Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką piłę spalinową kupić?

byczynho 27 Sty 2014 15:04 49746 19
  • Poziom 19  
    Witam.

Tata chce kupić piłę spalinową. Zwiedziliśmy dziś chyba wszystkie możliwe sklepy w pobliskim miasteczku z tymi narzędziami i znaleźliśmy takie:

- Technovia GR-5200 3KM 400 zł
    - NAC o mocy 2,2KM 440 zł
    - Oleo Mac też chyba o mocy 2,2KM albo 2,8, dokładnie nie pamiętam (sprzedawca twierdził, że są mniej awaryjne od Stihla) 690 zł

Piłę chcemy kupić tylko na użytek jakiś przydomowych prac, typu zrobienie budy dla pupila czy też pocięcie drzewa na zimę. Czy ktoś coś może napisać na temat tych pił? Ogólnie wizualnie najbardziej do gustu przypadła właśnie NAC, wydawała się najsolidniejsza i sprzedawca twierdził, że jeszcze żadna na gwarancję nie wróciła.
    Zdaję sobie, że są to chińczyki ale to takich amatorskich prac nie ma chyba większego sensu kupować Stihla, który tej samej mocy kosztuje ponad 1000 zł pewnie.
    Proszę o jakieś opinie, porady...
  • Użytkownik obserwowany
    Jeżeli już kolega chce kupić to polecam ,,Oleo Mac" a jednak bym proponował osobiście Stihla
    lub Husqvarna
  • Poziom 19  
    Arturo2005 napisał:
    Link
    Link
    Link
    Wystarczy trochę poszukać

Czytałem tego trochę wczoraj i dziś też czytam :D
  • Poziom 33  
    Osobiście używam Stihla Ms 181 a do cięższych prac MS 250. Maszyny nie do zdarcia tyle że cena trochę wieksza.
  • Poziom 19  
    krzysiek1959 napisał:
    Jeżeli już kolega chce kupić to polecam ,,Oleo Mac" a jednak bym proponował osobiście Stihla
    lub Husqvarna

Tak tak, ja wiem że STIHL to STIHL ale szkoda, jest wydać 1000 zł na coś co odpalimy może 3-4 razy w roku. Gdybym miał za dużo pieniędzy nawet bym się nie zastanawiał ale wiadomo, w tych czasach każdy liczy się z pieniędzmi i szuka tam gdzie taniej. Jak taka chińska pochodzi nam ze 3-4 lata to ja wolę za te 3-4 lata kupić następną chińską i będę miał już 8 lat i zostanie mi jeszcze na trzecią taką chinkę. Niech łącznie razem pociągną mi 10 lat to tyle samo co dobry STIHL
  • Użytkownik obserwowany
    Kolego,nie wiesz o czym piszesz- większe koszty napraw,problemy z częściami .problemy z odpalaniem i tp. Ja wyszedłem kiedyś z założenia jak ty obecnie i się jednak zawiodłem.W markecie też twierdzili że ta piła to z wyższej półki a nie wytrzymała 2 miesięcy .Jednak po zakupie trzech w ciągu 3 lat kupiłem Sthila 181.Lepiej dołożyć ciut niż za jakiś czas żałować wydanej kasy
  • Poziom 19  
    Kupimy chińczyka, jak się nie sprawdzi to oddadzą pieniądze i wtedy się pomyśli nad czymś firmowym, nawet nad takim Oleo - Mac.
    Mam jeszcze takie pytanie, czym spośród wielu wyróżnia się gaźnik firmy WALBRO i prowadnica z łańcuchem firmy OREGON. Troszeczkę się już o tych piłach naczytałem i każdy radzi aby własnie z takim osprzętem brać.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    krzysiek1959 napisał:
    .W markecie też twierdzili że ta piła to z wyższej półki a nie wytrzymała 2 miesięcy .Jednak po zakupie trzech w ciągu 3 lat

Były bez gwarancji?
  • Poziom 10  
    Jeśli chodzi o pilarki używane, to mam do sprzedania pilarkę Jonsered 2055 w TURBO.
    Jest wystawiona na allegro, aukcja z ceną wyjściową 500 zł.
    Bardzo dobry, szwedzki sprzęt na licencji Husqvarny. 3,9 konia mechanicznego potrafi naprawdę dużo zdziałać. Szczerze powiedziawszy, żal mi ją sprzedawać, ale siła wyższa...
    Na aukcji jest też filmik z prezentacją.
  • Poziom 2  
    Jeżeli szukasz do prac domowych to może warto się rozejrzeć za czymś trytona. Mi do prac domowych wystarcza. Wystarczy tylko pilnować aby mieszanka była dobra.
  • Poziom 11  
    Ja sobie sprawiłem do doraźnego pocięcia drzewa o średnicy 0,9m
    NAC SPS01-52 PIŁA SPALINOWA gaźnik WALBRO 3,5kM spalinowa
    dałem jakieś 450zł
    po oglądnięciu okazało się, że nie różni się niczym (poza kolorem ) od wszystkich tanich chińczyków o mocy 3,5kM za 250zł :D

po 2 dniach pracy
    1.Zepsuł się naciąg łańcucha ( taka śrubeczka M3 drobnozwojna zerwał się gwint ) - na szczęście znalazłem magika co ten naciąg wymienił na inny typ z innej piły korpus jest przystosowany do różnych rodzajów naciągu-koszt 25zł usterka ta podlega wymianie gwarancyjnej ale trzeba wysłać piłę do serwisu
    2.Za mocno dokręciłem prowadnice do korpusu (podobno moja wina) i zerwałem gwint w korpusie piły (NIE PODLEGA GWARANCJI) Wszystkie śrubki są lipne miękkie i trzeba bardzo delikatnie dokręcać - szpilki są dostępne koszt najdroższej to 8zł/szt najtańszej 4zł wkleiłem na klej do metalu i jest ok.

