Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CTD-12662 - Błąd E02 + przelewanie wody

ichutek 27 Sty 2014 12:44 1944 0
  • #1 27 Sty 2014 12:44
    ichutek
    Poziom 1  

Witam,
    Problemy zaczęły się po samodzielnej wymianie łożysk zgodnie z materiałami znalezionymi na niniejszy forum (https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2223177.html) - polecam. Poszło szybko i sprawnie.

Obecny stan jest taki, że na krótkich programach ( 14'', 30'', 44'' ), płukaniu, wirowaniu, pralka działa i wszystko jest OK.

Na programach długich ( Bawełna x2, Mix) w czasie pobierania wody, po nabraniu jakiejś ilości, hydrostat odcina elektrozawór (przestaje nabierać). Po czym rusza bęben. W tym momencie hydrostat "odpuszcza" i znowu pralka zaczyna nabierać wody . Trwa to 1-3 s. Po czym znowu hydrostat odcina dopływ wody. I tak w kółko. W pewnym momencie ( po ok. 10 min ) pralka jest już pełna wody i zaczyna przelewać sie przez tylny otwór przelewowy. Wówczas już hydrostat nie odcina i leje się sporo wody, po czym wyskakuje błąd E02.
    Zgodnie z dokumentacją E02 oznacza brak pobrania odpowiedniej ilości wody w przeciągu 4 min.

Co zrobiłem :
    1. Sprawdziłem hydrostat. Jak dmucham w niego , to słychać "styk". Jak przestaję to puszcza. Jak trzymam ciśnienie w hydrostacie, to sam sie nie wyłącza ( membrana gumowa - OK ) .
    2. Rozebrałem odpływy od dołu bębna, wyczyściłem wszystkie gumy i plastiki.
    3. Sprawdziłem wężyk do hydrostatu, ogólnie jest OK (bez przetarć, szczelny, bez "upustów" ciśnienia.)
    4. Filtr odpływowy pusty.
    5. Sitka na dopływie sprawdzone - czyste.

Co mogę jeszcze sprawdzić we własnym zakresie ?

Wzywałem już jednego "serwisanta". Rozebrał, złożył, ale sprawdziłem tylko na programach krótkich. I nie chcę go powtórnie wzywać, bo jedyne co proponował to "pewnie wina programatora".

Liczę na pomoc doświadczonych użytkowników forum .
    Leszek.

1 0