Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik ociera po lekkim uderzeniu

pasak234 27 Sty 2014 13:40 1545 4
  • #1 27 Sty 2014 13:40
    pasak234
    Poziom 2  

Siema, mam krótkie pytanie. Mam taki głośnik GDN-27-150-SC i na nieszczęście dostał lekkiego kopniaka jak stał na podłodze. Na początku wyglądało że tylko kopułka się delikatnie wgniotła. Jednak przy cichym słuchaniu jak i ręcznym ruchu membraną słychać jak coś ociera. Po zapoznaniu się z forum jestem prawie pewien że to cewka ociera o magnes. Jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić.
    Ocierania nie słychać gdy puści się dźwięk głośniej, wtedy wydaje się być wszystko ok.

Teraz moje pytanie, mam oczywiście 2 kolumny z tymi głośnikami, wymiana jednego prawdopodobnie wiązała by się z wymianą drugiego. Wymiaru 27cm stx już nie produkuje więc to kolejny problem.
    Mimo wszystko opłaca się to naprawić? Jeżeli to koszt ok. 100zł to spoko, nie chciałbym tylko wymieniać niepotrzebnych elementów na chińskie jak np. membrana która jest całkowicie ok.

Głośnik ociera po lekkim uderzeniu
    Głośnik ociera po lekkim uderzeniu Głośnik ociera po lekkim uderzeniu

Głośnik Youtube]Link[/url]

0 4
  • #2 27 Sty 2014 14:02
    jagieu2
    Poziom 9  

Niestety bez naprawy nie obejdzie się.Poszukaj w necie punktu napraw głośników w pobliżu a będziesz mieć dwa sprawne i bliźniacze głosniki.Być może od uderzenia naruszył się magnes lub odkształciła cewka membrany i ociera.W Warszawie na "Wolumenie"ogłaszają się trzy firmy naprawy głośników(dwie z tradycjami).

0
  • #3 27 Sty 2014 14:43
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 27 Sty 2014 15:30
    pasak234
    Poziom 2  

dj-MatyAS, dorzuciłem zdjęcia kopułki i głośnika. Nie wiedziałem że kopułka może tak silnie działać na cewkę że aż ją deformuje. Myślisz że warto samemu odkleić kopułkę i zobaczyć jak działa bez niej?

jagieu2 o Wolumenie trochę czytałem i powiem szczerze że trochę mnie przeraża, że nie wiem co z tym głośnikiem będzie robione i jakimi materiałami. Czytałem że część z tych serwisów wymienia całe membrany a u mnie nie o to chodzi.

Znalazłem serwis na ul. Przemysłowej w Warszawie, ktoś coś wie na jego temat?

0
  • #5 27 Sty 2014 16:54
    398216
    Użytkownik usunął konto