Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klejenie dotyku, klej LOCA, w praktyce...?

professionalGSM 12 Cze 2017 12:27 78990 72
    sagem90
    Poziom 16  
    xrsxrs napisał:
    A są kleje przezroczyste do ekranów, które same się utwardzają? Bo szkoda mi wydawać kasę (w tym przypadku) na lampę uv.
    \
    Wystarczy lampa za 50zł :) Ale z twoim nastawieniem nie kupuj bo i tak zapewne uszkodzisz lcd.
    xrsxrs
    Poziom 3  
    no ja cię proszę, nie takie rzeczy techniczne robiłem wymagające precyzji i cierpliwości; ten tel jest generalnie spisany w perspektywie na straty (bo w rekach małego dziecka długo nie przetrwa) więc dlatego mam takie podejście, co innego gdybym to robił dla siebie na cacy.
    blade1231
    Poziom 14  
    Wystarczy na jakiś czas w zależności od kleju zostawić telefon w południe na słońcu.
    zarzew
    Poziom 10  
    Cześć,

Temat stary ale widzę, że są tu mądre osoby :)
    Szukam odpowiedzi czy telefon będzie działał jak powinien jak wymienie dotyk ale nie dam kleju pod niego? Ja akurat mam starego kruger matza live a chce się na czym nauczyć. Czy każdy klej taki co się docina kładzie i pod lampę uv będzie odpowiedni?
    sagem90
    Poziom 16  
    zarzew napisał:
    Czy każdy klej taki co się docina kładzie i pod lampę uv będzie odpowiedni?

Nie ma kleju który się docina żeby utwardzić go za pomocą UV.
    Jeśli chodzi Ci o plastry kleju oca to do niech jest specjalna maszyna ( laminator+autoclaw)
    geryon
    Poziom 17  
    Panie i Panowie mam pytanie do madrzejszych.
    Jakiego kleju LOCA uzywacie jaka gestosc?
    Dość często zauważam "pękanie" kleju pod szybą szczególnie w rogach LCD. Myslalem ze to wina lampy UV wiec wymieniłem jednak problem jest nadal.
    Kazdy lcd trzymam okolo 30min pod lampą.
    Po rozcieci wczesniej zrobionego lcd wydaje mi sie ze klej nie jest dobrze utwardzony.
    zarzew
    Poziom 10  
    sagem90 napisał:
    zarzew napisał:
    Czy każdy klej taki co się docina kładzie i pod lampę uv będzie odpowiedni?

Nie ma kleju który się docina żeby utwardzić go za pomocą UV.
    Jeśli chodzi Ci o plastry kleju oca to do niech jest specjalna maszyna ( laminator+autoclaw)

ok ale czy można pominąć klej uv lub plastry i poskładać całość, czy będzie wszystko działało?? Czy klejenie klejem UV jest opłacalne? mam telefon ale dotyk z szybką musiał bym zakupić i potem to przykleić do ekranu. telefon stary ale gdzieś trzeba się nauczyć :)
    0xC0FFEE
    Poziom 18  
    Właściwości żelu UV są jasne. Ale bez niego dotyk działać będzie. Kwestia jakości i estetyki będzie na pewno widoczna, plus do tego pogorszone parametry trwałości takiej szybki, bardziej podatna na mechaniczne uszkodzenie - brak usztywnienia, brak amortyzacji no i kwestie bezpiecznego użytkowania, zwłaszcz gdy słucze się taka szybka, to szanse na zranione palce zwłaszcza u dziecka są pewne. Dydaktycznie można tak zrobić jak piszesz, ale nie ma to sensu, przynajmniej dla mnie, robiąc na pół gwizdka.
    zarzew
    Poziom 10  
    dzięki za odpowiedź :) będę kombinował bo nauczyć się na czymś trzeba. Czy po naklejeniu kleju laminatorem można pominąć autklaw jak nie ma bąbelków itp? czy wystarczy pod lampę wstawić czy jednak autclaw będzie potrzebny? Przepraszam, za takie pytania ale są to drogie maszynki a tak hobbystycznie dla samego siebie chce zrobić dwa telefony Jak wyjdzie tak wyjdzie :) mam nadzieję, że będzie ładnie.
    geryon
    Poziom 17  
    klej LOCA nie wymaga autoklawu , mylisz dwa rodzaje napraw wyświetlaczy, LOCA i OCA.

LOCA to klej utwardzany promieniami UV ,
    OCA to plaster , do któego autoklaw raczej jest wymagany jednak :)
    zarzew
    Poziom 10  
    dziękuję za wyrozumiałość i wytłumaczenie. w Weekend zabieram się za klejenie klejem LOCA fakt, że mam tylko lampę do paznokci ale miejmy nadzieję, że wyjdzie :) Plaster OCA mam maszynkę co prawda w pracy ale nie wytwarza takiego podciśnienia jak te które oglądam na filmach. mimo wszystko sprawdzę jakoś klejenie klejem LOCA wydaje mi się przyjemniejsze (łatwiejsza w domowych warunkach) Dzięki za wyrozumiałość.
    sagem90
    Poziom 16  
    zarzew napisał:
    OCA wydaje mi się przyjemniejsze (łatwiejsza w domowych warunkach)

Na oca bez specjalistycznego sprzetu nie pokleisz w ogole :)