Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

multiroom + internet po wifi z Livebox 2.0

26 Sty 2014 22:02 2202 8
 • Poziom 9  
  Witam,

  Od ponad roku mam zainstalowany multiroom standard i wszystko działa. Do połączenia pomiędzy dwoma dekoderami wykorzystuje wifi w poniższej konfiguracji. Potrzebuję obecnie podłączyć dekoder główny do internetu poprzez wifi do Livebox 2.0. Czyli komunikacja pomiędzy routerem przy czarnym dekoderze z Liveboxem po wifi i oprócz tego ten sam router po wifi łączy się z acces pointę przy białym dekoderze. Napiszcie proszę jak to zrobić - prawdopodobnie będę musiał zmienić TP-linka podłączonego do czarnego dekodera - jaki niedrogi model kupić?

  - Turbodekoder HD główny + TP-LINK TL-WR340G

  - Dekoder HD dodatkowy + AirLive WL-5450AP

  - Livebox (Orange) - mam internet po wifi w domu.
 • Specjalista Sieci, Internet
  AirLive WL-5450AP używasz jako Clienta sieci tworzonej przez WR-340? Jesteś zadowolony? Możesz dokupić drugi. Jeżeli za drogo to kup Wr-743 lub 8levelWRT-150 i skonfiguruj jako Clienta sieci tworzonej przez Liveboxa. Oczywiście ten AirLive WL-5450AP będzie też Clientem LB. W ten sposób będą w jednej sieci , będą się widzieć i mieć dostęp do internetu. MR będzie działać.
 • Poziom 9  
  "AirLive WL-5450AP używasz jako Clienta sieci tworzonej przez WR-340?" - tak było z tym trochę zabawy na początku ale jest ok. Minus taki że nie mam internetu w turbodekoderze. Poniższe modele podpinam do WR-340 czy wywalam i włączam do turbodekodera?
 • Specjalista Sieci, Internet
  Czy któryś z dekoderów stoi w pobliżu Liveboxa i może być pod niego podłączony? Wówczas drugi podłaczysz do AirLive, którego skonfigurujesz jako Clienta LB i będzie się z nim łączył po WiFi. Jeśli żaden z dekoderów nie ma dostępu do LB to potrzebujesz jeszcze jednego Clienta dla drugiego dekodera. WR-340 idzie do muzeum. Sieć tworzy LB.
 • Poziom 9  
  Czyli kupuję jeden z 3 modeli które wymieniłeś i wsadzam go na miejsce WR-340?

  Czyli turbodekoder + 8levelWRT-150, a biały dekoder zostaje z Airlive.

  To wszystko łącze w sieci przez Livebox-a? - nie musi być sieci innej pomiędzy 8level i Airlive?

  (czy poyższe 3 modele różnią się prekością działania neta w TV?)
 • Specjalista Sieci, Internet
  WRT-150 i AirLive musza być w tej samej sieci, która tworzy LB. Będą one AP Clientami tej sieci. Livebox ma radio pracujące w pełnym N(300Mb/s), WRT-150 pracuje w N 150Mb/s , najwolniejszy airLive ma radio G 54Mb/s. jesli chcesz miec siec z pełnym N 300Mb/s musisz kupić dwa 8Level WRT300 i na nich ustawić AP Clienty dla dekoderów.
 • Poziom 9  
  Tak naprawdę internet potrzebuję tylko w turbodekoderze ale rozumiem że nawet kupują jedne 8 level i tak sieś muszę skonfigurować z prędkością jak najwolniejszy Airlive?

  Czy prędkość 300Mb/s pozwala na oglądanie filmów w TV przez sieć? Jeśli nie, a prędkość da mi tylko różnicę w szybkości otwierania stron to może być też niższa.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Sieć w domu służy nie tylko do korzystania z internetu. W przyszłości możesz korzystać z innych urządzeń i standard N moze się przydać. Do komunikacji dekoderów i internetu na turbodekoderze wystarczy pewnie G, do streamingu plików po sieci to za mało. Na razie możesz zostać przy AirLive. Tak z ciekawości jaki masz net z Neostrady?
 • Poziom 9  
  Chyba mam 6Gb

  Dodano po 4 [minuty]:

  Kolego. Czy na tym 8 level WRT-300 będę mógł oglądać płynnie filmy z internetu na telewizorze?