Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia biegów Laguna 1,8 95 r

27 Sty 2014 08:13 1926 6
  • Poziom 2  
    Witam mam problem ze skrzynia biegów Laguna 1,8 ( 66KW) 95 r.Od pewnego czasu miałem problem z włożeniem wstecznego mocniej musiałem docisnąć drążek i R wchodził . Wczoraj wycofałem i już nie mogłem włożyć żadnego biegu , tylko 5. Wjechałem na kanał i ręcznie próbowałem , i nic tylko 5 mogę .

Proszę o poradę i dziekuję.
  • Poziom 21  
    Sprzęgło dobrze wysprzęgla ? Sprawdź czy jest olej w skrzyni biegów.
  • Poziom 2  
    Właśnie mechanik mi jakiś czas temu mówił ze jest sprzęgło do zrobienia ( wyciek z uszczelniacza miałem) , na dodatek widzę wyciek z z półośki L . Staram się naprawiać sam to co potrafię .Czy jestem w stanie samemu wymienić sprzęgło ,olej. Czy dużym problemem jest dla was napisanie jak to zrobić.
  • Poziom 18  
    Żeby wymienić sprzęgło trzeba zdjąć skrzynie biegów, Ale najpierw sprawdź czy nie masz obserwowanej którejś poduszki skrzyni. lub silnika,
  • Poziom 2  
    Ale ręcznie( to znaczy trzymając ten mechanizm przy samej skrzyni nie mogę wcisnąć żadnego biegu tylko 5 wchodzi gładko) co znaczy "obserwowanej" tzn oberwanej . Jak ruszam tą dźwignią to słyszę jak coś tam metalicznego blokuję 1,2,3,4, biegi. Oki ide ęsprawdzić te poduszki . Jesli to nie one to co dalej mam próbować .
    Z góry dziękuję za poświęcanie mi czasu .
  • Poziom 11  
    Czeka cie pewnie regulacja mechanizmu zmiany biegu.
  • Poziom 2  
    Czyli wyjęcie skrzyni tak. droga taka część . Czy lepiej kupić używaną jakąś skrzynie. Jakby ktoś wiedział coś na temat sprzedaży to proszę o kontakt.A mam jeszcze takie pytanie .czekam do wiosny aby kupić juz inny samochód bo tym śmigam już 5 lat. Do rzeczy wiem ze mam do wymiany sprzęgło , czy jest taka możliwość aby włożyć jakieś używane ( lepsze od mojego na pewno) Bo juz nie warto wkładać w niego kasy . Dobry SAMOCHODZIK aby tego nie słyszał :)