Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW PASSAT B6 2005r dogrzewacz

kamil18p 26 Jan 2014 23:18 4512 4
    kamil18p
    Level 10  
    Witam. Mam problem tej zimy z moim vw a dokładnie chodzi mi o ogrzewanie. przy -10 temperatura na silniku po przejechaniu 100 km przy prędkości ok 90-100km/h utrzymuje się na poziomie 70-80" zeszłej zimy tego nie było w dodatku kiedy włączę ogrzewanie temperatura bardzo spada. Kolejny problem to taki że zeszłej zimy po powrocie z trasy parkuję autko w garażu zamykam i nagle uruchamiał się coś w rodzaju odkurzacza przez parę minut tak chodził teraz również tego nie ma. Jest jeszcze jeden problem nawiew na 1-2 nie działa na 3-4 dmucha czy to może być zepsute pokrętło czy coś gorszego?? Na koniec pragnąłbym aby ktoś mi pomógł i napisał jak się uruchamia dogrzewacz bo nie mam pojęcia jak to wymusić aby szybciej się grzał. Dodam że w zeszłym roku cudem nie wiem jak udało mi się coś takiego włączyć i dymiło się dość mocno spod mojego autka a teraz próbuje na wszystkie kombinacje i nic mi nie idzie. Proszę o szczegółowy dokładny i w miarę prosty opis z góry dziękuję i pozdrawiam.
    BIERZYK
    Level 10  
    witam .kolego jesli masz dogrzewacz to jest uruchamiany samoczynnie przez modul komfortu jak temperatura spada ponizej 4 st. a jesli masz ogrzewacz potocznie webasto to mozna go zalaczyc w kazdej chwili niezaleznie od temperatury.zalacza go sie zegarem sterujacym /sa dwa rodzaje prostokatny lub owalny.tak ze musisz ustalic co masz za urzadznie.zabacz tam gdzie ci sie wczesniej dymilo. wypnij wtyczke i dokladnie wyczysc/najczestsza przyczyna niesprawnosci,lub masz uszkodzony modul komfortu .niech ktos ci zdiagnozuje passata i zobaczysz jakie masz bledu - od tego bym zaczął.pzdr
    kamil18p
    Level 10  
    A więc tak nie mam żadnego urządzenia do sterowania webastem żadnych zegarów ani pilotów.Więc mam dogrzewacz silnika który coś nie chce zemną współpracować tej zimy :) w najbliższym czasie postaram się zajrzeć na diagnostykę i zobaczę co mi powiedzą. Ale odkryłem dzisiaj pewną rzecz odnośnie tego nawiew dokładnie 1-2 nie działa a 3-4 tak i wyczytałem że może to być uszkodzony rezystor wstępny dmuchawy. Może mi ktoś przybliżyć czy VW PASSAT B6 2005r dogrzewacz łatwo się do tego dostać czy trzeba rozebrać pół samochodu. Ps zdjęcie ukazuje prawdopodobnie ten rezystor.
    BIERZYK
    Level 10  
    kolego mozna wymienic ten rezystor nie jest to trudna sprawa jest tylko troche odkrecania .musisz dostac sie do dmuchawy i wyjasc ja z obudowy i tam bedzie ten rezystor.jednak zanim zaczniesz cokolwiek odkrecac zrob sobie diagnoze samochodu .bedziesz mial wszystke bledy czarno na białym co jest uszkodzone
    kamil18p
    Level 10  
    A więc tak dzisiaj byłem na diagnostyce i moduł komfortu nie posiada żadnych błędów wszystko sprawne. Jedyne błędy jakie miałem to błędy ogrzewania postojowego - ( 1406 ) brak wytwarzania płomienia , ( 1409 ) powtarzające się przerwy w wytwarzaniu płomienia, ( 664 ) wskaźnik poziomu paliwa.

te trzy błędy były tylko i wyłącznie na ogrzewaczu postojowym. Co do nawiewu rozmawiałem z mechanikiem i powiedział że to nie powinien być rezystor. Jeśli byłby uszkodzony rezystor to nawiew działałby tylko i wyłącznie na wysokich obrotach a tu działają dwa czyli prawdopodobnie to pokrętło lub nie łączące styki na panelu sterowania.

może jest ktoś kto miał podobny problem??