Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson - Ferguson, który dekoder kupić ?

jarusz85 26 Sty 2014 23:56 3198 9
  • #1 26 Sty 2014 23:56
    jarusz85
    Poziom 18  

Witam kolegów czytających mój temat.
    Napisałem go na prośbę znajomego który ma dylemat w wyborze dekodera ponieważ swój stary Globo 7010CX Plus uszkodził z własnej winy, jeżeli jest ktoś
    zainteresowany to mogę to opisać co on zrobił na PW lub w oddzielnym temacie.
    Dekoder normalnie działa, prawie: z jednego wyjścia euro jest mrugający obraz i fonia bardzo zniekształcona, z drugiego euro obraz czysty tylko ten sam
    problem z fonią, z modulatora całkowity brak obrazu i dźwięku.
    Jest to stary sprzęt więc nie ma sensu wnikać w niego i naprawiać.

Ma teraz dylemat ponieważ w normalnym serwisie naprawa tego Globo wynosi prawie tyle co zakup najtańszego nowego lub używanego ale nowszego technicznie dekodera z najniższej półki.

Jest to osoba która niestety ufa "byle" jakim serwisom niż osobom chcącym pomóc prywatnie.
    Uciążliwy znajomy (z rodziny) i koniec na ten temat.
    Muszę jeszcze dodać że jest to osoba starsza która nie "wyciska" soków ze swojego sprzętu:
    - po prostu włącz/wyłacz, zmień czasami kanał itd.
    Korzysta z karty TNK i czasami miał pretensje że kanałów FTA HD nie może odbierać, więc teraz moje pytanie którego Fergusona wybrać.

Ferguson ARIVA @Link 200 HD - mam go dosłownie pod ręką w sklepie AUDAX w Gdyni.
    - Wspólpracuje z jego starszą kartą TNK jak i nowymi
    - ma to jego upragnione HD i eurozłącze
    - i dodatkowo PVR, może mu to się przydać

Minus jest taki że w necie znalazłem tyle negatywnych opini o tym modelu że aż szkoda to opisywać.
    Nie ma sensu wymieniać jakie to minusy ale czy dla zwykłego śmierteknika który nie oczekuje od sprzętu żadnej rakiety byle by on tylko działał to ten dekoder
    wystarczy ?

Drugi to używany od kolegi i bardzo przez niego polecany i w tej samej cenie bez PVR Ferguson HF-8800 HD

Koledzy który model mu polecić, nowy ARIVA @Link 200 HD - 100zł, czy używany i mniej awaryjny (tak wyczytałem w necie) HF-8800 HD również 100zł?

0 9
  • #2 27 Sty 2014 00:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

jarusz85 napisał:
    Ferguson HF-8800 HD

Totalnie olany przez producenta sprzęt, zapomniany przez Boga i samego Fergusona - nie kupować.
    Co do reszty sprzętu od Fergusona, tego który obecnie jest w ofercie, no cóż, Ferguson się skończył na serii AF.
    Nie polecam żadnego modelu tego producenta, wsparcie techniczne w razie problemów żadne, po roku brak oprogramowania, bo nikt się już tym nie zajmuje w firmie, i liczenie tylko na to, że kupisz ich nowy sprzęt.
    Sam mam w domu DVD Fergusona 660 i Fergusona FX, o ile DVD jeszcze jest ok, o tyle tuner, to szkoda gadać.
    jarusz85 napisał:
    nowy ARIVA @Link 200 HD - 100zł

Pewnie....

0
  • #3 27 Sty 2014 01:37
    jarusz85
    Poziom 18  

Dziękuję za odpowiedź i punkciory dla Ciebie że tak szybko i o takiej porze.
    To co ewentualnie zainwestować ma on w tego Fergusona @Link 200 HD ?

0
  • #4 27 Sty 2014 02:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

jarusz85 napisał:
    To co ewentualnie zainwestować ma on w tego Ferdka @Link 200 HD ?

Jeśli za 100 zł go faktycznie kupisz, i jesteś uświadomiony, co do duuużej ilości negatywnych jednak opinii o tym sprzęcie - to kup.
    jarusz85 napisał:
    Upierdliwy znajomy (z rodziny)

I to jest sedno sprawy, bo JEŚLI go jednak kupisz, a sprzęt okaże się do ...., to pamiętaj, że to TY!, będziesz na tym najbardziej cierpiał, i nigdy Ci tego nie zapomni, żeś go w to bagno władował, a przy okazji i siebie.
    Moja rada - NIE kupować Fergusona,
    czy Ciebie nie dziwi, ze sprzęt kosztujący nawet i 200/250 zł, zostaje gdzieniegdzie przeceniony na 100 zł......
    Poza tym ostatnie oprogramowanie do niego ma datę z 2012 roku!!!!!!.

0
  • #5 27 Sty 2014 10:10
    LeDy
    Poziom 43  

KOCUREK1970 napisał:
    Ferguson się skończył na serii AF.
    Nie polecam żadnego modelu tego producenta, wsparcie techniczne w razie problemów żadne, po roku brak oprogramowania, bo nikt się już tym nie zajmuje w firmie, i liczenie tylko na to, że kupisz ich nowy sprzęt..

