Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony MEX-BT3800U - Nie reaguje na przyciski

robson132 27 Sty 2014 18:25 3462 2
  • #1 27 Sty 2014 18:25
    robson132
    Poziom 20  

Witam.
    Po długim czasie bezawaryjnej pracy pojawił się problem w moim radiu.
    Jak codziennie wyjechałem z garażu odpaliłem radio zacząłem jazdę, zaczeła odtwarzać się płyta ale postanowiłem zmienić piosenkę i radio nie zareagowało, to samo na reszcie przycisków spróbowałem wyłączyć radio ale się nie dawało, ściągnąłem i założyłem panel pojawiło się demo. Postanowiłem zrobić reset ale nic nie pomogło. Przycisk wysuwania płyt działa jako source i włącz wyłącz, da się tym przyciskiem zmieniać funkcje po ustawiuniu na tuner radio działa kilka sekund i się wyłącza to samo jest na innych funkcjach.
    Może ktoś miał taki problem i pomoże, szkoda mi tylko że dałem za to radio jako używane 370zł :cry:

Dodano po 49 [minuty]:

Link
    nagrałem filmik jak to mniej więcej wygląda.Czasami udaje się włączyć a czasem nie.

0 2
  • Pomocny post
    #2 27 Sty 2014 18:54
    rybeh
    Poziom 26  

Najczęstszą przyczyną jest stałe zwarcie któregoś z przycisków.
    Sprawdź te najczęściej używane.

0
  • #3 27 Sty 2014 20:07
    robson132
    Poziom 20  

Przeleciałem wszystkie przyciski miernikiem i okazało się że stałe zwarcie wykazuje mi ten od ON/OFF Source
    Tylko on posiada 4 wyprowadzenia, tak sobie myślę czy nie dało by się go zastąpić jakimś zwykłym mikro przełącznikiem 2 pin? Dlaczego ma 4 pin a nie dwa, bo są też 6 pinowe i dwa piny z tych 6 to diody LED.

Sony MEX-BT3800U - Nie reaguje na przyciski
    Co to za typ przełącznika, jak się nazywa to poszukam coś w sklepach internetowych.

Dodano po 38 [minuty]:

Po wylutowaniu zwartego przełącznika radio działa normalnie. Teraz muszę tylko zamówić MINI SWITCH SONY 1-786-800-11 chyba będzie dobry i iść do serwisu żeby mi go wlutowali.

"rybeh" wielkie dzięki! uratowałeś mi dzień :D

0
  Szukaj w 5mln produktów