Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

integra64+basicgsm - integra64 + modul Ropam basicgsm

27 Sty 2014 21:36 2910 4
  • Poziom 13  
    Witam
    potrzebuje małej pomocy przy podlączeniu i uruchomieniu systemu alarmowego z modułem GSM
    mam centrale integra64 + moduł BasicGSM (Ropam) wszystkie pozostałe elementy sytemu mam pozapinane już (syrenka Satela czujki Bosha manipulator INT-KSG)

na chwile obecna potrzebuję podpiąć ten moduł proszę poprawić jeśli źle myślę

integra64+basicgsm - integra64 + modul Ropam basicgsm

V+ -> OUT1
    V- -> COM
    I1 -> O5
    I2 -> O6
    GND -> dowolny COM

I czy to wystarczy czy nad czymś jeszcze muszę się skupić, docelowo planuję podłączyć pod moduł przekaźnik sterujący uruchomieniem kotłowni poprzez SMS, obecnie jednak chciałbym uruchomić system prawidłowo i bez zgrzytów zwykłe proste info na tel. o zdarzeniach i kontrola systemu z powiadamianiem pod wskazane numery

druga sprawa która mnie nurtuje to co najpierw powinienem zaprogramować z "lapka" po włączeniu systemu centrale czy moduł
    i ostatnia sprawa czy integra sama rozpoznaje i zapamiętuje tryb pracy podłączonych czujek, zworek sabotażowych itp (NC, NO)
  • OptexOptex
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    LiderWE napisał:
    I czy to wystarczy czy nad czymś jeszcze muszę się skupić
    ... chyba na przeczytaniu instrukcji.
    1Podłaczenie nadajnika ok ( oczywiscie pod warunkiem zę out 1 odpowiednio zaprogramujesz.)
    2. nie ma większego znaczenia co pierrwsze zaprogramujesz o ile masz wizje jak to ma działać.
    3. typ linii to jeden z podstawowych parametrów jaki programujesz.

Pozdrawiam
  • OptexOptex
  • Poziom 24  
    Tak na wszelki wypadek zapytam... A na którym wyjściu masz syrenę alarmową?
    Podepnij sobie jeszcze 1 przewodem FAC pod zacisk (~) z transformatora na płytce centralki, to będziesz miał info o zaniku 230V. Musisz wpisac jakiaś treść komunikatu w Opcjach w BasicGSM.
  • Poziom 13  
    raffin napisał:
    Tak na wszelki wypadek zapytam... A na którym wyjściu masz syrenę alarmową?

no właśnie ... syrenka 4001
    SO - out1
    SA - out2
    ustawione jako alarm włamaniowy

proszę o podpowiedz jak zaprogramować wyjście z centrali żeby wysyłała info o alarmie, sabotażu, braku zasilania.

i jeszcze jedna sprawa mam dodatkowy odbiornik FAAC-a 2k z pilotami chciałbym załączać i wyłączać alarm pilotem zanim otworze garaż proszę o sugestie gdzie wpiąć wyjście odbiornika i jak zaprogramować integre bez konieczności wzywania speców
  • Poziom 12  
    LiderWE napisał:

no właśnie ... syrenka 4001
    SO - out1
    SA - out2
    ustawione jako alarm włamaniowy

proszę o podpowiedz jak zaprogramować wyjście z centrali żeby wysyłała info o alarmie, sabotażu, braku zasilania.

Jak to jak. Jedno wyjście jako alarm drugie jako sabotaż. A odnośnie zasilania to Ci już ktoś powiedział wcześniej, czytaj uważnie. Odnośnie outa1, musi działać jako zasilanie, bądź możesz też przepiąć nadajnik pod innego outa

LiderWE napisał:

i jeszcze jedna sprawa mam dodatkowy odbiornik FAAC-a 2k z pilotami chciałbym załączać i wyłączać alarm pilotem zanim otworze garaż proszę o sugestie gdzie wpiąć wyjście odbiornika i jak zaprogramować integre bez konieczności wzywania speców

Czy na prawdę aż tak ciężko jest wziąć instrukcję programowania do rąk i przeczytać sobie jakie integra ma typy wejść i co one oferują ?