Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozmiar subwoofera dla Micry

Silent444 27 Jan 2014 00:30 1293 6
    Silent444
    Level 2  
    Czesc, to moj pierwszy post, chociaz czytam to forum od jakiegos czasu.

Jestem wlascicielem Nissana Micry K11 i chcialbym do niego zbudowac subwoofer. Zastanawialem sie nad glosnikiem Kenwood KFC-W3013 w obudowie zamknietej. Nie jestem jednak pewien czy tak duzy glosnik to dobry pomysl do malego samochodu. Nie chodzi mi o mala ilosc miejsca w bagazniku, tylko czy poprostu glosnik zagra dobrze.

To juz mam:
    - KDC-3057UG
    - Canton QS 160
    - Crunch Blackmaxx 4150i

Wymiary bagaznika, nie liczac skosow:
    90x45 cm, wysokosc 48 cm

Chetnie poslucham rad, szczegolnie wlascicieli malych samochodow.

Pozdrawiam
    Michal
    bogus1984
    Level 26  
    Mialem Nyske Sunny 3 drzwi i tam subika na glosniku Helix w8, czyli 8“ w bassreflex i robilo to bardzo duze ojej ;)
    Silent444
    Level 2  
    Zalezy mi na jak najnizszym zejsciu, niz na glosnosci, a to zapewnia miedzy innymi duza srednica przetwornika niskotonowego. Dlatego myslalem nad 30 cm, w najgorszym wypadku 25 cm.

Jezeli chodzi o glosnik 8'', to mam jeszcze dwa woofery Canton Pullman 20 cm z zestawu trojdroznego, moze warto poesperymentowac na boku i zrobic box do jednego z nich?
    Jednak na oko srednio sie nadaja (stosunkowo waski resor gorny, a wiec i mniejsze wychylenia membrany). Napewno lepszy bedzie dedykowany glosnik.
    Zenek1988
    Level 28  
    Ja w seacie ibiza 3 drzwiowym mam re audio re10 s4 w skrzyni br i pod odpowiednim wzmacniaczem potrafi zatrząść autem. W takim nissanie ten sub niezłe zamieszanie by pewnie zrobił ale odpowiednia skrzynia zajmie sporą część bagażnika. U mnie przy nieco większym bagażniku po zrobieniu podwójnej podłogi(wzmacniacze tam schowałem) i włożeniu skrzyni zostaje tylko kawałek bagażnika.
    Silent444
    Level 2  
    Troche to potrwalo, ale w koncu zamowilem glosnik Kenwooda i gotowa obudowe typu bass reflex do niego (NE1212.2P-48L). Jak dojdzie przesylka i wszystko zmontuje do kupy, to zrobie kilka zdjec i powiem kilka slow o tym jak to gra i czy warto.

Na boku przerobilem obudowe od starego glosnika i wsadzilem tam Woofer 20 cm, o ktorym wczesniej wspominalem. Obudowa jest na tyle plaska, ze bez problemu miesci sie pod przednim fotelem. Z reszta taki mialem od poczatku zamiar. Niestety nie zdazylem jeszcze dokonac odsluchu, tak to jest, jak sie pracuje 6 dni w tygodniu...
    bogus1984
    Level 26  
    To będziesz miał tą 8" pod siedzeniem i suba w bagażniku ? Wrażenia żeby opisać, to trzeba mieć odniesienie do produktów w danym przedziale i klasie, inaczej, to wiadomo "jest wooow".
    Silent444
    Level 2  
    Pracuje w warsztacie samochodowym, gdzie przewija sie wiele samochodow, niektore z nich z fabrycznymi instalacjami audio dobrej jakosci, albo po modyfikacjach. Nie raz i nie dwa byl efekt "wow" i to czasami w samochodach, po ktorych bys sie tego nie spodziewal.

Z fabrycznych instalacji robi wrazenie miedzy innymi Mini z glosnikami Harman Kardon, czy Audi Q7 z Bang i Olufsen, a ostatnio mielismy tez nowego Seata Leona ze swietna fabryczna instalacja.

W domu moj brat ma dwa mocne zestawy 5.1, wiec tez sie troche nasluchalem. Oczywiscie nie jestem audiofilem, a instalacje testuje odsluchujac kilka tych samych mp3 (rozne gatunki muzyczne) i porownujac charakterystyke dzwieku.

"To będziesz miał tą 8" pod siedzeniem i suba w bagażniku ?"

Najpierw jedno, potem drugie, chce troche poeksperymentowac i odkryc co jest dla mnie dobre. Pozniej mozna przeciez sprzedac niepotrzebbne glosniki, albo sprezentowac koledze.