Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 - Zamknięta na stałe klapa bagażnika

27 Sty 2014 12:27 3462 7
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich, stałem sie właśnie posiadaczem passata b5 z 1997 roku.
    Problem polega na tym, że mam popsute wkładki w drzwiach i bagażniku. Zamontowałem centralny zamek. Wypiąłem za to wtyczkę od kasety centralnego z drzwi kierowcy. (musiałem to zrobić bo sporadycznie tylko się załączał i nie chciał potem odpuścić.)
    Teraz z pilota czy to z przycisku w drzwiach kierowcy nie mogę otworzyć klapy bagażnika.
    Moje pytanie brzmi jak mogę sprawdzić czy zamek w klapie jest uszkodzony mechanicznie czy elektrycznie?
  • Poziom 35  
    A po podłączeniu kasety działa? Może kaseta sterowała tym zamkiem.
  • Poziom 19  
    Ja mialem problem z klapą w Golfie szczególnie zimą ,jedynym sposobem było wejście do bagażnika od strony tylnego siedzenia .
  • Poziom 10  
    Mam odłączoną kasetę od drzwi kierowcy a w bagażniku nie słychać żeby centralny działał. Podobno od środka w sedanie ciężko dostać się do zamka w bagażniku. Ale coś muszę zrobić bo będzie mandat przy pierwszej lepszej kontroli.
  • Poziom 35  
    Ale nie zrozumiałeś. Masz odłączoną. Ale jak podłączysz, to może działać otwieranie tylnej klapy z drzwi i pilota. Podłącz i zobacz wtedy. A nie wróżki na forum.
  • Poziom 35  
    To jak to jest, żaden zamek nie otwiera się z kluczyka. Prawdopodobnie zamki ciągle były otwierane z pilota lub z kluczyka (tylko drzwi kierowcy) jeśli zamek centralny był zamontowany fabrycznie i mamy taki efekt jak wyżej. Może poprzedni właściciel zmienił tylko stacyjkę i dlatego kluczykiem nie można otwierać drzwi ani tez bagażnika. Miałem podobnie z zamkiem bagażnika w Golfie IV (kombi), ale WD-40 pomógł. Warto co jakiś czas otwierać z kluczyka, aby zamki się nie "zastały". Sprawdź, czy przewody biegnące m.in. do zamka klapy bagażnika nie "połamały".
  • Poziom 10  
    Dzisiaj położę się do bagażnika. Widziałem że jest tam wycięty kawałek plastiku na zamek. 2 śrubki 10 trzymające skobel zamka. Widocznie nie pierwszy raz to się przydarzyło. A poza tym centralny w drzwiach kierowcy ten zamykający wszystkie drzwi też nie odblokowuje klapy.
  • Poziom 10  
    pawcio416 napisał:
    Dzisiaj położę się do bagażnika. Widziałem że jest tam wycięty kawałek plastiku na zamek. 2 śrubki 10 trzymające skobel zamka. Widocznie nie pierwszy raz to się przydarzyło. A poza tym centralny w drzwiach kierowcy ten zamykający wszystkie drzwi też nie odblokowuje klapy.

Rozwiązaniem okazała się uszkodzona wiązka w tylnej klapie.