Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Teufel concept e450 5.1 małe kino domowe do 2500-3000zł

ROGiM 27 Jan 2014 14:15 4773 12
    ROGiM
    Level 8  
    Witam serdecznie,
    postanowiłem kupić niewielki zestaw nagłośnienia.
    Mój wybór padł właśnie na Teufel e450, czytałem sporo zestawach ale nie znalazłem porównania do tej konkretnej marki.
    Na co dzień mam do czynienia z jego poprzednikiem który gra bardzo ładnie i z chęcią bym go kupił gdyby jeszcze był w sprzedaży.
    Zestaw można obejrzeć na teufelaudio com w sekcji PC, nie mam wystarczająco punktów aby zamieszczać linki.

Kusi mnie rzekoma promocja, i duża moc subwoofer'a.
    Nie rozumiem natomiast dla czego dodany jest amplifer (DecoderStation 5 Mk ) skoro sub jest głośnikiem aktywnym i ma amplifer wbudowany (o ile dobrze wyczytałem).

Do czego będę go używał:
    -gry na pc
    -małe kino domowe
    -sporadycznie dużo basu

Na stronie producenta są dwa podobne zestawy z tą różnicą że tańszy nie ma amplifera zewnętrznego do którego dołączony jest pilot.

Pytanie:
    czy warto kupić ten zestaw za łączną kwotę 580 euro (z wysyłką), być może zaproponujecie mi inne rozwiązanie.
    Warunkiem koniecznym jaki stawiam dla zestawu jest dobry bass i pilot :)
    Z góry dziękuję za pomoc,
    Pozdrawiam.
    k52
    Level 32  
    Przecież (DecoderStation 5 Mk ) to jest jednostka sterująca parametrami, charakterystyką z wejściami dla np. tv, cd itd. bo nich na tylnej ściance suba nie masz. Dziwnym rozwiązaniem jest też wychodzący sygnał audio z dekodera do suba, na każdą z kolumn wyprowadzany jest oddzielnym kablem coaxial. Mogli zamknąć to wszystko w obudowie subwoofera, byłoby funkcjonalnie i prosto bez masy kabli.
    ROGiM
    Level 8  
    Dzięki wielkie za odpowiedź,
    akurat nadmiar kabli nie jest dla mnie dużym problemem, czy jeśli podłączę do tej jednostki sterującej mój PC to będzie normalnie grał i będę mógł obsługiwać go pilotem? i oczywiście poza "dziwnym rozwiązaniem" o którym wspomniałeś, ten zestaw w ogóle jest wart swojej ceny?
    k52
    Level 32  
    Sygnał audio wyprowadzisz z PC kablem minijack na 2xrca(chinch) do urządzenia, tv możesz podpiąć optykiem, bo tv mają wyjście optyczne .
    Trudno rozpatrywać czy 580 euro to dużo, czy mało, bo wyrób jest "niszowy" i ma mało naśladowców. Moim skromnym zdaniem za 2300zł ma sporo ograniczeń, słaba jakość i jest mało rozwojowy. Wlałbym np. Onkyo HT-S4505 cena niższa o 800zł, a dostajesz solidny "normalny " i markowy amplituner kina domowego5.1, masę wejść, wyjść itp, dekodery, radio,pilot, normalną jakość dźwięku . Dodatkowo zestaw kolumn i subwoofer, które jeśli zechcesz możesz z czasem zmienić na inne , bo taki amplituner na to pozwala.
    ROGiM
    Level 8  
    Na dzień dzisiejszy będę miał ten zestaw podłączony jedynie do PC, mogę również podłączyć się przez złącze optyczne. Na stronie producenta jest również ten sam zestaw za 450euro ale bez jednostki sterującej co oznacza brak pilota. Nie zapowiada się abym podłączył go pod bluray czy TV, w komputerze mam wszystko czego trzeba do oglądania filmów w dowolnej rozdzielczości a moje "kino domowe" to rzutnik 3d i odpowiedni ekran, tak więc chciałbym zrezygnować z konieczności zakupu dodatkowych urządzeń jeśli to tylko możliwe.
    Czy w takim wypadku nie lepiej będzie kupić ten tańszy zestaw + pilot do komputera? czy jednak wziąć Onkyo który sugerowałeś. W poleconym przez Ciebie zestawie nie wiem czy subwoofer spełni moje oczekiwania, jest dość mały ale może nie rozmiar ma znaczenie ;)
    k52
    Level 32  
    Subwoofer z zestawu komputerowego jest być może cięższy, bo ma sporo dodatkowej elektroniki i "wzmacniaczyk" dla pozostałych kolumn . Jednak zastosowana elektronika w zestawie "komputerowym" wbudowanym w basowy głośnik na pewno jest nie jest tak dobrze skonfigurowana i ustawiona jak w dobrym markowym amplitunerze, który dodatkowo oferuje kilkanaście efektów dźwiękowych DSP dla KD . Wiem że w takich komputerowych zestawach 5.1 jest kiepska dynamika i tragiczny stosunek sygnał/szum -tak potrzebnej w KD, a także muzyce. Amplituner onkyo ma oczywiście większe możliwości co do jakości i mocy niż dołączone "gratisowe" kolumny z wooferem, ale całość grała dobrze , a subwoofer onkyo emitował jędrny kontrolowany bas i nie dudnił . Jest wielkości średniej kuchenki mikrofalowej w lakierze fortepianowym.
