Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klejenie dotyku, klej LOCA, w praktyce...?

professionalGSM 03 Mar 2015 19:04 79095 72
    bogdan2491
    Poziom 20  
    W każdym telefonie najbezpieczniej przy użyciu separatora i druta molibdenowego chociaż w samsungach rzeczywiście takie metody z odpowiednim wyczuciem przechodzą, w innych klejonych całą powierzchnią karty nożyki i inne wynalazki niestety z reguły uszkadzają wyświetlacz. Odnośnie mojego pytania kilka postów wyżej postanowiłem "poświęcić" jeden telefon żeby zbadać przyczynę plamek. Lustra wyświetlacza okazały się suche, a plamki znikły po oddzieleniu wklejonego dotyku. Przyczepiłem ssawkę na środku wyświetlacza i pod ssawką zrobiło się coś podobnego jak na załączonym przeze mnie zdjęciu. Dalej jednak zastanawiam się co robię nie tak? nie powinienem dociskać ? za mało kleju? Proszę o pomoc.
    tele_sim
    Poziom 33  
    0xC0FFEE napisał:
    równomierne podgrzewanie hotem ale nie w jednym miejscu, bo sie przyjara i zyzgzakowatym ruchem wcinasz się kartą najlepiej od strony prawej górnej krawędzi LCD

Grzejesz na szkło lcd czy od spodu? Jaka temp na hocie?
    bogdan2491 napisał:
    W każdym telefonie najbezpieczniej przy użyciu separatora i druta molibdenowego chociaż w samsungach rzeczywiście takie metody z odpowiednim wyczuciem przechodzą, w innych klejonych całą powierzchnią karty nożyki i inne wynalazki niestety z reguły uszkadzają wyświetlacz.

Kolego a u ciebie jak wyglada praca z temperaturą? Jak najlepiej wsunąć drut pod lcd?
    bogdan2491
    Poziom 20  
    ja ma przerobiony podgrzewacz do bga więc temperatura ustawiona na urządzeniu raczej nie będzie miarodajna:) generalnie na szybce mam ok 40-50 stopni jak mierzyłem odnośnie wsunięcia drutu to z tego co zaobserwowałem najbezpieczniej "odgiąć" troszkę dwa np górne rogi od korpusu i wprowadzić tam drut. Delikatnie przede wszystkim:)
    betikom
    Poziom 12  
    Witam podepnę i ja się pod temat, a mianowicie jak wklejacie wycięty lcd już sklejony z szybą? Bo na zwykłe dwustronne taśmy i te dedykowane to mi się nie trzyma zawsze gdzieś odstaje.
    bogdan2491
    Poziom 20  
    ja sobie radzę w ten sposób, że kleje po bokach taśmą dwustronną dotyk tak żeby paski delikatnie wystawały poza obrys "zapierając" się potem na korpusie, co zostaje na wierzchu czyszczę. Jest lepiej niż po prostu od spodu, ale nie jest to raczej idealne rozwiązanie, więc chyba lepiej poczekać aż ktoś bardziej doświadczony się wypowie.
    Ja również dołączam się do pytania:)
    zedix
    Poziom 15  
    jesli chodzi o samsungi używam oryginalnych taśm - obramowanie i lcd i nigdy nie mam z tym problemu
    przemek_a1
    Poziom 15  
    A ja zawsze docinam i też nie mam z tym żadnego problemu... No może czasem był problem ale nie przy module tylko dotyk np. Lumia 625 bo tam musi być grubsza taśma...
    sidaaa
    Poziom 10  
    Witam. Ja po sklejeniu Nexusa 4 na drugi dzień ujrzałem to co na zdjeciach. Dodam że po sklejeniu wszystko było naprawdę dobrze . Pod lampą trzymałem około 30 minut. Jaka jest przyczyna powstawania takich zmaz ? Klejenie dotyku, klej LOCA, w praktyce...? Klejenie dotyku, klej LOCA, w praktyce...?
    blahfff
    Poziom 34  
    LOCA czasem potrafi sie zwyczajnie "rozpuscic" pod wplywem wysokiej temperatury a N4 do najchlodniejszych nie nalezy. Mozliwe, ze stad problem dopiero po dniu uzytkowania. Ewentualnie faktycznie dales zbyt duzo kleju i powoli dopieral sie do podswietlenia i warst miedzy nim a LCD.

