Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP G60 - Mikrofon nie dziala po otwarciu laptopa i reinstalacji windowsa 7

27 Sty 2014 00:48 1419 3
  • Poziom 22  
    Chciałem znaleźć nazwę modelu płyty głównej w laptopie i niestety ale zamykając go chyba gdzieś rozłączyłem kabel z mikrofonem bo nikt mnie nie słyszy w Skype'ie.
    Oczywiście przed otwarciem laptopa i reinstalacją win7 dźwięk i mikrofon działał.
    Ściągnąłem klawiaturę i sądziłem że kabelek z mikrofonem leci od kamery idąc obok lewego głośnika do portu 4 "żyłowego" z napisem Mic1, ale niestety po jego rozłączeniu system wciąż nie widzi zmiany.
    W ustawieniach dźwięku w Skype mam jedno urządzeniu w opcji "Mikrofon" ale ono nie działa, tzn skala dźwięku nie skacze przy mówieniu oraz test dźwięku nie nagrywa nic.
    Pomyślałem więc, że albo nie docisnąłem gdzieś tego kabla albo coś jest nie tak ze sterownikiem.
    1)Gdzie jest więc mikrofon i gdzie może" iść " kabel na płycie?
    2)Jeśli Skype wykrywa urządzenie w zakładce "Mikrofon" to by znaczyło, że znajduje urządzenie czyli że kabel jest podłączony... tylko czemu nie ma dźwięku?

Następnie przeinstalowałem win7 i wypróbowałem odtwarzanie nagranego dźwięku. Wciąż cisza.
    Ściągnąłem aktualizacje sterownika dźwięku z windows update. Cisza.

Nie mam więcej pomysłów.

Jeśli nikt z was nie pomoże to czeka mnie chyba kupno nowej kamerki.
  • Spec od komputerów
    Czy przed rozbiórką mikrofon działał?
    Mierzyłeś przewód czy nie jest uszkodzony?
    Wpięty prawidłowo?
    Zewnętrzny mikrofon działa?
  • Poziom 22  
    Nie mam zewnętrznego mikrofonu. Mikrofon przedtem działał. Dalej nie wiem który kabel powadzi do mikrofonu. Zakładam, że mikrofon jest pod mała dziurką obok kamerki.
  • Poziom 22  
    Poddałem się, kupiłem ostatecznie kamerkę Logitecha za $20.