Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1,9 TDI drgania na pedałach

26 Sty 2014 21:46 3801 3
  • Poziom 6  
    Witam,
    Jestem nowy forum także proszę o wyrozumiałość. Nie jestem też mechanikiem w dodatku to moj pierwszy diesel. OCB...Mianowicie Skoda Fabia 2006r 1.9 TDI, 122000km(faktyczny przebieg). Podczas jazdy jak i postoju na biegu jałowym czy to z wciśnietym czy wyciśniętym sprzęgłem występują drgania na wszystkich pedałach(gaz, hamulec, sprzęgło). Wyczułem też lekkie drgania na drążku zmiany biegów i kierownicy, chociaż te na pedałach są najbardziej wyczuwalne. Większość postów jakie czytałem odnoszą się do pedału sprzęgła i wskazuje się dwumas. W moim przypadku zauważyłem, że wciśnięcie czy wyciśnięcie sprzęgła nie robi różnicy i drgania są ciągle. Zauważyłem też, że na wstecznym jakby drgania były mocniejsze i silnik wydaje grubsze dźwięki. Co ciekawe rano po odpaleniu drgań nie było. Wystąpiły po paru chwilach jak auto się rozgrzało. Niektórzy sugerują że taka jest kultura pracy TDI, że to duże silniki i moc spora (101KM) i że musi drżeć.
    Może ktoś coś podpowiedzieć?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Kuba
  • Poziom 21  
    Pewnie gumowe poduszki mocujące silnik do karoserii są do wymiany.
  • Poziom 6  
    Mozna sprawdzic te poduszki samemu porzadnie? Czy szukac luzu szarpiac silnikiem? Czy mechanik najlepiej?