Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CTD-12662 - Błąd E02 + przelewanie wody

ichutek 27 Sty 2014 12:44 1944 0
 • #1 27 Sty 2014 12:44
  ichutek
  Poziom 1  

  Witam,
  Problemy zaczęły się po samodzielnej wymianie łożysk zgodnie z materiałami znalezionymi na niniejszy forum (https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2223177.html) - polecam. Poszło szybko i sprawnie.

  Obecny stan jest taki, że na krótkich programach ( 14'', 30'', 44'' ), płukaniu, wirowaniu, pralka działa i wszystko jest OK.

  Na programach długich ( Bawełna x2, Mix) w czasie pobierania wody, po nabraniu jakiejś ilości, hydrostat odcina elektrozawór (przestaje nabierać). Po czym rusza bęben. W tym momencie hydrostat "odpuszcza" i znowu pralka zaczyna nabierać wody . Trwa to 1-3 s. Po czym znowu hydrostat odcina dopływ wody. I tak w kółko. W pewnym momencie ( po ok. 10 min ) pralka jest już pełna wody i zaczyna przelewać sie przez tylny otwór przelewowy. Wówczas już hydrostat nie odcina i leje się sporo wody, po czym wyskakuje błąd E02.
  Zgodnie z dokumentacją E02 oznacza brak pobrania odpowiedniej ilości wody w przeciągu 4 min.

  Co zrobiłem :
  1. Sprawdziłem hydrostat. Jak dmucham w niego , to słychać "styk". Jak przestaję to puszcza. Jak trzymam ciśnienie w hydrostacie, to sam sie nie wyłącza ( membrana gumowa - OK ) .
  2. Rozebrałem odpływy od dołu bębna, wyczyściłem wszystkie gumy i plastiki.
  3. Sprawdziłem wężyk do hydrostatu, ogólnie jest OK (bez przetarć, szczelny, bez "upustów" ciśnienia.)
  4. Filtr odpływowy pusty.
  5. Sitka na dopływie sprawdzone - czyste.

  Co mogę jeszcze sprawdzić we własnym zakresie ?

  Wzywałem już jednego "serwisanta". Rozebrał, złożył, ale sprawdziłem tylko na programach krótkich. I nie chcę go powtórnie wzywać, bo jedyne co proponował to "pewnie wina programatora".

  Liczę na pomoc doświadczonych użytkowników forum .
  Leszek.

  1 0