Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy cdi45 - Brak rekacji po włączeniu

27 Sty 2014 19:09 2613 1
  • Poziom 18  
    Witam, najpierw pojawił się błąd E4 czyli gdzieś ciekło, po wylaniu wody z tacki pod zmywarką sprawdzeniu włącznika i przedmuchaniu styropianowego pływaka błąd zniknął, natomiast zmywarka nie chce się uruchomić, sprawdziłem że jak zewrę styki od czujnika zalania to elegancko zostaje wypompowana woda, wg miernika grzałka (przepływowa) jest ok, silnik od pompy mycia ręcznie pokręcając lekko działa bez oporów, ale na elektrozaworze dopływu wody brak jest zasilania (a chyba powinno być skoro w zmywarce sucho) z tego co widziałem na zasobniku na sól znajduje się dodatkowy elektrozawór ale go nie sprawdzałem.
    brak jest też informacji o błędach więc pozostaje tylko elektronika lub przełamany kabelek. może ktoś ma sugestie gdzie szukać usterki, serwis za samo dojechanie zaśpiewał 150 pln bez gwarancji naprawy.
    A nie dopisałem: że teraz po włączeniu nie piszczy i nie mruga, nie reaguje na przełączanie programu, jeszcze dzisiaj spróbuję się dostać do elektroniki i sprawdzę czy na wyjściu na przewody do elektrozaworu wody jest zasilanie.
  • Poziom 18  
    Sprawdziłem wszystko co można było podpiąć do innego zasilania tj: elektrozawór działa, pompka przy zbiorniku z solą działa, pompa brudnej wody działa, pompa myjąca działa,hydrostat działa, czujnik zalania działa, kontaktron na zbiorniku soli działa, grzałka działa, kabelki przedzwonione i są ok kondensatory sprawdzone i też są ok (ten na silniku 5uf i na zasileniu jako filtr), płytka obejrzana pod szkłem i jest ok niestety na końcu wpadłem na ślad że jest jeszcze czujnik zamkniętych drzwi i trafiony !!! wymiana elementu za 3 zeta i jestem juz po zmontowaniu i właśnie próbne mycie w toku. jak znajdę chwilę i kabelek do aparatu to wstawię zdjęcia z rozebranej zmywarki.