Nie masz racji. Polecam Arivę 102E np. Ma wszystko co trzeba i pisane oprogramowania też są w miarę aktualne. Jedyne to to, że za 100zł. nie kupisz ale ok. 200zł.
    http://db-pl.2ap.pl/blue/

0
  • #6 27 Sty 2014 11:28
    biber40
    Poziom 21  

jarusz85 napisał:
    Dziękuję za odpowiedź i punkciory dla Ciebie że tak szybko i o takiej porze.
    To co ewentualnie zainwestować ma on w tego Ferdka @Link 200 HD ?

Odpuśc sobie ten model, wyprzedaż magazynowa leżaka...
    Ferguson robi dobre traktory dla rolników i nie tylko!

0
  • #7 27 Sty 2014 20:56
    jarusz85
    Poziom 18  

Rozmawiałem z Panem z Proservisu na temat tego Fergusona @Link 200 HD i również mi go odradzał.
    Powiedział mi że jest to bardzo fajny sprzęt ze sporymi możliwościami tylko ma jeden bardzo poważny feler.
    Beznadziejne oprogramowanie które nie jest już rozwijane ani modernizowane.
    Podobno Ferguson zlecił napisanie softu do tej serii jakiejś zewnętrznej azjatyckiej firmie, nie wywiązał się pewnie z jakiejś tam umowy i się popsztykali.
    Ostatni soft jaki wyszedł do tego modelu w 2012 roku jest jakby celowo nie dopracowany.
    Dlatego tyle się ich pojawiło na rynku w tak niskiej cenie, są to nówki/leżaki magazynowe lub zwroty po serwisowe w większości właśnie ze względu na soft.

To co napisałem to powiedział mi Pan z tego serwisu.
    Polecił mi szukać coś z wyższej półki lub coś z Globo/Opticum, oczywiście nie za takie pieniądze o jakich mowa w temacie.

Bardzo dobrą wystawił opinię o wspomnianym przez kolegę @LeDy modelu Ariva 102E

Dodano po 5 [godziny] 10 [minuty]:

Sprawa wygląda tak że obecnie jest wielkie zastanawianie sie co zrobić ?
    Od znajomego dostałem również dobrą propozycję, przynajmniej tak mi się wydaje.
    Zaoferował mi swój nie uzywany prawie dwa lata tuner Ferguson HF 8900 HD.
    Ma do niego dosłownie wszystko i jest to spakowane w oryginalnym kartonie, cena 150zł.
    Co tym modelu sądzicie, a może ktoś z czytających mój temat ma lub miał taki sprzęt i sie wypowie.

Prawda jest też taka że jest ograniczenie budżetowe bo w innym wypadku nie było by problemu wydać 300-400zł i kupić coś dobrego i mieć święty spokój.

0
  • #8 27 Sty 2014 21:39
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

jarusz85 napisał:
    Od znajomego dostałem również dobrą propozycję, przynajmniej tak mi się wydaje.
    Zaoferował mi swój nie uzywany prawie dwa lata tuner Ferguson HF 8900 HD.
    Ma do niego dosłownie wszystko i jest to spakowane w oryginalnym kartonie, cena 150zł.
    Co tym modelu sądzicie, a może ktoś z czytających mój temat ma lub miał taki sprzęt i sie wypowie.

Dokładnie to samo co z HF 8800!!! - zapomniany prze Boga i ludzi.....
    jarusz85 napisał:
    Prawda jest też taka że jest ograniczenie budżetowe bo w innym wypadku nie było by problemu wydać 300-400zł i kupić coś dobrego i mieć święty spokój.

To powiedz znajomemu, że za 100 zł niech sobie sam coś kupi..., polata, poszuka i g...użik kupi, zmądrzeje i wyda taką kasę jak potrzeba, albo nie będzie nic oglądał - tyle, ALE Ty jesteś czysty i kryty z każdej strony.
    Nie ma takich ogłoszeń : sprzedam Mercedesa CLK, cena 2,99 zł., jak już, to 2,99 mln zł.

0
  • #9 27 Sty 2014 23:02
    jarusz85
    Poziom 18  

KOCUREK1970 tak zrobię jak piszesz.
    Ja ewentualnie podłączę ten sprzęt ale będe miał przy najmniej spokój na sumieniu i telefony nie będą sie urywały: ty taki i owaki coś Ty mi za ba****ie kupił.

Ale jestem happy że zanim kupiłem ten dekoder napisałem tamat tutaj na forum.
    Pozdrawiam

0
  • #10 30 Sty 2014 17:43
    jarusz85
    Poziom 18  

Sprawa wygląda tak że udało mi się "wywinąć" z tego poleconego zadania.
    Ktoś inny został w to zaangażowany będący bardziej w tym temacie i kupił wczoraj dekoder po "modyfikacji" nBOX ITI-5800S z serii BXZB z Enigmą 2, podobno nowsza i bardziej dopracowana płyta jak seria BSKA.

0