@Multi_COM, u chinczykow pojawiaja sie/dostepne sa "kleje", ktore maja uszczelnic warstwe podswietlenia przed negatywnymi skutkami zabawy z LOCA. Macie moze w planach wprowadzenie tego typu wynalazkow u siebie?
    blahfff
    Poziom 34  
    Tak podejrzewalem, ze to cos podobnego choc w sumie widzialem 2 rodzaje tego "uszczelniacza" i efekty nalozenia byly nieco inne.

Korzystajac z okazji, skoro to podobne do b7000 to probowal ktos zaizolowac backlight wlasnie b7000 i sprawdzic jak potem efekty wygladaja po klejeniu z LOCA, np w przypadku uzycia zbyt duzej ilosci kleju, ktory rozleje sie poza LCD? Moze to jednak jest jakas metoda zeby, przy odrobinie wprawy sie zabezpieczyc jesli ktos nie ma zestawu do OCA pod reka.
    bogdan2491
    Poziom 20  
    Ja po wielu kosztownych eksperymentach z loca dałem sobie spokój. myślę że nawet jak zakleisz b7000 to może sobie znaleźć jakąś szczelinkę i po kilku dniach mogą być plamy chyba jedyne pewne to zdjęcie podświetlania. Tylko wyrównaj to bez podświetlania żeby nie było za grubo albo krzywo ;)
    Multi_COM
    Spec od GSM
    @bogdan2491: bo prawdę mówiąc (o czym zapewne każdy wie.... ;) LOCA nie nadaje się do innych LCD niż AMOLEDy... i wszystkie próby adaptacji tej technologii do napraw wyświetlaczy LCD kończą się właśnie w końcu stratą czasu, nerwów i pieniędzy....
    bogdan2491
    Poziom 20  
    z tą wiedzą to podejrzewam że bywa różnie :) Myślę, że wiele osób widząc ceny sprzętu do OCA zaczyna kombinować i szukać rozwiązania licznych problemów z LOCA, np po przeczytaniu pierwszej strony np. tego tematu, aukcji z dotykami na serwisach aukcujnych, gdzie to wielu sprzedawców zapewnia że wszytko jest do zrobienia w warunkach domowych w łatwy i prosty sposób... może zakładają że każdy w domowym zaciszu ma chociaż ten separator;) Wiele osób porywa się z "motyką na księżyc" wystarczy popatrzeć ile jest ofert np. Myphone cube "po nieudanej wymianie szybki". Kiedyś takiemu jednemu przy okazji zakupu próbowałem wytłumaczyć, że robi ludziom i tak na prawdę serwisom również krzywdę, bo na przykład tego modelu już nie opłaca się naprawiać absolutnie jak ma uszkodzony wyświetlacz (chyba że coś się ostatnio zmieniło w cenach) ale brnął w zaparte i dałem sobie spokój.
    Poza tym zgadzam się w 100% ale z tymi Amoledami mając porównanie obu technologii zdecydowanie wybieram OCA mimo że i tak wyświetlacz wyjmuję z ramy i łatwiej jest posklejać ładnie na LOCA. Pewnie i tak gro czytelników szczególnie tych którzy trafią tu jako goście weźmie mnie za Waszego piarowca a wasz post skwituje w myślach -pewnie chcą droższy sprzęt wcisnąć.
    tele_sim
    Poziom 33  
    Panowie jaka temperatura na podgrzewaczu lub hocie bawić się w odklejanie sprawnych lcd a5, a3 itp?
    tele_sim
    Poziom 33  
    I odrywając przy tej temperaturze nie odkleja Ci się szyba?
    Sivyx
    Poziom 14  
    A ja z innej beczki, czy potrzebne jest klejenie tego syfu?? W większości przypadków i tak lcd w ramkę wchodzi i nie lata. Bez sklejenia np. w Nexusie, s3 będzie dotyk trybić?
    tele_sim
    Poziom 33  
    Sivyx napisał:
    A ja z innej beczki, czy potrzebne jest klejenie tego syfu?

