Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przygotowanie informatyczne

26 Sty 2014 22:14 1152 8
  • Poziom 2  
    Witam. jestem obecnie w 3 klasie Liceum, za 3 miesiące przystepuje do egzaminu maturalnego. mam niestety problem, dość złożony. chodzę do klasy humanistycznej. przez 2 lata totalnego opierdzielania się i nieróbstwa narobiłem sobie sporych zaległości. miałem praktycznie zerową wiedzę z większości przedmiotów, lecialem na trojach . dopiero w tym roku uswiadomilem sobie, że by zdać maturę, muszę się wziąć do nauki. zaczalem uczyc sie systematycznie. mysle ze do maja bede w stanie przygotować się na mature z matemaatyki i angielskiego na okolo 90%, polski na ok. 70%. gdy juz zapewnilem sobie spokoj dotyczacy zdania matury, zaczalem szukać kierunku studiow dla siebie, dodam ze nic szczegolnie mnie nie interesuje. przegladajac cala game kierunkw technicznych doszedlem do wniosku ze gdybym chcial studiować AiR czy MiBM musialbym nadrobić mase zaleglosci z CHemii, Fizyki...co moze byc ciezkie przez 5miesieczne wakacje po maturze. Dobrą alternatywą wydają mi sie sudia informatyczne na Uniwersytecie. Raczej brak fizyki i chemii a bardzije masa matematyki i waidomo obsluga komputera. Problem polega na tym ze moja umitjenosci obslugi komputera to wlaczenie, wylaczenie i odpalenie przeglarki internetowej. przez te 5miesieczne wakacje beede planowal nauczyc sie rozszerzonej matematyki i jak najbaridzje zglebic wiedze dotyczaca komputera. tutaj pojawia sie pytanie? jak zaczac nauke informatyki przygotowujaca do studiow? oczywiscie bede pobieral korepetycje, mozliwe ze 2 razy w tygodniu przez cale wakacje. ale czego warto mi sie nauczyc wedlug was, jak wykorzsytac te ppieciomiesieczne wakacje. wiem ze opisalem to wszystko strasznie zawile, ale nie umime prosciej tego przekazac, prosze o wyrozumialosc i rady
  • Poziom 35  
    pihszol Witaj, sam jestem tech.informatykiem z Potwer. zaw. kod 312[01]. Tak się jakoś los potoczył , że mam taki papierek a zawsze się interesowałem elektroniką.

Wiesz sam co lubisz robić w wolnych chwilach i co Cię relaksuję, jakie masz pasje itd.

Informatyka to nie dziedzina ,gdzie się klika w necie i szuka jak naprawić hardware, software tego nie wyklikasz w googlach bo na egzaminie musisz mieć to w głowie co i jak się robi. Informatyka to dziedzina, dla ludzi ,którzy sami lubią się uczyć np: programowanie w językach C/C++ pisanie kodów stron internetowych HTML ,czyli WEBmaster. Wszystko to wymaga silnej woli od studenta, a jednocześnie zainteresowania, pasji. Profesor nie będzie Cie pytał, czy się uczyłeś, znasz a tylko sprawdzał na egzaminie i weryfikował. Podstawa i przebrniecie przez programowanie C/C++,algorytmy pisanie programów wymaga dobrej znajomości matematyki, humanista nie ma szans...

Popytaj kolegów jak jest na studiach, trzeba wybrać dziedzinę i kierunek w którym się będziesz dobrze czuł. Nie musi to być Informatyka, która jest dla ludzi, którzy na bieżąco muszą się uczyć śledząc branże IT.

Dodano po 5 [godziny] 6 [minuty]:

przypomniało się odnośnie
    pihszol napisał:
    przegladajac cala game kierunkw technicznych doszedlem do wniosku ze gdybym chcial studiować AiR czy MiBM musialbym nadrobić mase zaleglosci z CHemii, Fizyki...co moze byc ciezkie przez 5miesieczne wakacje po maturze

uwzglednij np: to że ucząc się Chemii przez okres studiów uczysz się tego z czym będziesz miał styczność w pracy na stanowisku za 5 ,10 , 20 lub 30 lat w chemii tak szybko nie są zmieniane np: technologie... itd. A prace można znaleźć np: w Straży Pożarnej, Oczyszczalnie wody, przemysł itd
  • Poziom 2  
    Mimo wszystko jednak zostaje przy tej informatyce. z matematyki nie jestem zły. będę w stanie nadrobić zaległości z rozszerzenia. moglbys mi podać jakieś punkty/działy według których mógłbym się po koleii uczyć w wakacje i nadrabiać zaleglosci?
  • Poziom 35  
    Witam.