    W pierwszej chwili myślałem że Twój komputerowy zestaw kosztuje z 280euro, a nie 580euro... wybujała cena w stosunku do możliwości i powtórzę nieciekawej budowy. To jak kupować plastikowy stoper za 2500zł, skoro można markowy zegarek też ze stoperem za 2000zł .
    ROGiM
    Level 8  
    Trochę mi rozjaśniłeś sytuację, patrzę właśnie w specyfikację tego subwoofer'a i widzę ze RMS wynosi 150 watt a dla satelitek daje 25. Chyba faktycznie nie powala taki zestaw, trochę się za bardzo nakręciłem ale to pewnie przez obcowanie z wspomnianym przeze mnie poprzednikiem serii e450 który bardzo miło mnie zaskoczył. Szukam czegoś z naprawdę mocnym basem a wiadomo bez wiedzy i odsłuchu mogę polegać jedynie na cyferkach.
    Zamiast tego Onkyo może podobny zestaw ale z mocniejszymi parametrami? jeśli trzeba dorzucić trochę to myślę że do 3200-3500 jest w stanie odłożyć na rzecz lepszego grania, jestem zapalonym graczem więc doskonale rozumiem że często za 10% lepszego efektu trzeba zapłacić 20% wyższą cenę
    k52
    Level 32  
    Cyferki to ...cyferki, na dousznych słuchawkach za 5 zł też jest napisane pasmo od 20 Hz...
    To onkyo tak mi wpadło w ucho , rzadko producenci dają taki bonus za 100-200zł dopłaty . A ten gra słusznie i dobrze, a fronty można z czasem zmienić na jakieś większe monitory .Inaczej trzeba kupować amplituner i szukać zestawu głośników 5.1, a takowe najczęściej są gabarytowo duże, choć na wyszukiwarce ceneo jest podział na głośniki stereo , 5.1 itd .
    ROGiM
    Level 8  
    Postanowiłem pójść za Twoją radą i złożyć coś samemu, na początek subwoofer.
    Myślę o Paradigm PDR 12, znalazłem używkę za 150 euro, ten sub ma sporo pozytywnych opinii.
    Ewentualnie Velodyne Impact 10 lub 12, używany powinien być w dobrej cenie.
    k52
    Level 32  
    Zadaj może pytanie o subwoofer na forum na jakimś forum audio kina domowego. Pamiętając o doborze pod metraż i swoje preferencje.
    ROGiM
    Level 8  
    Dziękuję k52 ze wszelkie wskazówki, po wielu poszukiwaniach i testowaniu kilku zestawów ostatecznie kupiłem Teufla.
    Moje wrażenia opiszę następująco:
    zestaw to tak na prawdę potężny subwoofer z dodatkamii :)
    w kwestii jakości muzyki z tychże satelitek, nie mogę nic zarzucić, grają ładnie i nie charczą chociaż oczywiście nie jest to poważne stereo. Żeby uzyskać przyjemne brzmienie trzeba trochę popracować z ustawieniami, dekoder nie jest jakimś cudem ale pozwala na zmianę poziomu głośności dla każdego z głośników osobno, plus standardowo zmianę ustawienia wysokich i niskich tonów . Zestaw można rozszerzyć do 7.1 więc z czasem dokupię dwie dodatkowe porządne kolumny do stereo. Dekoder pozwala na przełączenie się na 2.1 więc nie powinno być problemu.
    Ostatecznie dostałem o na czym mi zależało i chyba wpasowałem się w niszę tego producenta :) ilość basu przytłacza i zatyka uszy, bas jest czysty i głęboki. Satelitki grają na zadowalającym poziomie.
    Fakt że cena nie urywa głowy ale gdy zacząłem szukać żeby złożyć podobny zestaw u nas w sklepach (nie wspominając o używkach z allego) to okazało się że nie mam szans na produkt o podobnej klasie i parametrach.
    Jeśli ktoś posiada na zbyciu parę euro to mogę z czystym sumieniem polecić.
    na koniec zdjęcie które robi tzw. efekt WOW! każdego kto mnie odwiedza :)

https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t31/1941484_212372542293265_573783604_o.jpg

temat już chyba do zamknięcia
    k52
    Level 32  
    Czyli szczęśliwe zakończenie, faktycznie duża rzecz :)
    ROGiM
    Level 8  
    Po równo 2 latach użytkowania, mogę śmiało stwierdzić, że zestaw ma potencjał i idealnie nadaje się do gier/małego kina. Niestety jest trochę niezrównoważony. Duży bas przy relatywnie małej mocy satelitek sprawia, że optymalna powierzchnia pomieszczenia to ok 25-30m. Przy mniejszej powierzchni, bas słyszą wszyscy w domu, przy większej, zaczyna brakować mocy satelitkom. Problem znika przy doinwestowaniu w dobre głośniki stereo. Polecam zestaw dla każdego, kto niema czasu na składanie i poszukiwanie samemu 5.1 w tańszej opcji a podobnym przedziale jakościowym.
    Subwoofer jest duży i mógłby z powodzeniem robić za stolik, dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy mamy odpowiednio dużo miejsca.