potem nie miałem innych problemów piła targała aż miło i targa do dzisiaj w
    drobnych pracach domowych
    pilnować trzeba tylko oleju do smarowania prowadnicy

Polecam tą piłę jak również inne chińskie o mocy 3,5kM.
    Uwaga
    w zestawie z piłą był łańcuch dobrej jakości
    dokupiłem 2 na zapas jakieś tanie i okazały się strasznie lipne tępiły się 6x szybciej
    wg mnie łańcuch tnący jest ważniejszy od piły
    i tu nie wolno oszczędzać , jak również na ostrzeniu
    podsumowując
    -nie bójcie się chińskich pił kupujcie najtańsze dużej mocy
    uważać przy eksploatacji dokręcać z czuciem i często sprawdzać dokręcenie
    -nie oszczędzać na łańcuchach bo to one tną a nie piła

Piszę to bo brakowało mi takiej opinii jak sam zastanawiałem się jaką piłę kupić
    do domu do doraźnych robót.
    Posty w stylu "najlepszy jest STIHL z mojego sklepu" :D nie mają sensu to wiemy ale nie chcemy wydać tysięcy na urządzenie mało używane.
    Jest to moja opinia i możecie się z nią nie zgadzać.
    Mam piłę drugą Makitę elektryczną niby firma znana a mam wiecznie problemy z
    pompka oleju podobno częsta wada
  • Poziom 9  
    @Antoniusz_ dzięki Ci dobry człowieku, bo też jestem przed kupnem piły, mam do pocięcia jednorazowo 20m sosny. Zastanawiałem się, czy inwestować w jakąś dobrą piłę, ale faktycznie kupię jakiegoś 'marketowego' chińczyka, do tego dobry łańcuch.

Pisownia/ spacje/ poprawiono/ proszę o tym pamiętać!
    [_P_]
  • Poziom 10  
    Drugi raz jestem na tym samym etapie, ale pierwszy raz postanowiłem zgłębić temat. No i szlag mnie trafia bo tylko stihl i stihl i to najlepiej za 3,5k PLN. Może najpierw opiszę moje pierwsze zetknięcie z tematem. Kupiłem działkę w górach (1000m2 lasu) kilka dużych drzew, kilkanaście/dziesiąt małych i ogromne ilości leszczyny. Potrzebna pilarka wiec Alledrogo i pierwszy nieświadomy zakup - jakaś mała, na pewno poniżej 2KM piła z prowadnicą 35cm firmy RYOBI za 250zł. Wycinałem cały sezon, praktycznie do zera (zostawiłem tylko jedną sosnę). Pilarka dała radę, następne dwa sezony spokojnie przycinałem ścięte drzewa na klocki do kominka. Dopiero w 4 roku eksploatacji poszedł szarpak (koszt wymiany 200zł) i mam problem bo chętnie kupiłbym nową piłę. Niestety małe RYOBI teraz kosztują 500zł, najsłabsze i liche Stihl'e i Huski to 800zł. Więc pozostaje chińczyk za 250zł albo Echo/Solo/Oleo-mac czy w/w za ponad 1000zł. Według mnie brak jest godnego polecenia sprzętu za wcale niemałe pieniądze czyli 500-700zł.
    Najbliżej mi teraz do :
    1. Pilarka ECHO CS-310 ES (1,9 KM) - normalnie ok.1000zł ale znalazłem sklep gdzie w promocji jest za niewiele ponad 700zł (nie zachowałem linka i teraz mam problem z odnalezieniem)
    2. RYOBI RCS5140B (2,7 KM) - 700zł w Leroy Merlin

Może ktoś z Was jeszcze coś dorzuci - tylko please ja wiem że Stihl najlepszy.
  • Poziom 18  
    Antoniusz_ napisał:
    Ja sobie sprawiłem do doraźnego pocięcia drzewa o średnicy 0,9m
    NAC SPS01-52 PIŁA SPALINOWA gaźnik WALBRO 3,5kM spalinowa
    dałem jakieś 450zł
    po oglądnięciu okazało się, że nie różni się niczym (poza kolorem ) od wszystkich tanich chińczyków o mocy 3,5kM za 250zł :D

po 2 dniach pracy
    1.Zepsuł się naciąg łańcucha ( taka śrubeczka M3 drobnozwojna zerwał się gwint ) - na szczęście znalazłem magika co ten naciąg wymienił na inny typ z innej piły korpus jest przystosowany do różnych rodzajów naciągu-koszt 25zł usterka ta podlega wymianie gwarancyjnej ale trzeba wysłać piłę do serwisu
    2.Za mocno dokręciłem prowadnice do korpusu (podobno moja wina) i zerwałem gwint w korpusie piły (NIE PODLEGA GWARANCJI) Wszystkie śrubki są lipne miękkie i trzeba bardzo delikatnie dokręcać - szpilki są dostępne koszt najdroższej to 8zł/szt najtańszej 4zł wkleiłem na klej do metalu i jest ok.

