki w pralce Siemens WS10F261PL - Nieprawidłowy pobór wody po wymianie grzałki w pralce Siemens

Serdecznie dziękuję za pomoc! ;)