Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMI69N15EU/19 - Zmywarka nie podgrzewa wody - Pompa myjąca 00654575

28 Sty 2014 03:35 12693 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich serdecznie. Mam problem ze swoją zmywarką - nie podgrzewa wody. Zmywarka Bosch SMI69N15EU/19. Problem jest związany z grzałka która jest zintegrowana z pompą. Sądzę że zdiagnozowałem problem.
    Bosch SMI69N15EU/19 - Zmywarka nie podgrzewa wody - Pompa myjąca 00654575 Bosch SMI69N15EU/19 - Zmywarka nie podgrzewa wody - Pompa myjąca 00654575

Na pierwszym widać tylko część pompy tj. tylna obudowa. A na drugim Problem - przerwa.

Czy ktoś z was naprawiał samodzielnie taka grzałkę? Można to zlutować lecz czy to będzie trwałe?

Dodam że koszt takiej pompy ze zintergrowana grzałką koszytuje 450 PLN.
    Z góry dziękuję za Waszą pomoc.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 10  
    Podjąłem próbę naprawy grzałki. A wiec: Nie są to ścieżki miedziane. Lutowanie odpada. Kupiłem klej technicol z cząsteczkami srebra. Oczyściłem przerwaną ścieżkę i ja połączyłem. Lecz zmywarka nadal nie grzeje wody. Programator przediagnozowałem - wydaje mi się że wszystko jest ok. Nawet sprawdziłem pod względem zimnych Lutów. Czy ktoś ma jakiś pomysł lub sugestie?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Elektronika "wyczuwa" upływność do korpusu i nie załączy napiecia na grzałkę. Tylko wymiana na nową przywróci sprawność zmywarce.
  • Poziom 10  
    Dziękuje za odpowiedz :) W takim razie muszę jednak zakupić nową pompe wraz z grzałka. Koszt 450 PLN.
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam pytania , bo mam ten sam problem , trochę mnie "swędzi" wydawanie takiej kasy.

Do janekbb Jak dostałeś się do grzałki (aby ją pokleić) inaczej jak wyciągnąć ją z tej popielatej obudowy plastikowej?

Moja zmywarka SPS 53E08EU wg danych bosch'a ma mieć pompę 00651956
    Czy ktoś ma jakieś pojęcie , czym się różni od tej tu opisywanej 00654575 ? ( wyglądają identycznie , króćce mają także te same Φ37 IN i Φ30 OUT)
  • Poziom 12  
    Podjąłem próbę naprawy grzałki.
    Po odrobinie siłowania udało się ją wyciągnąć.
    U mnie na szczęście był zimny lut ( glut) na połączeniu konektora ze ścieżką. Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce.
    Bosch SMI69N15EU/19 - Zmywarka nie podgrzewa wody - Pompa myjąca 00654575
    Wystarczyło dotknąć nożykiem , a się to rozsypało w pył.
    Zlutowałem (po uprzednio podgrzaniu opalarką całego pierścienia) drutem 1,3mm do ścieżki. Specjalnie znalazłem trochę starego lutowia (jeszcze z Pb). Sprawdziłem rezystancje - 21Ω czyli OK, sprawdziłem czy nie ma upływności do metalowego pierścienia ( 230V do grzałki i konektora ochronnego przez żarówkę i amperomierz) wynik też OK.
    Nie byłem pewien jakości lutowania (trudno stwierdzić , z czego jest ta ścieżka) , więc "odskrobałem" jeszcze trochę tej ścieżki i wszystko połączyłem klejem przewodzącym .
    Grzałka jest 2kW , więc prąd około 10A. Uznałem ,że ,jeśli klej służy m.in. do napraw ogrzewania tylnej szyby w autach, to taki prąd powinien wytrzymać.
    Najtrudniej było to wszystko złożyć razem (centryczność złożenia ale się udało -chyba)
    Reasumując , już trzeci dzień zmywarka chodzi poprawnie ( 4mycia).
    Postaram się za kilka tygodni napisać czy dalej jest dobrze.
    Póki co , to 450 zł zostało , we wrześniu akurat mam za dużo wydatków , szkoła , OC itd.
    Zamieszczam ten krótki opis , aby sprowokować innych pechowców do chociaż próby naprawy , bo 450zł to trochę za dużo.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam
    Od naprawy minęło ponad dwa miesiące i jest wszystko w porządku .
    Warto czasem popróbować , a nauka z rozebraniem i złożeniem zmywarki pozostaje.
    Przy okazji można było zobaczyć inne elementy urządzenia , poprawić połączenia (konektory , wtyczki itp) , wyciągnąć sterownik -zobaczyć stan przekaźników , złącz , lutów itd.
    Pozdrawiam