Programowanie i jeszcze raz programowanie

Język C - Kernighan, Ritchie- Język ANSI C

Dział programowanie (Turbo Pacal) C\C++ oprócz pisania Kodu wymagane jest przedstawienie realizacji wykonywania programu w" schemacie blokowym algorytmu". Instrukcje przypisania, warunki, itd.

Schematy blokowe Algorytmów Jezyk C http://www.apohllo.pl/dydaktyka/wdi/jezyk-c
  • Poziom 2  
    wszyscy wkoło o programowaniach, ale może warto byłoby zacząć bardziej od podstaw? nie wiem, zeby idealnie ogarnąć pakiet Office, systemy zerojedynkowe. naprawdę zależy mi, zeby ktos mi wyszczególnił od czego zacząć, co dalej itp
  • Poziom 10  
    Problem w tym że to nie jest coś "do zakucia" generalnie, większość osób która się tym poważnie zajmuje w tym "siedzi".
    Informatyka to ogromna dziedzina i tylko się rozrasta, musisz się ukierunkować od początku.
    Przyjrzyj się nowej podstawie programowej technika informatyka, czyli kwalifikacjom E.12, E.13, E.14. Powinieneś od E.12 zacząć, jest tam też arytmetyka binarna, E.13 to sieci, systemy serwerowe, E.14 to programowanie, bazy danych i aplikacje webowe.
    Spisy treści, informatory a nawet całe książki są dostępne w sieci.
  • Poziom 35  
    Tak jak powiedział bangomango
    bangomango napisał:
    Problem w tym że to nie jest coś "do zakucia" generalnie, większość osób która się tym poważnie zajmuje w tym "siedzi".

Jeszcze jest kwestia znaleźć prace dobrze płatną, jako informatyk na państwowej posadzie bo o to chodzi, pewne miejsce do zdobywania doświadczenia np: w administrowaniu Serverami- Linux ,Microsoft Server, a mając dużą wiedzę i certyfikaty tu na nic się nie zdadzą przy wyborze kandydatury do pracy liczą się inne rzeczy :)

--- weźcie to pod uwagę bo i z takim czymś się spotkałem... To PL wiadomo ...:)

Pracownika można dokształcić, wysłać na kursy, itd, i etc.!!!

Pamiętaj !!! pihszol nikt Cię nie goni kiedyś była obowiązkowa Służba Wojskowa. Mając 18lat i stojąc pod wyborem przyszłego zawodu i życia. Pierwszą rzeczą, którą powinien zrealizować taki młody człowiek to wysoko zapunktować egzaminy na maturze i niekoniecznie zdanie za pierwszym razem ...ale wysoko Punktowane wyniki przydadzą się na wymarzoną Uczelnie Wyższą.

Mając takie możliwości zastanowiłbym się nad wyborem Kierunku Informatyka prędzej Elektronika. Elektronika daje prestiż na rynku pracy. Osoba z tytułem inż. Elektronik zawsze może wykonywać to co informatyk, natomiast mgr inż. Informatyk nigdy w 100% nie będzie świadomy na jakiej zasadzie działa karta graficzna wyświetlająca obraz na monitorze podczas odpalenia np: Gry BF4.

Kiedyś oglądałem pewny film o wojskowych pilotach polskich i jeden z nich przedstawiał swój wybór życiowy i powiedział

" że zawód pilota wojskowego to jest najlepszy wybór dla faceta jaki może sobie wymarzyć"

:) życzę Ci trafnego wyboru
  • Poziom 38  
    Cytat:
    Witam. jestem obecnie w 3 klasie Liceum, za 3 miesiące przystepuje do egzaminu maturalnego. mam niestety problem, dość złożony. chodzę do klasy humanistycznej. przez 2 lata totalnego opierdzielania się i nieróbstwa narobiłem sobie sporych zaległości. miałem praktycznie zerową wiedzę z większości przedmiotów, lecialem na trojach .

Zerowa wiedza, to trochę mało, żeby zdać maturę, a tym bardziej studiować... obojętnie jaki kierunek.
  • Poziom 10  
    PRL napisał:
    Cytat:
    Witam. jestem obecnie w 3 klasie Liceum, za 3 miesiące przystepuje do egzaminu maturalnego. mam niestety problem, dość złożony. chodzę do klasy humanistycznej. przez 2 lata totalnego opierdzielania się i nieróbstwa narobiłem sobie sporych zaległości. miałem praktycznie zerową wiedzę z większości przedmiotów, lecialem na trojach .

Zerowa wiedza, to trochę mało, żeby zdać maturę, a tym bardziej studiować... obojętnie jaki kierunek.

Kwestia kasy i samozaparcia, z tabunem korepetytorów wszystko da się nadrobić.