potem nie miałem innych problemów piła targała aż miło i targa do dzisiaj w
    drobnych pracach domowych
    pilnować trzeba tylko oleju do smarowania prowadnicy

Polecam tą piłę jak również inne chińskie o mocy 3,5kM.
    Uwaga
    w zestawie z piłą był łańcuch dobrej jakości
    dokupiłem 2 na zapas jakieś tanie i okazały się strasznie lipne tępiły się 6x szybciej
    wg mnie łańcuch tnący jest ważniejszy od piły
    i tu nie wolno oszczędzać , jak również na ostrzeniu
    podsumowując
    -nie bójcie się chińskich pił kupujcie najtańsze dużej mocy
    uważać przy eksploatacji dokręcać z czuciem i często sprawdzać dokręcenie
    -nie oszczędzać na łańcuchach bo to one tną a nie piła

Piszę to bo brakowało mi takiej opinii jak sam zastanawiałem się jaką piłę kupić
    do domu do doraźnych robót.
    Posty w stylu "najlepszy jest STIHL z mojego sklepu" :D nie mają sensu to wiemy ale nie chcemy wydać tysięcy na urządzenie mało używane.
    Jest to moja opinia i możecie się z nią nie zgadzać.
    Mam piłę drugą Makitę elektryczną niby firma znana a mam wiecznie problemy z
    pompka oleju podobno częsta wada

Odgrzeje nieco temat.
    Mam NACa SPS 01-45 i powiem że to coś nawet dobrze tnie. Powera ma też w miarę w porównaniu z innymi Chińczykami. Nie jest prawdą że wszystkie Chinki to jedno i to samo. To co zamawiają więksi dilerzy sprzętu ma nieco lepsze parametry. Reszta co zostaje, zostaje montowana pod wszelakimi nazwami.
    Sihl i Husqa to ceny z kosmosu. Dobry to był sprzęt ale dawno temu. Teraz ma wytrzymać okres gwarancji i do kosza, bo części są drogie.
    Towar musi się sprzedawać a nie leżeć w magazynach.
    Niezła Chinka łańcuchowa była podobna właśnie do NACa jakiego posiadam, miała tylko aluminiowy dekiel łańcucha i nazywała się Max coś tam.
    Ogólna zasada do Chinek - moc powyżej 3KM, dobry łańcuch i prowadnica. Ta co jest przy pile nadaje się na złom. Stal jest stosunkowo miękka na zębach łańcucha.
    Miałem sporo pił. Stihl moim zdaniem jest słaby. Ostatnio zajeździłem po 10 latach MS280I ( około 2 tygodnie pracy w roku).
  • Poziom 11  
    Kupić można wszystko, tylko kupić coś dobrego za dobre pieniądze jest problemem, osobiście nie polecił bym Husqvarny, sprzęt słaby, serwis drogi i ceny części z kosmosu, Oleomac produkcja chińska, jakość przeciętna, szkoda wydawać pieniędzy, na niewielkie prace można coś Chińskiego chociaż zwolennikiem ich nie jestem np. Vega lub Topsun, części zamienne dostępne i serwisy też, grunt to żeby nie dać się zrobić w balona.
  • Poziom 16  
    Witam. Musze kupić pile spalinowa. I tak w domu mam makite bodajże 2.2KM. I ona była by do drobnych robót a potrzebuje czegoś od 3.2 do 3.8KM. Co byście polecili? U patrzyłem model NAC NAC-CST61-50AOW z gaznikiem Walbro. W sklepie za 300 zł drożej poleca mi koleś model Topsun Tcs5600 również z walbro i karterem silnika magnezowo aluminiowym? Co o tym sadzicie? Pierwszy raz słyszę o topsun. Generalnie mam gospòdarstwo, potrzebuje piły do corocznego opału itp. Teraz będę zmieniał krokwy i potrzebuje większe drzewo sciac i mocniejszej piły. Generalnie do słabszej pracy makita która mam. Co byście polecili? Nie koniecznie z tych dwóch? A jak już to która? Dodam że w domu mam dwie podkszarki do trawy NAC i obie dostały porządnie po dupie na metalowej tarczy i chodzą bezawaryjnie. A ta makita która mam od początku coś w niej się sypalo. Ewentualnie na co zwracać uwagę?
  • Poziom 11  
    Co byś nie kupił i tak będzie to tani chińczyk z mniejszą mocą niż ta deklarowana,tu nie ma reguły która,kup najtańszą i nie wierz w te stopy magnezu bo w chińczykach to nie mam znaczenia,gażnik walbro jest na plus