Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Premium 420 dci - Gaśnie po ok 5 min.

28 Sty 2014 08:41 1950 8
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Mój problem z Renówką polega na tym ze po odpalenie bez samostartu sama odpali.
    Ciśnienie na szynie po odpalenie na jałowym ok 500 bar zaworki oba na pompie ok30% i wzrasta. I auto cały czas chodzi, na wysokich obrotach dochodzi do 1000bar. Po ok 3min zaworki są w granicach 40-50% i ciśnienie za szynie maleje az do ok 100bar i gasnie. I po odczekanie 1 min znowu odpali i dzieje sie tak samo i tak w kółko.
    Sprawdzone:
    -Pompka zasilająca
    -przelewy bezpośrednio do bańki
    -zaworki mechaniczne wyczyszczone
    Co może być tego objawem??
    Bo juz brakuje mi koncepcji.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    A przypadkiem płynu chlodniczego Ci nie ubywa? Jeśli nie, to ja jak miałem taki przypadek to pompa była do wywalenia tzn do zregenerowania
  • Poziom 16  
    Płyn do gaśnięcia ma się tak, że kiedyś miałem tak, że płyn przedostawał się do paliwa przez nasady wtrysków w glowicy,( takie brązowe tulejki). Jedna z nich przepuszczała i samochód miał problem odpalić, płyn szedł na pompę i Renata nie dawala rady odpalić , po chwili walnęły kolejne nasady i już nawet na plaku nie odpalała. Przy takim zjawisku musi iść z tłumika biały dym , wręcz kłęby białego dymu
  • Poziom 16  
    :)
    Ja tylko mówię jak u mnie było. Może się koledze przyda taki aspekt, może warto sprawdzić. Musi już sam zadecydować
  • Poziom 13  
    Witam kolego musisz sobie wykombinować przyłącze z manometrem zamiast odpowietrznika na podstawie filtrów paliwowych .Może przyczyna to zacinanie się zaworków na pompce zębatej. Jaka ilość paliwa wraca przelewem z wtrysków i w jakim czasie to mierzysz.
  • Poziom 17  
    Spada niskie ciśnienie ,albo zwiększa się strata ciśnienia po wysokiej stronie ,sprawdź czy jedna z sekcji nie robi się b.gorąca.