Wolisz syf na pod szyba?
    blahfff
    Poziom 34  
    Sivyx napisał:
    A ja z innej beczki, czy potrzebne jest klejenie tego syfu?? W większości przypadków i tak lcd w ramkę wchodzi i nie lata. Bez sklejenia np. w Nexusie, s3 będzie dotyk trybić?

Zalezy od modelu. W S3/S3 Mini mozna zalozyc szybe bez kleju pomiedzy, w S4/S4 Mini tez mozna, ale po zalozeniu klapki zacznie ci sie robic plama. Im wiekszy telefon, tym z tym gorzej. W niektorych telefonach szyba jest na tyle blisko wyswietlacza, ze plama bedzie od razu i dotyk moze ci przez to przeklamywac. Mozna oczywiscie dac wiecej tasmy, calosc bedzie wyzej i bedzie dzialac, ale czasem cierpi na tym responsywnosc, kontrast i z czasem dostawac sie bedzie brud i kurz.
    Sivyx
    Poziom 14  
    Chiba lepszy syf z czasem, niż plamy po kleju. Na początku wszystkie smarty nie były klejone i jakoś tak nie przeszkadzało..

A jeszcze tak sobie myślałem, paćnąć gestym lakierem do paznokci, po brzegach, poczekać aż wyschnie, po tym mazać klejem.
    blahfff
    Poziom 34  
    Jesli robisz to dla siebie to jeszcze akceptowalne. Jesli robisz to dla klienta to moze ci sie zgodzic na naprawe w ten sposob, ale tez musisz sie liczyc z tym, ze z czasem moze wrocic bo zrobi mu sie plama i dotyk bedzie stykal sie z LCD albo cos zacznie mu zle dzialac. Takie rzeczy potrafia sie dziac w telefonach, ktore fabrycznie nie sa klejone wiec z tymi juz typowo, jest tylko gorzej. Tez sporo zalezy od czesci na jakie trafisz. Czasem fabrycznie dotyki sa grube i sporo sztywniejsze od tego co mozna dostac na aukcjach czy w hurtowniach i tez sie inaczej zachowuja. Np. same dotyki do Desire 510 i 610 sa bardziej gietkie od oryginalnych razem z wyswietlaczami i nawet po wklejeniu na 2-3 warsty tasmy wciaz potrafia sie doginac, np. jak po uzytkowaniu telefonu w kieszeni co z czasem powoduje problemy. Czasem po prostu lepiej nie zrobic i oszczedzic sobie potem nerwow niz sie pomeczyc i potem co chwile wysluchiwac, ze cos jest nie tak.

Do nie-AMOLEDOw po prostu LOCA na dluzsza mete sie nie nadaje i jesli ktos o tym powaznie mysli to na dzien dzisiejszy musi zainwestowac w OCA.
    xrsxrs
    Poziom 3  
    witam, czy do kleju Loca trzeba koniecznie użyć lampy uv czy da się bez tego przykleić szybkę na samym kleju i po po prostu dłużej poczekać aż się sam utwardzi? chciałem to naprawić w SG A5 (2015) małym kosztem żeby dziecko miało telefon do bawienia.
    xrsxrs
    Poziom 3  
    A są kleje przezroczyste do ekranów, które same się utwardzają? Bo szkoda mi wydawać kasę (w tym przypadku) na lampę uv.