Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Temor(telmor?) 88 NW-1 - schemat instalacji, opinia.

26 Sty 2014 21:58 945 4
  • Poziom 17  
    Witam,nosze się z zamiarem wymiany domofonu,a w zasadzie chcę zrobić domofon ze starego radzieckiego telefonu okrętowego.Po rozkręceniu domofonu okazało się że ów domofon,nie posiada mikrofonu!!! i nie jest to akt wandalizmu,tylko nawet fizycznie go tam nigdy nie było (nic dziwnego że nigdy nie mogłem się dogadać z ulotkarzami? ) Czy możliwe jest aby wychodziły modele bez mikrofonu?

W środku nic ciekawego Ul1497 i drobnica.Instalacja jest 4-ro przewodowa[/mod]
  • Poziom 31  
    Były kiedyś domofony gdzie za mikron robił głośnik. I ręcznie przełączało sie odbiór-nadawanie. Zamieść fotki.
  • Poziom 31  
    To jest ten "patent" o którym pisałem wcześniej. Tu nie ma mikrofonu, znaczy jest...głośnik za niego tu robi. :D
  • Poziom 17  
    A idzie podłączyć głośnik oraz mikrofon osobno,na owej instalacji?
    Chodzi mi o możliwość płynnej rozmowy,bez przełączania.

Czy ktoś zna,może jakiś inny kompatybilny model unifonu? Nigdy nie przyglądałem się tematyce domofonów czy właściwie unifonów,a posiadany przeze mnie model nie dość że zdaje się nie funkcjonować prawidłowo(brak możliwości odpowiedzi) to w dodatku jest tragicznie wykonany i kłóci się ze wszelakimi zasadami feng shui.

Czy unifon wpięty jest bezpośrednio do panelu przy drzwiach do klatki,czy może leci przez jakąś centralkę?

Moja klatka schodowa podzielona jest na korytarze,panel główny znajduje się przy drzwiach wejściowych do klatki,a dodatkowo przy drzwiach do poszczególnych korytarzy znajduje się minipanel (taki dubel,tylko z możliwością przywołania)

Jeżeli zaistnieje taka konieczność,to przeszukam klatkę w celu znalezienia centralki,bądź innego ustrojstwa domofonowej maści.