Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Farelka do samochodu na tylnią szybę

ntzone 26 Sty 2014 21:25 1461 7
  • #1 26 Sty 2014 21:25
    ntzone
    Poziom 9  

Witam, mam problem z odmrażaniem tylnej szyby (scieżki są w bardzo złym stanie) więc wpadłem na pomysł aby kupić i podłączyć farelkę na tylną szybę, a uruchamiać ją za pomocą przycisku do ogrzewania tylnej szyby (uruchamianie na około 10 min) , pytanie jest takie. Czy mogę podłączyć farelkę (150W) zamiast do gniazdka zapalniczki to do "zasilania" tylnej szyby ?

Pozdrawiam.

0 7
  • #2 26 Sty 2014 21:37
    jofa-j1
    Poziom 16  

Sprawdź jaki masz bezpiecznik zabezpieczający tylna szybę. Musiałby mieć min.15 A

0
  • #4 26 Sty 2014 21:43
    MACIEK_M
    Poziom 28  

Jeśli bezpiecznik ma min 15A, a pewnie ma, to możesz. Skuteczność będzie niewielka.

0
  • #5 26 Sty 2014 21:54
    ntzone
    Poziom 9  

LA72 napisał:
    Ścieżki grzejne na tylnej szybie można naprawić.

Kupiłem specjalny klej elektroprzewodzący, ale niestety nie dało to dobrego wyniku. Ścieżki są tak mocno zdarte, że nawet 5x warstw tego kleju dalej nic nie przewodzi. Zeszła mi prawie cała paczka i efekt jest taki, że naprawiłem tylko jedną ścieżkę ( i tylko jedna mi grzeje ). Wymyśliłem żeby zamontować farelkę.

Cytat:
    Jeśli bezpiecznik ma min 15A, a pewnie ma, to możesz. Skuteczność będzie niewielka.

Bezpiecznik ma 15A. Co masz na myśli, że skuteczność będzie niewielka ? Lepiej tego nie montować ? Bo teraz nie mam wcale ogrzewania tylnej szyby i nie wiem co z tym zrobić.

Pozdrawiam.

0
  • #6 26 Sty 2014 22:00
    MACIEK_M
    Poziom 28  

Co to za samochód? Używana tylna szyba, to nie jest duży wydatek. Szyba grzeje całą powierzchnią, farelka wydmuchuje tylko niewielką "dziurkę"

0
  • #7 26 Sty 2014 22:02
    ntzone
    Poziom 9  

MACIEK_M napisał:
    Co to za samochód? Używana tylna szyba, to nie jest duży wydatek. Szyba grzeje całą powierzchnią, farelka wydmuchuje tylko niewielką "dziurkę"

Samochód to matiz.

Czyli lepiej będzie wymienić szybę ?

0
  • #8 27 Sty 2014 00:22
    wichurewicz
    Poziom 24  

Koszt samej szyby tylnej nie powinien przekroczyć 100 zł, całej klapy 150. Ceny wedle tego co znalazłem na, jak to tu piszą, popularnym portalu aukcyjnym.

0