Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E90 - Uszkodzona bateria Li-Ion, nieśmiertelny kod blokady

sufitowy 27 Sty 2014 23:01 1107 2
  • #1 27 Sty 2014 23:01
    sufitowy
    Poziom 4  

1. Zależy mi na jak największej pojemności baterii. Czym się sugerować?
    Zainwestować w oryginalną baterię, czy taki jak poniżej zamiennik spełni moje wymagania?

a) http://megagsm.pl/pl/bateria-andida-nokia-e52-e55-e71-e72-n97-1900mah-bp-4l.html
    b) http://www.m-life.pl/pl/10049-bateria-m-life-do-nokia-e52-1900mah-bp-4l
    c) 3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

Proszę o rady.

2. Jak odczytać i wyłączyć kod blokady? Oczywiście na pokładzie Symbian S60^3

Code:
    Info o sofcie z *#0000#

400,34,93
    21-04-2009
    RA-6
    NOKIA E90 (15)

Odczytywałem kod programem NSS czy za pomocą Nokia BB5 USB Utility, jednak telefon odrzuca odczytany kod. Dodatkową ciekawostką dla mnie jest to, że kod się aktywuje co trzecie uruchomienie telefonu.

3. Prawdopodobnie mróz mi uszkodził baterię Li-ion marki Forever. Po naładowaniu trzyma maks kilka godzin. Rozumiem, że bateria dokonała swojego żywota i czeka ją utylizacja, racja?

Z góry dziękuję

• #2 28 Sty 2014 09:52
    Fallouciarz
    Poziom 19  

Baterię najlepiej kup oryginalną, podróbki podziałają przez np 2 miesiące dłużej a później stopniowo będzie gorzej w dość krótkim czasie, także oryginał tylko i wyłącznie.

Co do kodu blokady, nie instalowałeś żadnego programu dodatkowo zabezpieczającego telefon?

Zawsze możesz wgrać soft poprzez Phoenix'a i pozbędziesz się kodu ;)

• #3 28 Sty 2014 16:07
    sufitowy
    Poziom 4  

Okej, w porządku. Dziękuję za rady.

Co do kodu blokady - nic nie było instalowane. Nie mam doświadczenia z zabawą w instalowanie softów, więc wolałbym to traktować jako ostateczność :C jednak chyba i tak mnie to czeka, bo nie pomogło również usunięcie kodu zabezpieczającego za pomocą programu NSS.

Dzięki, pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME