Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

bosch benvenuto b60 dyszą do spieniania leci para z wodą

27 Jan 2014 22:52 2217 6
 • Level 2  
  witam a mianowicie mam taki problem z moim ekspresem do kawy posiadam model benvenuto b60 .kiedy przełączam na parę żeby spienić mleko to w dyszy pojawia się woda ,czytałem że to normalne.ale u mnie jak zaczyna wylatywać para to zaczyna pluć wodą na zmianę z parą i niewiem czy to normalne ale się robi duże ciśnienie tak że przy próbie spienienia mleka jest ono dosłownie wydmuchiwane z naczynia.może ktoś miał podobny przypadek ?bym prosił o pomoc i radę co to może być.

 • Home appliances specialist
  A czy ekspres był odkamieniany ?
  Uprzedzając.. Podkreślam słowo odkamieniany a nie przepuszczany wodą z cytryną, grefrutem czy innym owocem.. Czy też octem, spirytusem itp :)
 • Level 2  
  powiem więcej był w serwisie i miał robiony pełen serwis z czyszczeniem zapażacza uszczelnianiem i odkamienianiem tabletką

 • Home appliances specialist
  Według Twojego opisu wygląda to na zakamienienie sprzętu..
  Może serwis sobie "poleciał.."? Objaw typowy na zakamienienie boilera..
 • Level 2  
  dziękuję za pomoc jutro będę dzwonił do serwisu żeby jeszcze raz go sprawdzili
 • Level 1  
  Witam,

  wiem że troche późno ale podłączam się pod temat. KOlega wspomina o odkamienianiu. A co zrobić w przypadku jak odkamienia bez końca. (na tabletkach - teraz i zawsze tak by ło robione) Dzisiaj jednak już odkamienia trzecią godzinę i nie wiem w czym jest błąd. Zaparzacz wyczyszczony.

  Ma Pan może jakiś pomysł?

  Pozdrawiam
 • Level 2  
  W 90 procentach przypadków, wystarczy wyciągnąć i przeczyścić taką małą gumkę w górnej części dyszy. Ona dopuszcza dodatkowo powietrza do strumienia.