Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie przełącznika - pomóżcie

avinx 27 Sty 2014 11:51 1893 4
  • #1 27 Sty 2014 11:51
    avinx
    Poziom 5  

Witam. Mam ogromny problem z podłączeniem przełącznika. Na schemacie wygląda to nieco inaczej, ale jestem pewien na 100% że kupiłem odpowiedni przełącznik.
    Postaram się po krótce wyjaśnić o co chodzi. Jest to przełącznik ładowania akumulatora w instalacji elektrycznej zapłonu akumulatorowego. Oto fragment schematu:

Oznaczyłem w paincie elementy:
    1- mostek prostowniczy
    2- przełącznik ładowania akumulatora (oświetlenie pojazdu / ładowanie akumulatora)
    3- wyłącznik świateł.
    A i B - przewody prowadzone z prądnicy
    C,D,E,F - przewody wychodzące z przełącznika
    Nie mam pojęcia jak podłączyć przewody pod przełącznik ładowania (oznaczony 2 na schemacie ), gdyż na schemacie wychodzą 4 sloty, a wchodzą w innym miejscu 2, natomiast w rzeczywistości wygląda to tak:
    Prosze o pomoc, w razie potrzeby wstawię cały schemat.

1 4
  • #2 27 Sty 2014 14:02
    lukasz9270
    Poziom 9  

witam miernik w dłoń i wszystko bedziesz wiedział. sprawdz sobie w jakiej pozycji które pozycje łaczy przełacznik

Dodano po 24 [minuty]:

jeszcze takie pytanie w czym taka instalacja działa w jakiej maszynie

0
  • #4 27 Sty 2014 14:53
    avinx
    Poziom 5  

Jest to modyfikacja instalacji Dzika-2.

Wielkie dzięki za schemat, mam jeszcze pytanko. Zapomniałem wcześniej napisać, że kablem prądowym z iskrownika jest ten niebieski kabelek, który na Twoim schemacie podchodzi od prawej strony. Czy jeśli wyżej dam uziemienie, będzie ok? Czy odwrócic po prostu te kabelki i prądowy dać z lewej?

P.S. Mówicie, że musi być 3 pozycyjny przełącznik, a jeśli nie chce trybu wyłączonego mieć to może być dwupozycyjny? Czy musowo ma być 3-pozycyjny z trybem wyłączenia?
    Bo tam na 1 pozycji będzie tryb świateł, a na drugiej tryb ładowania akumulatora, więc wyłączona pozycja jest mi niepotrzebna ;p

1
  • #5 27 Sty 2014 14:56
    Kikideh
    Poziom 13  

Z pierwszego schematu wywnioskowałem, że przełącznik powinien zwierać: pozycja I AzE i BzC, pozycja 0 (środkowa) wszystkie styki rozwarte, pozycja II AzF i BzD. Na fotce przełącznika powinno być: górny rząd środek przyjmiemy A w lewo E w prawo F. Dolny rząd środek B lewo C, prawo D. Sprawdź brzęczykiem czy po przełączeniu dźwigni przełącznika występują odpowiednio zwarcia. Jeżeli tak to połącz i powinno działać

0